Covid-19: у США прогнозують до 100 000 смертей

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, США можуть зіткнутися зі 100 000 більше смертей від Covid-19 менш ніж за місяць.

У середу згідно з даними відстеження університету Джонса Хопкінса повідомили про понад 4000 випадків смертей від Covid-19, що призвело до смертності щонайменше 406 001 осіб.

А до 13 лютого ця кількість може досягнути 508 000, згідно з прогнозом, який опублікований CDC. Останній прогноз, 13 січня, передбачав до 477 000 смертей до 6 лютого.

Тим часом вакцини почали розповсюджувати, але, як стверджують чиновники, залишаються серйозні проблеми з постачанням по всій країні.

Новий директор CDC доктор Рошель Валенський в середу описала стан пандемії як "справді розпачливий", але "попереду здоровіші дні" - хоча для цього потрібно швидке прискорення тестування, нагляд та вакцинація.

За її словами, агентство проведе огляд усіх своїх вказівок щодо пандемії, щоб "люди могли приймати рішення та вживати заходів, спираючись на найкращі наявні поради".

Для полегшення фінансового тягаря CDC також продовжить федеральний мораторій, що запобігає виселенню деяких людей з домів до 31 березня. Також у середу президент Джо Байден оголосив, що США приєднаються до Світової організації охорони здоров'я.

Також його адміністрація продовжуватиме проводити регулярні зустрічі з місцевими службовцями охорони здоров'я, заявила Лорі Треммель Фріман, генеральний директор Національної асоціації посадових осіб округу та міста.

"Ми все ще маємо глобальне розповсюдження та великий тягар від цього розповсюдження на наші системи охорони здоров'я та багато смертей від хвороби. Нам ще потрібно зробити багато роботи", - сказав Фрімен.


Смертність у Каліфорнії та тяжкість випадків залишаються високими

Більшість показників коронавірусу у Каліфорнії, епіцентрі вірусу в США. У штаті тяжкість випадків та кількість загиблих залишаються високими.

У середу у Каліфорнії зафіксували 22 403 нових випадків, що значно нижче середньодобової кількості в штаті 38 000. Але він також повідомив про 694 нові смертні випадки  у середу, що вдруге за величиною на сьогодні за день. Попередній максимум 708 зафіксований майже два тижні тому. У Лос-Анджелесі за останні місяці рівень смертності серед госпіталізованих пацієнтів Covid-19 майже подвоївся.

В середу представники охорони здоров'я спрогнозували, що з листопада госпіталізовані пацієнти в Лос-Анджелесі мали приблизно 23% смертності від Covid-19.

Цей показник знаменує собою значне зростання у порівнянні з попередніми трьома місяцями, коли пацієнти Covid-19 мали приблизно 12% смертності, за даними окружного департаменту охорони здоров’я. Разом із рівнем летальних випадків тривалість перебування в лікарні щодо коронавірусу зросла з приблизно семи днів у період з вересня по листопад до дев'яти з половиною з листопада по січень, що свідчить про те, що тяжкість захворювань у госпіталізованих зросла, сказали в ЛАДХС .

"Ця тенденція не означає, що вірус став більш вірулентним або що погіршилися умови догляду в лікарнях", - пояснила директор охорони здоров'я Крістіна Галі. "Навпаки, ми вважаємо, що ці тенденції пов'язані з тим, що лікарні, стикнувшись з обмеженими можливостями в умовах стрибків інфікування, стали більш вибірково визначати, яких пацієнтів приймати. "Іншими словами, лікарні не призначають кисень більшій частині пацієнтів з легшою формою захворювання. Вони приймають лише важкохворих".

Але при обмеженому забезпеченні вакциною проти коронавірусу державний епідеміолог Еріка Пан заявила, що для того, щоб отримати всі щеплення людям старше 65 років у Каліфорнії, може знадобитися чотири-п’ять місяців.


"Постійна схема в основному закінчується" доз вакцини

Поштовх до вакцинації людей зріс, коли чиновники почали розподіляти дози, щоб задовольнити потреби.

Станом на середу в США введено понад 16,5 мільйона доз, а майже 2,2 мільйона американців повністю вакциновані, повідомили в CDC.

Губернатор Нью-Йорка Ендрю Куомо заявив, що штат вводить близько 65 000 доз на день - це швидкість, з якою поточні запаси за два-три дні вичерпаються.

"Що зараз зрозуміло, так це те, що ми будемо їздити з тижня на тиждень, і ви побачите постійну схему, в основному, що закінчується, чекаючи розподілу наступного тижня, а потім запускаючи знову", - сказав Куомо.

Наступного тижня держава отримає 250 400 доз, але Куомо закликав Байдена негайно збільшити постачання штатам.

"При нинішніх показниках постачання потрібно сім з половиною місяців, щоб отримати достатню кількість вакцини для населення, яке зараз відповідає вимогам", - сказав Куомо.

У штаті Міссурі губернатор Майк Парсон заявив, що держава йде в ногу зі своїм планом вакцинації, але що Національна гвардія буде активована, щоб допомогти, оскільки штат розширює права, включаючи перших осіб, що реагують на аварійні ситуації, аварійних служб та тих, хто знаходиться в інфраструктурі охорони здоров'я.

За його словами, у кожному з дев'яти районів дорожнього патрулювання штату буде створена група масових вакцинацій, яка зможе вводити до 2500 доз на день.    

Перші весняні тижні можуть спричинити ще один приріст щеплень, оскільки ВООЗ оцінює 15 вакцин, які вона має можливість дозволити для екстреного використання, згідно з новим керівним документом.

"Я закликаю всі країни співпрацювати солідарно, щоб забезпечити протягом перших 100 днів цього року вакцинацію медичних працівників та людей похилого віку у всіх країнах", - сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.  

за матеріалами CNN


21.01.2021 1155
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

255
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

711
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1395
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2958
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1263
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1504

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

337

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1223

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1810 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2029
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

317
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

645
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

853
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

127
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

375
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

936
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

822
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

676
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

315
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

502
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

607
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

726