Держпідтримка під час карантину: пенсії, податкові пільги, комуналка, оренда (ІНФОГРАФІКА)

Більшість країн запроваджують заходи з підтримки громадян і бізнесу на час пандемії, та Україна – не виняток. Верховна рада ухвалила низку законопроєктів щодо тимчасового полегшення податкового та іншого навантаження на бізнес.

Уряд пообіцяв доплати пенсіонерам з маленькими пенсіями та індексацію, а також гарантував виплату субсидій, скасування пені та штрафів за багатьма виплатами на час карантину. «Слово і діло» пропонує подивитись, як держава намагається полегшити життя українцям під час карантину, інформує Фіртка.

Виплати пенсіонерам

Люди старшого віку входять до групи ризику під час пандемії нового коронавірусу, тому важливо, щоб вони не виходили з дому, дотримуючись карантину. У Мінфіні повідомили, що понад 10 млн пенсіонерів, в яких пенсія не досягає 5 тисяч гривень, з квітня отримають одноразову виплату в розмірі тисячі гривень. Також виплату отримають понад 400 тисяч отримувачів соцдопомоги (замість пенсії).

З травня планується провести індексацію трудових пенсій на 11%. В уряді обіцяють, що після індексації гарантоване підвищення отримають 7 млн пенсіонерів. Також із травня мають встановити доплату до пенсії 1,5 млн пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років. Планується, що це буде щомісячна надбавка до пенсії в розмірі 500 грн.

Підтримка медпрацівників

Як тимчасові заходи під час карантину уряд планує встановити додаткові доплати медичним та іншим працівникам, які займаються боротьбою з коронавірусом. Надбавки можуть сягати до 300% до встановлених законодавством доплат.

Верховна рада ухвалила низку «антикризових» законопроєктів, серед яких і спрямовані на боротьбу із поширенням коронавірусу. Зокрема, для безперебійного постачання необхідних медикаментів пропонують звільнити від ПДВ обіг профільних ліків та медзасобів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

Виробники дезінфекторів тимчасово можуть не реєструвати продукцію в МОЗ, щоб всі охочі могли швидко почати їх виробництво, як це зробили у Франції парфумерні заводи.

Пільги для бізнесу

Парламент звільнив на період карантину від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) усіх фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Відповідним законопроєктом депутати постановили звільнити бізнес від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства. Зокрема, тимчасово скасовано штрафи й пеню за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Парламентарі скасували податок на комерційну нерухомість і землю. Норма не буде стосуватися порушень у сплаті ПДВ, акцизів і ренти.

Запроваджено тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки та продовження розпочатих.

Продовжено термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня).

На 3 місяці відтермінували обов'язкове запровадження РРО для всіх категорій «спрощенців».

Субсидії та комунальні платежі

Для людей, які в період карантину залишаться без роботи, планують спростити порядок оформлення у службі зайнятості та порядок надання субсидій.

Під час карантину не будуть нараховуватись штрафні санкції на заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг. Не буде припинена жодна комунальна послуга. Це робиться для того, щоб пенсіонери, які в категорії ризику, максимально перебували вдома. Але рано чи пізно заплатити за комуналку все одно доведеться.

читайте також: Як виплачуватимуть житлові субсидії у квітні

Також в уряді не виключають запровадження додаткової компенсації витрат для 3 млн домогосподарств (які отримують субсидію) на оплату окремих компослуг у період карантину. Для цього треба збільшити вдвічі соціальні нормативи на користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Тоді кожна сім'я, яка має субсидію, отримає додаткову компенсацію за ці витрати (близько 300 грн).

Робота банків

Банкам під час карантину заборонили нараховувати та стягувати неустойки, штрафи, пеню або інші обов’язкові платежі за невчасні платежі за споживчими кредитами.

Також банкам не можна підвищувати відсоткову ставку за споживчими кредитами. Клієнти банків у період карантину можуть взяти паузу і не платити за іпотечними кредитами. При цьому банки не мають права в таких випадках стягувати з них заставу.

Під час карантину законодавство і НБУ забороняють банкам нараховувати будь-які штрафи та пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

НБУ рекомендував як клієнтам, так і банкам взаємодіяти переважно онлайн, щоб не наражати одне одного на ризик зараження коронавірусом.

Деякі банки продовжили дію карток, термін яких вже збігає: щоб клієнти не мали потреби приходити по нову картку під час карантину. Зокрема, ПриватБанк продовжив всі картки, які мали припинити роботу в березні, ще на 90 днів.

Декому можна не платити за оренду нерухомості

Верховна Рада звільнила від орендної плати наймачів, які не могли використати орендоване майно через обставини, за які вони не відповідають. Відповідні зміни внесені до Цивільного кодексу законом, який ухвалила Рада (№3275).

Але таке послаблення не стосується тих, хто винаймає квартиру чи інше житло, або орендує нежитлову нерухомість для бізнесу, який продовжив працювати в умовах карантину (аптеки, продуктові магазини, онлайн-магазини, що орендують склади).


01.04.2020 2385
Коментарі ()

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1226
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6872
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14908 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1825
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1074
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6547

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

875

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1668

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1471

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1337
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

439
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

700
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

859
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1762
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

787
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1088
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34920 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

266
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

441
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

752
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

667