Дача класу "люкс" чи готель на дачній ділянці?

 

 

Поки міська влада в Івано-Франківську розмірковує над урегулюванням забудови на території садового товариства біля міського озера, в цій рекреаційній зоні виростає палацик, схожий на відпочинково-готельний комплекс.

 

На території садових товариств на околицях Івано-Франківська невдовзі можуть розростися котеджні містечка. Управління архітектури та містобудування уже розробило проекти детальних планів території, які передбачають зміну цільового призначення з садівництва під садибну житлову забудову. Таких проектів є декілька - на території садових товариств "За мир", "Хриплин", "Бистриця", в урочищі "Вилки".

 

 

Для їх погодження з власниками дачних ділянок проводяться громадські слухання, зокрема, на початку травня таке зібрання відбулося з ініціативи голови садового товариства "Хриплин" - тут планується збудувати 16 будиночків, в яких зможуть проживати сім десятків осіб. А на території садового товариства "За мир", яке розташоване між вулицями Набережною, Ленкавського та міським озером, проектанти запланували аж 610 півтора-двоповерхових будиночків для двох з половиною тисяч мешканців - цілий мікрорайон.

 

 

Як відомо, наприкінці минулого року на громадських слуханнях щодо детального плану території садибної забудови садового товариства "За мир" (див. "ГК" №52 (331) від 29 грудня 2011 р. - авт.) більшість власників земельних ділянок, які були присутні на зборах, висловилися категорично проти ідеї садибної забудови. Їхні аргументи прості - для прокладання комунікацій і облаштування місць спільного користування доведеться поступитися частиною своїх земельних ділянок. Навіть якщо землю у власників для цього будуть викуповувати, то за державною вартістю - 28 гривень за квадратний метр, в той час як за ринковими цінами дачні ділянки в межах міста коштують півтори тисячі доларів за сотку. Втрачати такі гроші, звичайно, ніхто не бажає.

 

 

"Нам також восени минулого року хотіли нав'язати зміну цільового призначення, - розповідала репортерові "ГК" голова садового товариства "Бистриця Надвірнянська" Уляна Баняс. - Але власники садових ділянок виступили проти цього, відтоді нас ніхто не чіпає".

 

Як зауважив у розмові з репортером "ГК" секретар земельної комісії Івано-Франківської міськради Микола Яцинович, такі нововведення повинні дисциплінувати людей. Мовляв, визначена поверховість будинків, розміри проїздів між ними, ширина вулиць - це все дозволить краще регулювати забудову таких територій. Інакше на території садових товариств на кількох скуплених суміжних ділянках може вирости навіть дев'ятиповерхівка.

 

 

Виявляється, розміри садових будинків чинним законодавством ніяк не обмежуються. Щоправда, відповідно до п. 3.48 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень», загальна площа і поверховість садового будинку та господарських будівель на ділянці встановлюються статутом садівницького товариства чи кооперативу за погодженням з місцевими органами архітектури та містобудування.

 

Зрештою, приклади хаотичної забудови на території садових товариств - очевидні. Неподалік міського озера виростає чотириповерхова будівля, яка стримить над верхівками найвищих дерев. Кому належить ця новобудова, яка за обсягом нагадує не дачний будиночок, а радше готель, не знають навіть у мерії.

 

За словами головного архітектора міста Івано-Франківська Олега Гаркота, йому невідомо, хто й на яких підставах будується в рекреаційній зоні, начхавши на детальний план території. З цього приводу за дорученням міського голови управління архітектури і містобудування надіслало запит до держархбудконтролю. "ГК" сподівається повідомити своїх читачів про відповідь контролерів за забудовою.

 

Богдан СКАВРОН,

Галицький кореспондент

 


26.05.2012 3393 2
Коментарі (2)

Залізняк 2012.05.28, 09:16
Набережна - це не вулиця, так як бульвар не є проспектом.
Яр 2012.05.29, 12:58
Та споруда на фотографіях в районі озера взагалі якась потвора,швидше нагадує цех якогось заводу 60-х років минулого століття.Вона повністю зіпсувала краєвид .
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

933
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

748
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1857
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3201
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2528
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2518

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

197

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

709

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

666

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1565
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

332
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

663
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

594
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

306
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

365
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27005
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

817
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19657
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

401
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

380
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

706
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1258 2