Дев’ять років слави: 9 цікавих фактів про iPhone

 

/data/blog/115504/8b29fba3d5b891d74b8c7cbec10b8a89.jpg

 

У дев’яту річницю надходження iPhone в продаж представляємо вам 9 цікавих фактів про цей революційний пристрій Стіва Джобса, про які ви, можливо, не чули.

 

29 червня 2007 року, в США надійшли в продаж перші смартфони компанії Apple. iPhone не тільки зробив справжню революцію на ринку мобільних технологій, але і повністю змінив світ. Телефон перестав бути просто інструментом для дзвінків і смс. Користувачі отримали персональний комп’ютер в своїх руках, який назавжди змінив їхнє життя. У дев’яту річницю старту продажів iPhone ми зібрали 9 цікавих фактів про цей революційний пристрій.

1. Продано більше 900 млн iPhone.

У світі продано більше 900 млн пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg
У світі продано більше 900 млн пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg

Згідно з офіційною статистикою , компанія Apple продала за весь час понад 900 мільйонів iPhone, починаючи з найпершої версії. Незважаючи на істотне падіння продажів в першому кварталі 2016 року (на 43,8% менше, ніж в четвертому кварталі 2015 року), Apple залишається в лідерах світового ринку смартфонів.

2. iPhone – найприбутковіший продукт Apple.

iPhone - найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info
iPhone – найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info

Частка iPhone в загальному прибутку компанії становить понад 60%, а це більше 31 млрд доларів. По суті, завдяки успіху iPhone на ринку смартфонів Apple знаходиться в топі найдорожчих брендів світу.

3. На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час.

На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час. Фото: lifehacker.ru
На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час. Фото: lifehacker.ru


9:41 – саме цей час стоїть на зображенні всіх пристроїв компанії Apple. Це правило поширюється навіть на друк оголошень і телевізійні рекламні ролики. Вся справа в стандартній презентації довжиною в 40 хвилин. Таким чином, коли пристрій з’являється на слайді, час на ньому і на годиннику аудиторії збігається. До 2010 року вказувалося інший час – 9:42. Як пояснили в компанії, вони знають про те, що не вкладаються точно в 40 хвилин, тому вирішили змінити час на хвилину раніше.

4. Процесори для iPhone виробляє Samsung.

Процесори для iPhone виробляє Samsung. Фото: mail.ru
Процесори для iPhone виробляє Samsung. Фото: mail.ru

Незважаючи на конкуренцію і постійні суперечки, навіть в суді, Samsung і Apple є дуже важливими партнерами. Samsung дійсно виробляє процесори для iPhone. Останнім часом Apple намагається зменшити свою залежність від конкурента. Наприклад, в iPhone 6s використовувалися як чіпи виробництва Samsung, так і TSMC. Остання, згідно інформації, що з’явилася, стане єдиним виробником процесорів для iPhone 7.

5. У iPhone самі лояльні користувачі.

У iPhone самі лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua
У iPhone самі лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua

Користувачі смартфонів компанії Apple відрізняються найбільшою лояльністю до бренду в порівнянні з користувачами пристроїв інших виробників. Згідно з дослідженнями, власники iPhone частіше купують наступну версію смартфона.

6. Спочатку Apple не володіла брендом iPhone.

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia
Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Однак це не завадило Apple випустити свій перший смартфон під цим же ім’ям в 2007 році. Компанії владнали суперечку дипломатично, домовившись співпрацювати надалі.

7. Apple ніколи не платить за рекламу iPhone в фільмах.

Продукти Apple часто виникають у фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com
Продукти Apple часто виникають у фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com

Герої дуже багатьох фільмів і серіалів використовують техніку Apple. Дивно, але компанія за це не платить ні цента. При цьому, Apple готова надавати будь-яку кількість iPhone і інших своїх продуктів для зйомок.

8. Apple Pay – перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів.

Apple Pay - перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів. Фото: appleinsider.ru
Apple Pay – перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів. Фото: appleinsider.ru

У вересні 2014 року Apple представила свою мобільну платіжну систему Apple Pay. Вона надала користувачам iPhone 6 і 6s можливість оплачувати покупки на касі в магазинах за технологією NFC, попередньо завантаживши свою платіжну карту Visa, MasterCard або American Express в додаток. Підтвердження покупки відбувається за допомогою технології Touch ID (зчитування відбитку пальця). Вже більше сотні банків підтримують систему в США, а також у Великобританії, Канаді, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Франції, Гонконгу і Швейцарії. Щомісяця за допомогою Apple Pay здійснюють покупки 12 млн чоловік. На думку багатьох експертів, Apple Pay дозволить Apple не тільки стати одним з найбільших гравців фінансової галузі, а й скласти гідну конкуренцію банкам.

9. Президенту заборонили користуватися iPhone.

Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com
Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com

Служба безпеки забороняє американському президентові Бараку Обамі користуватися iPhone через побоювання злому. Зараз президент США користується телефоном марки Blackberry.

 

invaders.com.ua


08.09.2016 1683 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2438
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1142
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1086
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2265
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3702
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2681 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

945

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

809

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

756

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

720
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10434
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1286
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5426
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1137
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2931
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1285
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

381 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

822
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

708
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

757