Дев’ять підрядників перероблятимуть франківські дороги за власний кошт

 

 

Івано-Франківськ оновлюється на очах. Нові асфальт і бруківка, вуличні меблі, зелені насадження. Більшість із цих робіт відібрані на тендерних засадах підрядники виконують на замовлення департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою за бюджетні кошти.
 

Однак не всі з них відповідально ставляться до своєї роботи. Десь на дорозі асфальт не достелили, чи він уже потріскав, десь люки не підняли до рівня нового покриття, або вони вже провалилися, а на недавно відремонтованих пішохідних частинах просідає бруківка…

 

Це чи не найпоширеніші ганджі відремонтованих об’єктів, які впадають в око іванофранківцям і гостям нашого міста. Втім, комунальники запевняють, що за всіма капітальними  роботами з благоустрою ведуть технічний нагляд. Неякісну роботу не приймають, а недоліки, які проявилися  в процесі експлуатації уже зданих об’єктів під час гарантійного терміну, підрядники виправляють за власний кошт, пише ЗК.

 

Обсяги благоустрою в місті в останні роки і справді вражають. Як повідомив директор галузевого департаменту Михайло Смушак, торік на виконання тих чи інших робіт комунальники уклали з підрядниками 1171 угоду. Капітальні роботи виконувалися на 355 об’єктах. З початку цього року на 18 об’єктах роботи уже завершені і ще на 54 наразі тривають. Незабаром їх кількість значно збільшиться, адже цьогоріч теж заплановано чимало ремонтів вулиць, тротуарів, міжбудинкових проїздів і прибудинкових територій, фасадів і мереж, благоустрій парків і скверів, влаштування об’єктів транспортної інфраструктури, встановлення світлофорів, освітлення пішохідних переходів тощо. І треба, щоб всі вони виконувалися якісно та у визначені терміни. За це відповідає відділ, який здійснює технічний нагляд.

 

«Технічний нагляд – це комплекс дій, який забезпечує замовник протягом усього періоду будівництва об’єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, а також за якістю та обсягами робіт», – пояснює М. Смушак.

 

За його словами, у департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою сформований чи не найпотужніший відділ технагляду з фахівцями високого рівня, які у цій сфері працюють не один десяток років. П’ять досвідчених інженерів відділу мають відповідні кваліфікаційні сертифікати і ще троє молодих фахівців проходять навчання, щоб їх отримати. Крім цього, в департаменті запровадили і внутрішній контроль на етапі виконання й звершення робіт, адже в ході реалізації проектів часто виникає необхідність у проведенні додаткових робіт і корегуванні проектів.

 

Директор комунального департаменту запевняє, що підрядникам зараз вигідніше виконувати роботи якісно і у визначений термін, бо в іншому випадку чинним законодавством тепер передбачені суттєві фінансові санкції, застосування яких може призвести навіть до банкрутства їхніх фірм.

 

А після здачі об’єкта в експлуатацію відділ технагляду щопівроку проводить контроль гарантійних зобов’язань.

 

Залежно від об’єкта і видів робіт, гарантійний термін складає від трьох до п’яти років, впродовж яких виявленні недоліки підрядник повинен усунути за власний кошт. Скажімо, нещодавно «Івано-ФранківськАвтоДор» уже вдруге виконував гарантійний ремонт вулиці Січових Стрільців, яку капітально відремонтував ще у 2012 році, а торік гарантійний ремонт проводили на частині вулиці Новгородської, яку відремонтували у 2013-му (щоправда, зараз гарантійний ремонт їй теж би не завадив).

 

Загалом, цього року департамент житлової, комунальної політики і благоустрою претензії щодо необхідності виконання гарантійних ремонтів на зданих у попередні роки об’єктах направив уже дев’яти підрядникам.


05.06.2017 1322 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

103
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12671 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1465
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

798
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

807
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5850
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13061
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

460
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

425
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188