Дешево і без натовпів: сім затишних міст Європи, які варто відвідати цієї весни

Весна — це чудова можливість відвідати популярні напрямки Європи до того, як туди дісталися літні натовпи туристів, а спека стала нестерпною. До того ж весна радує око буянням барв.

Як передає УНІАН, свою добірку із семи міст Європи, які варто відвідати навесні, склав туристичний експерт видання Travel Off Path Вінісіус Коста, пише Фіртка.

"Якщо ви мріяли про ідилічний європейський відпочинок, але натовпи й високі ціни вас відлякують, у нас для вас чудові новини: не скрізь так багатолюдно, як в Амстердамі, не скрізь такі завищені ціни, як у Парижі, й не скрізь так відверто антитуристично, як у Барселоні.

Існує незліченна безліч прихованих перлин, які зберегли свою багатовікову чарівність і пропонують такий самий унікальний культурний досвід, як усі ці надзвичайно популярні туристичні місця, — за винятком того, що вони залишаються непоміченими для більшості", — зазначає автор.


Сім небанальних міст Європи для відвідування навесні 2025 року


1. Бергамо, Італія. Це невеличке містечко за годину їзди від жвавого Мілана має саме такий вигляд, як ми уявляємо собі Італію кілька десятиліть тому, до напливу туристів. Воно потішить туристів непідвладним часу, оточеним муром Старим містом, що розташоване на пагорбі з краєвидом на безкінечні виноградники.

Його бруковані вулички межують із будівлями пастельних тонів і сімейними ресторанами, а середньовічні вежі, що залишаються найвищими будівлями в окрузі.

2. Сігішоара, Румунія. Справжня чарівність Румунії полягає в її історичній провінції Трансільванія, засіяній ідеальними містами, які практично не змінилися з моменту їхнього спорудження в Середні віки.

Одне з них — Сігішоара, лабіринт вузьких провулків з барвистими кривими дерев'яними будиночками, над якими височіє готична годинникова вежа, що немов зійшла зі сторінок роману Брема Стоука.

3. Загреб, Хорватія. Більшість туристів знають Хорватію виключно за її бірюзовим Адріатичним морем та укріпленими портовими містами.
Тим часом хорватська столиця Загреб, захована подалі від узбережжя, замість галькових пляжів і вохристих міст, пропонує гостям широкі бульвари вздовж будівель австро-угорської епохи, монументальний готичний собор із двома шпилями та церкви з глазурованою плиткою.

4. Ческі-Крумлов, Чехія. Це мініатюрна версія Праги, яка, як стверджують дехто, має навіть гарніший вигляд. Казкове місто в історичній провінції Богемія, прорізане мальовничою річкою Влтавою, може похвалитися великою колекцією готичних, ренесансних і барокових будівель XIX століття.

А його фортеця на вершині пагорба, побудована 1253 року, пропонує захопливі краєвиди на звивисті пішохідні вулички та червоні черепичні дахи.

5. Вроцлав, Польща. Розташований у Західній Польщі, за сотні кілометрів від набагато популярнішого дуету Варшава-Краків, Вроцлав — це жваве місто, третє за розміром у країні, що поєднує в собі сучасні висотні квартали і традиційні фасади епохи Відродження.

6. Монемвасія, Греція. За 300 кілометрів від туристичних Афін розташована Монемвасія — сонне прибережне містечко на "зв'язаному" острові, тобто сполученому з материком природною дамбою, яке, попри свою красу, поки що не переповнене туристичними групами та інстаграмерами.

7. Пловдив, Болгарія. Це найстаріше безперервно населене місто Європи, яке точно має багате минуле, що включає періоди давньогрецького, римського, османського і болгарського правління — і його старий центр відображає цей завидний плавильний котел культур.

У самому серці всього цього розташований район Старі Град, що є сумішшю греко-римських руїн і архітектури болгарського відродження з типовими критими балконами, що виступають, і барвистим міським пейзажем.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як подорожувати екологічно: туристам дали корисні поради 


17.03.2025 1323 1
Коментарі (1)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

718
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

526
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

901
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1944
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3468
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2362 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

732

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

633

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

606

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

619
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1106
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5163
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

918
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2719
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1120
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

305
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

634
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

547
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

606
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

954 2