Держдеп США: 10 пунктів путінської брехні про Україну

 

/data/blog/48759/9450e81738a96de2c2e1cb8189d4ffb8.jpg

 

Державний департамент США опублікував 5 березня спростування 10 тверджень, висловлених президентом Росії Володимиром Путіним на прес-конференції 4 березня по ситуації в Україні.

 

Спростування розміщені на сайті Держдепу під заголовком "Казки президента Путіна: 10 неправдивих заяв про Україну".

 

"Такої брехні, до якої вдається Росія, щоб виправдати свої незаконні дії в Україні, світ не бачив з часів дивовижних російських казок. Як писав Достоєвський, "Формула "два плюс два дорівнює п'яти" не позбавлена своєї привабливості", - зазначається у вступі, пише Еспресо.

 

Потім Держдеп наводить 10 висловів Путіна, що "виправдовують російську агресію в Україні", а потім факти, які спростовують висловлювання російського президента.

 

1. Путін каже: російські війська в Криму лише захищають російські військові сили. А інфраструктуру і військові об'єкти в Криму захоплюють "групи самооборони громадян", а не російські війська.

Факти: всі дані свідчать про те, що співробітники російських спецслужб знаходяться в самому серці антиукраїнських сил в Криму. Ці люди носять уніформу без відзнак, але при цьому керують транспортними засобами з російськими військовими номерами і вільно ідентифікують себе як російські сили безпеки, відповідаючи на запитання міжнародних ЗМІ та українських військових. Більш того, ці люди мають зброю, яка, як правило, не доступна для цивільних осіб.

2. Путін каже: дії Росії узгоджуються з Договором про дружбу 1997 між Україною і Російською Федерацією.

Факти: угода 1997 року вимагає від Росії поважати територіальну цілісність України. Військові дії Росії в Україні, які дали їм оперативний контроль над Кримом, є явним порушенням територіальної цілісності і суверенітету України.

3. Путін каже: опозиція не реалізувала угоду від 21 лютого з відстороненим українським президентом Віктором Януковичем.

Факти: в угоді від 21 лютого викладено план, згідно з яким Верховна Рада повинна прийняти законопроект, щоб повернути Конституцію 2004 року і відповідно конституційну систему з центром влади у парламенті. Згідно з умовами угоди, Янукович повинен був підписати відповідний законодавчий акт протягом 24 годин. Однак Янукович відмовився це зробити. Замість цього він упакував своє майно і втік, залишивши свідоцтва широкомасштабної корупції.

4. Путін каже: уряд України нелегітимний. Янукович, як і раніше, є законним лідером України.

Факти: 4 березня сам Путін визнав той факт, що Янукович "не має політичного майбутнього". Після того, як Янукович втік з України, навіть його власна Партія регіонів повстала проти нього, проголосувала за його відсторонення від посади Президента і підтримала новий Кабмін. Новий Кабмін України був затверджений демократично обраним українським парламентом - 371 голосом (82% голосів).

5. Путін каже: в Україні гуманітарна криза і сотні тисяч українців біжать в Росію в пошуках притулку.

Факти: на сьогоднішній день немає абсолютно жодних доказів гуманітарної кризи. Немає також жодних доказів про потік біженців, які рятуються з України у Росії. Міжнародні організації провели перевірку на місцях, поспілкувалися з українськими прикордонниками, які також спростували ці твердження. Незалежні журналісти, що були на кордоні, не повідомили про потік біженців.

6. Путін каже: етнічні росіяни перебувають під загрозою.

Факти: за винятком російської преси та російського державного телебачення, ніде більше немає повідомлень про те, що етнічні росіяни перебувають під загрозою. Новий український уряд поставив пріоритетом встановлення миру і примирення з самого початку. В.о. Президента Олександр Турчинов відмовився підписати закон, що обмежує використання російської мови на регіональному рівні. Етнічні росіяни та російськомовні громадяни подали петиції, які підтверджують, що їхні громади не піддавалися погрозам. Крім того, після створення нового уряду в Києві встановилася спокійна обстановка. Там немає сплеску злочинності, мародерства і ніякої помсти політичним опонентам.

7. Путін каже: російські бази знаходяться під загрозою.

Факти: російські військові об'єкти були і залишаються в безпеці, і нова українська влада зобов'язалася дотримуватися всіх чинних міжнародні угоди, в тому числі тих, які стосуються російських баз. А ось українські бази в Криму знаходяться під загрозою з боку військових РФ.

8. Путін каже: в Україні були масові напади на церкви і синагоги в південній і східній Україні.

Факти: українські релігійні лідери в країні заявили, що не було жодного випадку нападів на церкви. Всі церковні лідери України, включаючи представників Української православної церкви Московського патріархату, висловили підтримку новому політичному керівництву, закликавши до національної єдності. Єврейські групи на півдні та сході України повідомляють, що вони не зафіксували зростання проявів антисемітизму.

9. Путін каже: Київ намагається дестабілізувати Крим.

Факти: тимчасовий уряд України виступив із закликом до діалогу. Водночас російські війська вийшли за рамки своїх баз, щоб захопити політичні об'єкти та інфраструктуру в Криму. Уряд у Києві негайно вислав посланців, щоб розрядити ситуацію. Останньому з посланників Петру Порошенку було заборонено входити в кримський парламент.

10. Путін каже: Рада перебуває під впливом екстремістів або терористів.

Факти: Рада є найбільш представницькою установою в Україні. Закони там приймаються переважною більшістю, в тому числі за участю представників Східної України. Крайнє праве крило ультранаціоналістичних груп, представники якого брали участь у відкритих сутичках з правоохоронцями під час Євромайдану, в Раді не представлено. Там немає жодних ознак, що українська влада буде проводити дискримінаційну політику, а, навпаки, вони публічно заявили про те, що будуть діяти з точністю до навпаки.


06.03.2014 537 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

514
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3067
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21181
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2046
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1545 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2418

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

222

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

183

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

796

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2211
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

228
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

507
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1057
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

220
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

829
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

800
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

725
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8281
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

343
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1009 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2228 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

923