COVID-19: носіння маски та соціальне дистанціювання «можуть тривати роками»

Провідні епідеміологи прогнозують, що людям, можливо, доведеться носити маски та дотримуватись соціальної дистанції ще протягом декількох років.


Мері Рамсей, керівник відділу імунізації Агенції Громадського Здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни успішно не проведуть вакцинацію.

Вона також сказала, що повернення великих глядацьких подій вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо безпеки.

Провідним епідеміологам прогнозується, що людям, можливо, доведеться носити маски на обличчі та дотримуватися соціальної відстані протягом декількох років, поки ми не повернемося до нормального стану.
Мері Рамсей, керівник відділу імунізації в Громадській службі охорони здоров'я Англії, заявила, що основні заходи можуть бути застосовані до тих пір, поки інші країни не проведуть кампанії з вакцинації.
Вона також сказала, що повернення великих подій із глядацькою аудиторією вимагає ретельного моніторингу та чітких інструкцій щодо забезпечення безпеки.
Міністр оборони не виключив продовження заборони на іноземні свята.
Бен Уоллес заявив Ендрю Марру з BBC One, що бронювання перерви за кордоном зараз буде "передчасним" і "потенційно ризикованим".
Великобританія встановила черговий рекорд за кількістю введення доз вакцин проти коронавірусу за один день у суботу - 844 285 ударів.

Доктор Рамсей сказав, що такі обмеження, як носіння маски в багатолюдних місцях та соціальне дистанціювання, стали прийнятими багатьма країнами й все це дозволяло економіці функціонувати.

За її словами, "люди звикли до цих обмежень нижчого рівня, і люди можуть жити з ними, а економіка все ще може продовжувати діяти з такими методами, уникаючи жорстких обмежень".

"Тому я думаю, звичайно, протягом декількох років, принаймні до тих пір, поки інші частини світу не будуть щеплені, як ми, і цифри інфікування знизяться скрізь, тобто тоді ми можемо поступово повернутися до більш нормального життя ", - додала вона.

Попередивши, що "дуже важливо, щоб ми не розслаблялися занадто швидко", д-р Рамзі сказав, що будь-який циркулюючий вірус неминуче підхопить тих, хто вразливий.

"Ми повинні дуже уважно розглянути ризики, перш ніж скасувати будь-яке з цих обмежень", - сказала вона.

Професор Кріс Вітті, головний медичний радник уряду Великобританії, заявив парламентарям на початку цього місяця, що сподівається, що "прості методи, такі як миття рук, маски для обличчя, де це доречно, випробування, перш за все, вакцини" - все це дозволяє зберегти контроль над вірусом влітку.

Патрік Валланс, головний науковий радник, також заявив, що маски для обличчя можуть знадобитися в певних ситуаціях, якщо кількість інфекцій зростатиме взимку, але можливо, що люди будуть поводитися уважніше, що сприятиме соціальному дистанціюванню.

Минулого місяця група урядових наукових радників заявила, що "підтримка такої соціальної політики, яка зменшує передачу", буде необхідною протягом деякого часу.

Ці експерти заявили, що це може включати постійне тестування та відстеження, самоізоляцію та публічні повідомлення, що заохочують "добровільні дії для зменшення ризиків".

Спортивні заходи та дозвілля на відкритому повітрі також можуть знову відновитися, дозволені організовані види спорту на свіжому повітрі, також можливі зустрічі 15 осіб батьківських та дитячих груп на відкритому повітрі. У Шотландії спільне богослужіння відновлюється 26 березня.

В Уельсі з понеділка супермаркети можуть продавати речі не найважливішого призначення, відкриються садові центри. А в Північній Ірландії з 1 квітня шість людей з двох домогосподарств можуть зустрічатися на приватних територіях.

Уряд встановив перегляд заходів щодо боротьби з коронавірусом з літа в минулому місяці. Тим часом виконавчий директор Інституту Френсіса Крика заявив  що слід провести швидке розслідування того, що сталося протягом перших місяців пандемії.

За його словами, він вважає, що "політична реакція є повільною - майже випадковою - що свідчить про невдачу наукових та медичних рекомендацій до політичної влади".

"Нам слід провести швидке розслідування першої частини пандемії - з січня по червень, - щоб ми могли засвоїти уроки та бути краще підготовленими до майбутнього", - сказав він.

Професор Джонатан Ван-Там, заступник головного медичного працівника Англії, припустив минулого тижня, що публічне розслідування пандемії зараз буде небажаним відволіканням для тих, кому доручено контролювати вірус.

Згідно з даними Управління транспортної безпеки США заявило, щонайменше 10 днів поспіль понад мільйон пасажирів щодня подорожують за допомогою аеропортів країни - в той час експерти стверджують, що випадки інфікування небезпечним штамом збільшуються по всій країні.

Лише у п’ятницю країна побачила понад 1,4 мільйона пасажирів в аеропортах країни - це рекорд за час епохи пандемії.
"Ми, по суті, поширюємо варіант B.1.1.7 по всій країні", - заявив доктор Пітер Хотез, декан Національної школи тропічної медицини Медичного коледжу Бейлор, у неділю.

за матеріалами BBC


22.03.2021 1609
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

991
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

802
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1921
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3274
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2569
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2559

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

267

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

749

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

706

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1632
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

380
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

716
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

633
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

368
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

399
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27058
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

859
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19695
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

448
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

411
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

745
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1382 4