Делегація з Китаю побувала на івано-франківському «Імперово Фудс» та лікеро-горілчаному заводі

 

Голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк зустрівся з представницькою делегацією журналістів з КНР, яка перебувала на Івано-Франківщині.


Ознайомивши допитливих масмедійників провідних китайських ЗМІ з економічним, туристичним потенціалом Прикарпаття, Михайло Вишиванюк з великою приємністю пригадав свої неодноразові поїздки в країну, де сходить сонце, зокрема 2004 року, коли за його сприяння 86 прикарпатців, представників бізнесу, депутатів та декілька журналістів побачили «китайське економічне чудо».

 

Після чого, за словами голови ОДА, в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника відкрили відділення китайської мови, де навчається понад тридцять студентів (зараз це факультет іноземних мов, китайська - як друга іноземна; у цьому році відбувся перший випуск магістрів з китаїстики).



У розмові з китайськими журналістами голова ОДА наголосив: Китай є стратегічним партнером України, «від співпраці, зокрема, в аграрному секторі виграють обидві країни: Україна раціонально використовуватиме земельний потенціал, а Китай матиме гарантоване постачання сільськогосподарської продукції на свій ринок».



За словами спеціаліста із зв’язків з громадськістю компанії «Авангард» Аліни Корніч, п’ятнадцять журналістів з провідних китайських видань приїхали в Україну 23 травня на запрошення бізнесмена Олега Бахматюка; відвідали підприємства його компанії, агрохолдингу «UkrLandFarming», в Київській, Полтавській, Хмельницькій областях.

 

В Івано-Франківську побували на заводі з виробництва яєчних продуктів «Імперово Фудс» та лікеро-горілчаному заводі, а також побували в Яремче і на "Буковелі" (сьогодні, 28 травня вони відлітають в КНР з Києва).



У квітні керівники агрохолдингу «UkrLandFarming» і китайської машинобудівної корпорації «SINOMACH» підписали Меморандум про наміри для здійснення інвестиційного проекту на чотири мільярди доларів з модернізації виробничих потужностей холдингу.



25 травня під час другого засідання Українсько-китайської підкомісії з питань співробітництва у сфері сільського господарства Міжурядової комісії щодо співпраці між Україною та КНР було підписано рамкову Угоду щодо співпраці у сфері сільського господарства між Україною та КНР.



Як стверджує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства, Україна та Китай розпочали активну співпрацю у галузі сільського господарства - провадять спільну роботу у сфері вирощування зернових, продовольчої логістики та захисту рослин. Також планується налагодження торгових відносин між країнами щодо сільськогосподарської техніки, продукції та ветеринарних препаратів.



«Ми провадимо спільну роботу з Китаєм над меліорацією, вирощуванням зернових, логістикою, транспортом, карантином та захистом рослин. І наразі триває робота над проектом щодо створення підприємства з виробництва ветеринарних препаратів, оскільки Україна імпортує 100% пестицидів та гербіцидів і цей напрямок є взаємовигідним для обох наших країн. Це говорить про те, що ми розпочали повномасштабну співпрацю з Китаєм в аграрному секторі», - наголошує очільник Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.



Окрім того, за словами Міністра, важливим завданням для обох країн залишається питання торгівельних відносин в аграрній сфері. Так, під час засідання було підписано рамкову Угоду щодо співпраці у сфері сільського господарства між КНР та Україною.



«Україна є одним з найбільших експортерів у світі. Тому ми зацікавлені в активізації питання торгівельних відносин з Китаєм щодо постачання олії, кукурудзи та сої. На сьогодні Національний банк України та Народний банк Китаю завершують роботу щодо підписання угоди стосовно торгівельних відносин між країнами без залучення третьої валюти, і сьогоднішня Угода дасть можливість більш активно проводити ці операції», - зазначив Микола Присяжнюк.


29.05.2012 2428 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

858
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

398
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14202 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1634
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

917
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6254

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

682

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1509

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1316

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1202
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

697
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

638
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

927
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5970
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13848
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

303
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

596
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

843 2