Covid-19: штам коронавірусу з Великобританії, ймовірно, більш смертоносний

Вчені американських Центрів контролю та захисту щодо захворювань співпрацюють з британськими вченими, щоб дізнатись більше про британські дані, які свідчать про те, що новий варіант коронавірусу може бути більш смертоносним.

"CDC звернувся до чиновників Великобританії та переглядає їх нові дані про смертність, пов'язані з варіантом B.1.1.7", - заявив представник CDC CNN у суботу, використовуючи наукову назву варіанту коронавірусу, який вперше визначили у Великобританії в листопаді.

У звіті Великобританії, який опублікували в п'ятницю, зазначається, що є "реальна ймовірність", що новий штам має вищу смертність, ніж інші.

Хоча дані не є остаточними, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що "є певні докази того, що новий варіант ... може бути пов'язаний з вищим ступенем смертності".

Варіант вірусу, знайдений у 22 штатах США

Моделювання Центрів контролю та захисту щодо захворювань показує, що цей новий варіант коронавірусу, який, як визначили, поширюється особливо швидко, може стати переважаючим варіантом у Сполучених Штатах до березня.

Наразі в США визначили лише 195 випадків нового штаму вірусу, але представники охорони здоров'я вважають, що набагато більше випадків залишаються не виявленими.

Випадки виявлені у 22 штатах, зазначається у звіті Центрів контролю та захисту щодо захворювань (CDC), у Каліфорнії та Флориді - особливо велика кількість.  

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, США можуть зіткнутися зі 100 000 більше смертей від Covid-19 менш ніж за місяць.

У середу згідно з даними відстеження університету Джонса Хопкінса повідомили про понад 4000 випадків смертей від Covid-19, що призвело до смертності щонайменше 406 001 осіб.

А до 13 лютого ця кількість може досягнути 508 000, згідно з прогнозом, який опублікований CDC. Останній прогноз, 13 січня, передбачав до 477 000 смертей до 6 лютого.

Тим часом вакцини почали розповсюджувати, але, як стверджують чиновники, залишаються серйозні проблеми з постачанням по всій країні.

Новий директор CDC доктор Рошель Валенський в середу описала стан пандемії як "справді розпачливий", але "попереду здоровіші дні" - хоча для цього потрібно швидке прискорення тестування, нагляд та вакцинація.

За її словами, агентство проведе огляд усіх своїх вказівок щодо пандемії, щоб "люди могли приймати рішення та вживати заходів, спираючись на найкращі наявні поради".

Для полегшення фінансового тягаря CDC також продовжить федеральний мораторій, що запобігає виселенню деяких людей з домів до 31 березня. Також у середу президент Джо Байден оголосив, що США приєднаються до Світової організації охорони здоров'я.

Поки що дослідження показують, що нинішні вакцини захищатимуть від нового варіанту, і що носіння масок, соціальна дистанція та гігієна рук є ключовими методами убезпечити себе від інфікування.

Майкл Остерхольм, епідеміолог, член групи з питань поширення коронавірусу президента Джо Байдена, заявив, що переглянув звіт Великобританії, а також інші дані, які не були оприлюднені публічно, і він "переконаний", що новий варіант є більш смертоносним.  

"Дані постійно зростають - і деякими з них я не можу поділитися, що однозначно підтверджує те, що B.1.1.7 спричиняє важчі захворювання та збільшує смерть", - сказав Остерхольм, директор Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб в Університеті Міннесоти. "Ми вже знаємо, що цей варіант посилив передачу, і тому це дуже погані новини".

Радник CDC сказав, що було б ідеально, якби американські лікарі змогли перевірити та побачити, як переживають хворобу пацієнти з новим варіантом у порівнянні з пацієнтами, які інфіковані іншим штамом.

Але доктор Вільям Шаффнер, експерт з інфекційних хвороб Медичного центру університету Вандербільта, сказав, що це може бути важко, оскільки геномне секвенування - лабораторна робота, необхідна для виявлення нових штамів - не дуже надійне в США.

"Наша нині здатність визначити, чи є у вашого конкретного пацієнта цей новий штам, дуже обмежена, і тому це справді посилює уявлення про те, що інші країни мають набагато більше можливостей робити це, ніж ми", - сказав Шаффнер, член Консультативного комітету CDC з практики імунізації.

Великобританія має одну з найсильніших програм геномного секвенування у світі. Їх звіт містить деталі кількох досліджень, які порівнюють ступінь тяжкості нового варіанту з попередніми.    

Головний науковий радник Великобританії Патрік Валланс цитував дані про смертність, додавши, що докази ще не достатньо вагомі, а дані залишаються невизначеними.

"Середній ризик полягає в тому, що на 1000 людей, які заразились, приблизно 10, як очікується, померли б від вірусу. З новим штамом, на 1000 заражених людей, ймовірно помруть 13 або 14 осіб  ", - сказав він у п'ятницю.

за матеріалами CNN


24.01.2021 1095
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

256
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

711
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1395
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2958
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1264
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1504

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

337

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1223

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1810 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2029
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

317
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

645
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

853
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

127
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

375
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

936
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

822
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

676
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

315
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

502
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

607
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

726