Декілька нюансів на шляху до ідеальної фігури

 

/data/blog/61444/08405b4162aebb9d4e38fa5a6193a614.jpg

 

Щомісяця зі шпальт різноманітних видань нам розповідають про те, як швидко і майже без особливих зусиль скинути зайву вагу та набути ідеальної форми тіла.

 

Ми все це читаємо, навіть намагаємося дотримуватися деяких порад, але... Через місяць надлюдських страждань, коли обідня перерва перетворюється на час танталових страждань нашого виснаженого та перегодованого морквинками організму, а терези вперто показують лише трикілограмове зменшення ваги, ми, розчаровано зітхнувши, констатуємо, що, мабуть, така у нас конструкція, яка дісталася від мами і бабусі і нічого з цим не поробиш.

 

Але справа не у спадковості (хоча вона, безумовно, теж дуже важлива), а в тому, що дотримуватися «дієти для всіх» можуть не всі. Дієта має враховувати індивідуальні особливості людини, для якої вона призначена, а також стан її здоров'я.
Але все ж є декілька універсальних правил, дотримання яких важливе для всіх і не потребує значних зусиль.

Обережно – вуглеводи!

По-перше, це контроль кількості спожитих вуглеводів. Головними їх джерелами є такі продукти як білий хліб, макарони, цукерки, ну і звичайно – солодкі газовані напої. Уявіть собі, що лише одна півлітрова кола містить 17 ложок цукру або 250 калорій, тобто, споживаючи лише одну пляшку щоденно, ви додаєте собі щорічно 10 кілограмів.
Але цілком відмовлятися від вуглеводів немає сенсу через те, що вони – найважливіше джерело енергії в організмі, необхідно лише контролювати обсяги їх споживання. По-перше, споживайте продукти з неочищеного зерна (висівковий хліб, нешліфований рис і т. д.). Варто обмежити себе у споживанні батонів та макарон – це зовсім не ті продукти, які необхідні вашому організму!
Споживати продукти, які містять велику кількість вуглеводів варто між 12 та 15 годинами й у жодному випадку не після шостої вечора!
Іноді відчуття голоду стає нестерпним і тоді нас наче магнітом тягне до холодильника. У цьому випадку не варто виявляти чудеса витримки – варто з'їсти те, що заповнить ваш шлунок, але принесе якнайменшу кількість калорій – потенційних кілограмів зайвої ваги. У цьому випадку корисним буде поєднання великої кількості низькокалорійних продуктів з маленькою – висококалорійних. Це можуть бути продукти, багаті на воду та волокна, такі як листя салату у поєднанні з висококалорійним бульйоном.
Також ідеальним поєднанням є овочі (вони на 80-95 % складаються з води) та пропарені цілні зерна.
Пропонуємо такі варіанти комбінацій: висококалорійний варіант: сир з крекерами (але пам'ятайте про обмеження кількості!) та низькокалорійний – 6 склянок попкорну, посипаних пармезаном; трохи кранчів із сухофруктами можна поєднати з великою кількістю свіжих фруктів, таких як суниці чи виноград та чвертю склянки горіхів.

 

Так – білкам!

Пам'ятайте, що організмові необхідно 4 години, щоб перетравити білки, тим часом, як перетравлювання вуглеводів триває лише 2 години. Тобто, з'ївши багату на білки їжу, ви залишаєтеся ситими протягом довшого часу й, відповідно, споживаєте менше калорій! У результаті проведених досліджень було встановлено, що люди, раціон яких складався на 30 % з білків, худнули швидще за тих, до раціону яких входило лише 18 % білкової їжі.
Особливо корисними будуть ненасичені жири, які містяться у сої та рибних стравах, але не зловживайте свининою!
Орієнтуйтеся в об'ємах споживаної їжі. 100 гр нежирного м'яса є об'єм колоди карт, тим часом як 100 гр риби за площею приблизно дорівнює паспорту, а товщина сиру буде приблизна рівною товщині вашого великого пальця.
Додайте протеїнів до вашого раціону, це може бути така комбінація: м'ясо індички чи креветок разом зі спагетті з соусом чи додайте 30 гр волоських горіхів у звичайну порцію вівсянки; намастіть житній хліб невеликою кількістю олії.

Шоколад – це добре!

Інді багато їжі можна замінити шоколадкою, але необхідно врахувати кількість спожитих калорій та зменшити калорійність обіду на таку ж їх кількість. Вирішивши перекусити шоколадкою, не забувайте про низькокалорійний салат, який також допомагає швидко подолати голод, обмежившись невеликою кількістю калорій.

Дієтичний» щоденник

Заведіть щоденник, до якого ви занотовуватимете усі спожиті вами продукти, а також описувати результати, яких досягли за допомогою дієти. Такий щоденник не лише дисциплінує під час вибору продуктів харчування, але й дарує упевненість у своїх силах.

Підводне каміння дієти

Ситний обід – те, що ви не вечеряєте, не означає, що під час обіду можна наїдатися до напівсмерті. Щоб утамувати відчуття голоду, зосередьтеся на низькокалорійних продуктах, таких як овочі, з'їдаючи їх перед калорійними стравами.
Фаст-фуд – якщо ви не впевнені в тому, що вдень у вас буде змога поїсти, захопіть із собою шоколадку чи яблуко, а також «дієтичний щоденник» щоб не виникало спокуси поїсти у фаст-фуді.
Перекуси – уникайте спокуси збити голод цукеркою або випічкою. Нехай поруч пудуть овочі або свіжі фрукти, також краще вживати хліб із висівками, а не бутерброд з батона.
Застілля – наповнюйте свою тарілку лише на три чверті і лише тими продуктами, які не зашкодять вашій дієті, а це можуть бути овочі та фрукти, а також риба і нежирне м'ясо.
Звички – якщо ви звикли щось жувати, переглядаючи телепрограми чи читаючи журнал, стежте, щоб це були малокалорійні продукти, наприклад, попкорн чи овочевий салат. І обов'язково запишіть їх у свій щоденник, надалі ви зможете оцінити, скільки калорій ви вживаєте «за звичкою».
Це лише декілька порад, але якщо їх дотримуватися, будь-яка дієта стане результативнішою, а дотримуватися її буде легше. Успішної вам боротьби із зайвими кілограмами – ви обов'язково переможете, варто лише вірити у себе і не розслаблятися, формуючи свій раціон.


20.10.2014 1245 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

799
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

614
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1687
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3022
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2464
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2442

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

593

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

603

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1461

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1534
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

566
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

426
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

800
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

202
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

297
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26931
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

756
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

319
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

646
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1061 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

843