Дивні і нез’ясовані звуки Тихого океану

 

Відомство NOAA (Національне управління океанічних і атмосферних досліджень) зареєструвало в глибинах Тихого океану звуки, походження яких неможливо пояснити. Вже більше двадцяти років учені записують і досліджують шуми океанів.

 

Ними записані звуки сейсмічної активності, морських тварин, шум переміщення крижаних масивів. Проте, походження деяких з них пояснити досі не представляється можливим. Були висунені різні теорії, що включали морських мешканців, нестабільність крижаного покриву і навіть НЛО.

 

 

Звук під назвою “Рев”

NOAA засікло цей звук в 1997 році, він звучав на ультранизьких частотах і був неймовірно потужним. Його засікли в дуже віддаленому районі Тихого океану, який знаходиться на південний захід від Південної Америки. Характер звучання дозволяє припустити, що його джерелом була якась тварина, але відомі науки тварини не здатні видавати звуки такого характеру, до того ж, гучність “Реву” в кілька разів вище будь-яких відомих шумів тваринного походження. “Рев” був одночасно зареєстрований декількома гідрофонами, віддаленими один від одного на п’ять тисяч кілометрів, що робить його самим видаленим з коли-небудь почутих океанських звуків.

Звук “Джулія”

Він був зареєстрований NOAA 1 березня 1999 року, його тривалість складала приблизно п’ятнадцять секунд. Цей шум виходив з екваторіальної частини Тихого океану, джерело знаходилося десь між островом Пасхи і Південною Америкою. Звук “Джулія” був так само дуже гучним і був записаний гідрофонами, розділеними відстанню більш ніж в п’ять тисяч кілометрів.

Звук “Уповільнення”

Цей звук NOAA зареєструвало 19 травня 1997 року, він тривав близько семи хвилин. Він був названий таким, що сповільнюється, оскільки його висота безперервно знижувалася протягом семи хвилин. З 1997 року цей шум повторювався майже щорічно, місце розташування його джерела визначили трохи північніше за острів Пасхи, недалеко від тихоокеанського екватора. Учені висунули гіпотезу походження звуку “Уповільнення”, але вона не підтверджена. Його звучання нагадує рух крижаних масивів Антарктики, але місце розташування джерела виключає наявність там льоду у будь-яку пору року, тому обговорення залишається відкритим.

Звук, що отримав ім’я “Потяг”

Цей звук так само був зафіксований NOAA в екваторіальній частині Тихого океану, трохи південніше за острів Пасхи. У звучанні переважає регулярне зростання гучності і висоти до фіксованих меж, що співзвучно гудку потягу.

Звук “Підйом”

Він був записаний NOAA в серпні 1991 року і складається з безлічі звукових хвиль, що часто повторюються, з швидким підйомом частот. З моменту виявлення цей звук реєструвався щорічно, але частота і гучність з кожним разом постійно зменшувалися. У наявності сезонна закономірність – найвищих частот звучання досягає навесні і осінню. Джерело звуку знаходиться в Тихому океані, на північ від Антарктиди, приблизно на півдорозі між Новою Зеландією і Південною Америкою. Учені висловлюють припущення про сейсмічну природу цього шуму і зв’язують його появу з вулканічною активністю в цьому регіоні.

Звук під назвою “Свисток”

Цей звук засікли 7 липня 1997 року, і зареєстрований він був лише одним гідрофонним сенсором. Це дуже незвично, оскільки усі вищеописані звуки уловлювалися, принаймні, чотирма різними сенсорами одночасно. Джерело звуку розташовується в екваторіальній частині Тихого океану, приблизно в п’яти сотнях миль (приблизно 800 кілометрів) від міста Мехіко. Звучання нагадує таке у свистка і зазвичай триває близько хвилини. “Свисток” реєструється щорічно з моменту виявлення.

Усі ці нез’ясовні звуки виходять з тихоокеанських глибин. Можна довго задаватися питанням, що ж служить їх джерелами: тварини, сейсмічна активність або навіть НЛО? Хороші новини полягають в тому, що відповідь може не змусити себе чекати, адже NOAA розробляє нові високотехнологічні гідрофонні сенсори. Їх чутливість більш ніж в сотню разів перевершуватиме можливості гідрофонів, які використовуються зараз.

 

lacruax.com


25.09.2012 1424 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

323
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13713 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13570
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

236
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2