COVID-19 в Україні: які регіони потрапили до «червоної» зони та скільки хворих в Івано-Франківській області

За добу 17 жовтня найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Житомирській та Львівській областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, в Одеській області COVID-19 діагностували у 1 367 осіб. У Харківській області зафіксували 823 нові випадки захворювання.

У Дніпропетровській області зареєстрували 782 випадки інфікування, а у Житомирській – 703 випадки. Водночас у Львівській області коронавірус виявили у 546 осіб.

В Івано-Франківській області за добу 184 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 22 особи, летальних випадків – 5. 

За весь час пандемії в області захворіли 96 404 особи. Зокрема, захворіли – 3 969 дітей, медичних працівників - 3 139, одужали – 89 367 осіб, летальних випадків – 2 297.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 841 дослідження;
  • методом ІФА – 122 дослідження.

Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 416 випадків;
  • Вінницька область – 110 випадків;
  • Волинська область – 284 випадки;
  • Донецька область – 537 випадків;
  • Закарпатська область – 47 випадків;
  • Київська область – 195 випадків;
  • Кіровоградська область – 71 випадок;
  • Луганська область – 194 випадки;
  • Миколаївська область – 178 випадків;
  • Полтавська область – 81 випадок;
  • Рівненська область – 169 випадків;
  • Сумська область – 488 випадків;
  • Тернопільська область – 287 випадків;
  • Херсонська область – 469 випадків;
  • Хмельницька область – 251 випадок;
  • Черкаська область – 283 випадки;
  • Чернівецька область – 391 випадок;
  • Чернігівська область – 126 випадків.

В Україні за добу COVID-19 діагностували у ​​9 524 осіб. Зокрема, захворіли 790 дітей та 122 медпрацівники.

Крім того, з 18 жовтня у Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях починає діяти «червоний» рівень епідемічної небезпеки. На території Херсонської області карантинні обмеження «червоної» зони встановили з 15 жовтня.

У цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів, та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.
До «помаранчевої» зони епіднебезпеки віднесли Київ та тринадцять областей: Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Миколаївську, Сумську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку, Чернігівську.

На противагу – 18 жовтня у Львові почали діяти додаткові карантинні обмеження. Очільник міста Андрій Садовий зазначив, що якщо протягом двох тижнів ситуація не стабілізується, то з 1 листопада установи громадського харчування,  спортзали, готелі та хостели зможуть відвідувати лише вакциновані або громадяни з негативним ПЛР-тестом.

Водночас Міністерство охорони здоров'я прогнозує пік захворюваності на COVID-19 на кінець жовтня  середину листопада.

Кількість летальних випадків від COVID-19 в Україні збільшилася на 22% за тиждень, а число нових випадків захворювання зросло на 11%. Про це повідомив на брифінгу Міністерства охорони здоров'я Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України.

Наразі заповненість ковідних ліжок становить 57%. Не виключено, що найближчим часом «червоних» зон стане більше.

За весь час пандемії в Україні 53% летальних випадків через коронавірусне захворювання прийшлося на вікову групу 70+ і майже 29% смертей зафіксували в українців віком 60-69 років.  

Нагадаємо, що міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що 95% нових випадків COVID-19 в Україні припадають на штам «Дельта». Нинішня хвиля COVID-19 почалася раніше, ніж прогнозували в міністерстві, а за інтенсивністю вона вже наближається до показників осені 2020-го. Через штам «Дельта» симптоми в інфікованих осіб можуть тривати 7-8 днів. Після цього різко знижується сатурація кисню з 92% до 70%, й хворі потребують штучної вентиляції легень.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

На противагу  темпи вакцинації у країні показують позитивну динаміку.  Кожен 4-й дорослий в Україні вакцинований хоча б однією дозою, а кожен 5-й  отримав повний курс щеплення. 

Загалом від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 14 446 255. З них отримали 1 дозу  7 956 093 особи, завершили вакцинацію  6 490 162, з них 2 осіб отримали 1 дозу за кордоном.


З 20 вересня в Україні набули чинності нові правила карантину. Фіртка пропонує подивитися, як змінилися обмеження у карантинних зонах та які «бонуси» отримають вакциновані українці.

Жодних змін за правилами карантину не буде в «зеленій» зоні. У ній, як і раніше потрібно буде дотримуватися маскового режиму в громадському транспорті та приміщеннях.


«Жовта» зона:

Обмеження наступні:

  • заборонені масові заходи за участю більше ніж 1 людини на 4 м2 площі будівлі або території;

  • заборонена наповненість кінозалів і залів інших установ культури більше ніж 50% місць;

  • заборонена заповненість спортзалів і фітнес-центрів більш ніж 1 людина на 10 м2;

  • заборонена робота навчальних закладів, крім тих, де менше ніж 80% персоналу мають жовтий або зелений COVID-сертифікат.

Зауважимо, що у МОЗ заявили, що обмеження не будуть застосовуватися, якщо жовті або зелені COVID-сертифікати будуть у більш ніж 80% персоналу і 100% відвідувачів закладів або заходів (крім осіб до 18 років).


«Помаранчева» зона:

У «помаранчевій» зоні будуть застосовуватися обмеження «жовтого» рівня та додаткові обмеження на свій розсуд зможе вводити місцева влада.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


«Червона» зона:

За новими правилами, у «червоній» зоні заборонено:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресного доставлення й замовлень на виніс;

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • робота закладів культури;

  • робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.

Нагадаємо, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Водночас дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

Крім того, у ВООЗ розповіли, кому рекомендують третє щеплення проти COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

За рік пандемії кількість випадків тривожності та депресії зросла більш ніж на чверть – дослідження


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1937
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

935
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

963
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2069
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3553
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2482 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

787

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

695

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

656

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

669
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10326
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1173
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5258
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

990
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2792
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1172
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

385
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

701
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

605
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

652
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

1002 2