COVID-19 в Україні: які регіони потрапили до «червоної» зони та скільки хворих в Івано-Франківській області

За добу 17 жовтня найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Житомирській та Львівській областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Одеській області COVID-19 діагностували у 1 367 осіб. У Харківській області зафіксували 823 нові випадки захворювання.

У Дніпропетровській області зареєстрували 782 випадки інфікування, а у Житомирській – 703 випадки. Водночас у Львівській області коронавірус виявили у 546 осіб.

В Івано-Франківській області за добу 184 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 22 особи, летальних випадків – 5. 

За весь час пандемії в області захворіли 96 404 особи. Зокрема, захворіли – 3 969 дітей, медичних працівників - 3 139, одужали – 89 367 осіб, летальних випадків – 2 297.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 841 дослідження;
  • методом ІФА – 122 дослідження.

Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 416 випадків;
  • Вінницька область – 110 випадків;
  • Волинська область – 284 випадки;
  • Донецька область – 537 випадків;
  • Закарпатська область – 47 випадків;
  • Київська область – 195 випадків;
  • Кіровоградська область – 71 випадок;
  • Луганська область – 194 випадки;
  • Миколаївська область – 178 випадків;
  • Полтавська область – 81 випадок;
  • Рівненська область – 169 випадків;
  • Сумська область – 488 випадків;
  • Тернопільська область – 287 випадків;
  • Херсонська область – 469 випадків;
  • Хмельницька область – 251 випадок;
  • Черкаська область – 283 випадки;
  • Чернівецька область – 391 випадок;
  • Чернігівська область – 126 випадків.

В Україні за добу COVID-19 діагностували у ​​9 524 осіб. Зокрема, захворіли 790 дітей та 122 медпрацівники.

Крім того, з 18 жовтня у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях починає діяти «червоний» рівень епідемічної небезпеки. На території Херсонської області карантинні обмеження «червоної» зони встановили з 15 жовтня.

У цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів, та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
До «помаранчевої» зони епіднебезпеки віднесли Київ та тринадцять областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську.

На противагу – 18 жовтня у Львові почали діяти додаткові карантинні обмеження. Очільник міста Андрій Садовий зазначив, що якщо протягом двох тижнів ситуація не стабілізується, то з 1 листопада установи громадського харчування,  спортзали, готелі та хостели зможуть відвідувати лише вакциновані або громадяни з негативним ПЛР-тестом.

Водночас Міністерство охорони здоров'я прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня  середину листопада.

Кількість летальних випадків від COVID-19 в Україні збільшилася на 22% за тиждень, а число нових випадків захворювання зросло на 11%. Про це повідомив на брифінгу Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України.

Наразі заповненість ковідних ліжок становить 57%. Не виключено, що найближчим часом «червоних» зон стане більше.

За весь час пандемії в Україні 53% летальних випадків через коронавірусне захворювання прийшлося на вікову групу 70+ і майже 29% смертей зафіксували в українців віком 60-69 років.  

Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що 95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта». Нинішня хвиля COVID-19 почалася раніше, ніж прогнозували в міністерстві, а за інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Через штам «Дельта» симптоми в інфікованих осіб можуть тривати 7-8 днів. Після цього різко знижується сатурація кисню з 92% до 70%, й хворі потребують штучної вентиляції легень.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

На противагу  темпи вакцинації у країні показують позитивну динаміку.  Кожен 4-й дорослий в Україні вакцинований хоча б однією дозою, а кожен 5-й  отримав повний курс щеплення. 

Загалом від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 14 446 255. З них отримали 1 дозу  7 956 093 особи, завершили вакцинацію  6 490 162, з них 2 осіб отримали 1 дозу за кордоном.


З 20 вересня в Україні набули чинності нові правила карантину. Фіртка пропонує подивитися, як змінилися обмеження у карантинних зонах та які «бонуси» отримають вакциновані українці.

Жодних змін за правилами карантину не буде в «зеленій» зоні. У ній, як і раніше потрібно буде дотримуватися маскового режиму в громадському транспорті та приміщеннях.


«Жовта» зона:

Обмеження наступні:

  • заборонені масові заходи за участю більше ніж 1 людини на 4 м2 площі будівлі або території;

  • заборонена наповненість кінозалів і залів інших установ культури більше ніж 50% місць;

  • заборонена заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 м2;

  • заборонена робота навчальних закладів, крім тих, де менше ніж 80% персоналу мають жовтий або зелений COVID-сертифікат.

Зауважимо, що у МОЗ заявили, що обмеження не будуть застосовуватися, якщо жовті або зелені COVID-сертифікати будуть у більш ніж 80% персоналу і 100% відвідувачів закладів або заходів (крім осіб до 18 років).


«Помаранчева» зона:

У «помаранчевій» зоні будуть застосовуватися обмеження «жовтого» рівня та додаткові обмеження на свій розсуд зможе вводити місцева влада.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


«Червона» зона:

За новими правилами, у «червоній» зоні заборонено:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресного доставлення й замовлень на виніс;

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • робота закладів культури;

  • робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.

Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Водночас дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1142
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1053
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1063 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3138 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

164
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119