Для порятунку цілісності української держави на Сході потрібні три речі: компетентність, рішучість і внутрішнє патріотичне переконання

 

Ситуація на Сході є критичною, але не катастрофічною. Для порятунку цілісності української держави на Сході потрібні лише три речі: компетентність, рішучість і внутрішнє патріотичне переконання. Влада має діяти, як вправний хірург, вирізаючи метастази ракової пухлини сепаратизму, але не шкодячи здоровим органам. Треба вчитись на власних помилках, а також на досвіді таких країн, як Грузія і Молдова. Застосування сили, на мою думку, є виправданим, але тільки проти тих людей, в руках яких є зброя. Ми маємо справу з людьми, багато з яких із дитинства росли в середовищі, де правилами співжиття були "понятія", людьми,  що поважали насамперед силу. Згадаймо, що в Маріуполі серед близько 60 затриманих сепаратистів чверть виявилася людьми з кримінальним минулим. Це треба мати на увазі. Інтелігентні бесіди - не для «суворих донецьких мужчин». Вони силою, і проти них – сила. Але хірургічно точна,  адекватна та виправдана. Тільки так.

Стосовно компромісів з сепаратистами та поступок у вигляді федералізації чи двомовності вважаю, що з тими з них, які не озброєні, треба проводити роз’яснювальну роботу. Більшість людей стали «сепаратистами» через кремлівську інформаційну пропаганду та пропаганду їх агентури на місцях. Потрібно доступно роз’яснювати людям, наприклад, те, що «федеральна Донецька республіка» - потенційний банкрот. Але треба і чітко намалювати «червону лінію» в перемовинах - Україна має залишатись унітарною державою з широкими правами регіонів, але без «права вето» регіонів на закони Верховної Ради, без права на власну зовнішню політику, як про це мріють деякі донецькі «ідеологи» та їх кремлівські найманці. Права регіонів можуть стосуватись податків, культурних особливостей. Але не права на відокремлення. А ось там, де сепаратисти застосували зброю (Донеччина), - жодних перемовин, бо вони стали терористами, а з терористами ніхто не розмовляє.

Мирне населення, навпаки,  треба повідомляти через ЗМІ, що робити в тих чи інших випадках. А ще - не треба придумувати велосипед. Для захисту мирного населення в світі вже давно розроблені ситуативні «дорожні карти»: введення комендантського часу, патрулювання вулиць, організація мобільних рятівних груп та груп швидкого реагування (медики, пожежники, психологи).


24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

281
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

934
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2324
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

855
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1068
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2083

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

820

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1357 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1596

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1717
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

237
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

444
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

761
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

478
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

420
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

630
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1143
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

117
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

212
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

354
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

755
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

693