Держава покриває лише 6% від потреб на лікування онкохворих Прикарпаття

 

На лікування хворих на рак на Прикарпатті потрібно 70 мільйонів гривень на рік. Держава виділяє лише 4 мільйони.

 

Лікарі кажуть, що їм вдається охопити безкоштовним лікуванням лише четверту частину пацієнтів. Як же лікуються інші люди? Де беруть гроші на операції та хіміотерапію?


 
Сорок років тому Людмила перенесла операцію на щитовидній залозі. Сподівалася, що все минулося. Та два роки тому виникли проблеми – уже по «жіночій лінії». Сім днів як Людмилу прооперували. Вона ще не знає результатів гістології. Боїться щось загадувати, а про саму операцію каже коротко: без допомоги родини ради б не дала.


 
«Довелось докуповувати ліки. І до операції, і під час операції сказали, що купити. Гроші знайшли, десь дві тисячі гривень. Родина купувала», – каже Людмила.


 
Лікар-онкогінеколог Петро Прокопів розповідає, що в онкодиспансері при операції жінка не платила за наркоз, обезболюючі, дезінфікуючі засоби. Та додає: якщо підтвердиться онкологічний діагноз, на лікування Людмили потрібні будуть чималі кошти.


 
«Мізер ми отримуємо з того, що потрібно. Так чи інакше хворі повинні докуповувати», – говорить лікуючий лікар.


 
Головний лікар Івано-Франківського обласного онкодиспансеру Володимир Романчук наводить цифри, скільки отримують від держави на лікування онкохворих і скільки потрібно насправді. На Прикарпатті близько 20 тисяч пацієнтів із онкологічною патологією. Щороку в диспансері лікується 4,5 тисячі хворих. Є державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями до 2016 року, є регіональна програма з онкології. Для Івано-Франківщини передбачене виділення в цьому році близько 4 мільйонів гривень. Це на хіміотерапію та на медикаменти і препарати супроводу – наркотики, наркоз, антибіотики, які пацієнти самостійно придбати не можуть. На одного хворого – близько 50 гривень, без хіміопрепаратів – взагалі ледь більше 7,5 гривень. Ця сума значно менша від реально потрібної, каже головний лікар онкодиспансеру. Та і то з виділеного на цей рік ще не все отримали, зізнається Володимир Романчук.


 
«Ліки даються на цілий рік. Хоча повинна бути вже заявка на 2013 рік, а ми ще на 1 мільйон 252 тисячі гривень не отримали хіміопрепарати за 2012 рік. Хіміопрепаратами держава забезпечує 20-25 відсотків хворих. У 20 разів менше – і то не дали. Згідно з законом, хворі повинні безкоштовно отримувати ліки, але у зв’язку з відсутністю фінансування люди самі, як кажуть, рятуються, або шукають спонсорів, різних меценатів. Вони їм проплачують деякі медикаменти», – розповідає Володимир Романчук.


 
Препарати для лікування онкозахворювань дуже дорогі – від 2,5 тисяч гривень за ампулу до майже 5 тисяч. На курс лікування потрібно кілька ампул.
 

 
У цьому році в обласному онкодиспансері завдяки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» встановлено сучасний комп’ютерний томограф, а в обласній дитячій лікарні відкрито онкогематологічне відділення.



Два місяці тому при обласному онкодиспансері створили благодійний фонд. Кошти надходять від спонсорів, пацієнтів, просто милосердних людей. За ці гроші можуть придбати розхідні матеріали для апаратури, медикаменти, заплатити за охорону. І хоча, за словами Володимира Романчука, кошти незначні, та є касовий апарат, а розрахунки через фінансові установи проводити простіше.


 
Шукати благодійників радить і журналістка Оксана Кваснишин. Що таке діагноз «рак», вона знає на прикладі мами, яку возила на лікування до Ізраїлю і яка, всупереч прогнозам медиків, живе і нині. Оксана організовує збір грошей на онкохворих дітей. Першого хлопчика Андрійка не вдалося врятувати, зате Надійка, на яку зібрали 300 тисяч гривень, зараз одужує. А тепер збирають кошти на лікування Соломійки: розклали скриньки по магазинах, проводяться інформаційні акції, організовують волонтерів. Оксана Кваснишин каже, що милосердних людей багато, і не треба соромитися просити у них помочі.


 
«Точно не потрібно складати рук – за жодних обставин. Вихід є завжди. І це саме той випадок, коли за гроші можна купити здоров’я. Точно не треба думати, що соромно просити грошей. Як порада, що можна зробити: розкладайте скриньки, стукайте у всі двері, навіть якщо вас звідти проганяють, ходіть до всіх волонтерів – хтось точно відгукнеться», – зауважує молода жінка, пише Радіо Свобода.


 
Оксана Кваснишин зізнається, що на дітей шукати кошти легше, ніж на дорослих хворих. Але коли держава не забезпечує хворих безкоштовними ліками – надія на милосердя людей.


02.11.2012 2505 1
Коментарі (1)

Мешканка 2012.11.02, 13:51
Зате,кошти на лікування депутатів найдуться - збальшать відрахування і на утримання Президента і т. д. Комуністи Прикарпаття - де ВИ??? "Отзовитесь"!!! АУ-АУ !!!
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

372
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1741
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3239
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1169
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1197
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1250 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

285

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1141

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

976

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

353
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2512
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1257
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1343
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

571
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15208
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7501
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

361
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

764 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

487
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

404
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

494