Чому український біатлон кращий за російський

 

/data/blog/64988/0e19b87a904981356f87779e8022a758.jpg

 

Старт нового біатлонного сезону яскраво засвідчив, що наразі український біатлон успішніший за російський

Підтвердження цьому – медалі, здобуті українцями на першому етапі Кубку світу в шведському Остерсунді.

Так, українці тричі піднімалися на п’єдестал пошани – Сергій Семенов ("срібло", індивідуальна гонка) та Валентина Семеренко ("бронза" в індивідуальній гонці та "срібло" в гонці переслідування). Натомість реноме росіян врятував лише Антон Шипулін, який у гонці переслідування фінішував другим.

Якщо здобутки чоловіків української та російської команд знаходяться на одному рівні, то результати жіночих збірних значно різняться. У чому ж секрет українок, які не мають вдома умов для повноцінної підготовки і тренуватися на снігу поїхали до російської Тюмені?

По-перше, український біатлон не роздирали скандали та тренерські "розборки". А от росіянок минулого року, перед початком підготовки до сезону, поділили на два табори: одним керував німецький фахівець Вольфганг Піхлер, а іншим – українець Володимир Королькевич.

При цьому варто завважити, що росіяни не змогли спокійно пережити чемпіонат світу-2013: тоді під керівництвом того ж таки Королькевича наші спортсменки здобули 5 нагород – "золото", "срібло" і три "бронзи". А росіянки залишилися ні з чим. Тож керівництво російського біатлону швиденько переманило Королькевича в свою команду.

Та в січні, за декілька тижнів до Олімпіади-2014 в Сочі, жіночу збірну Росії сколихнув новий скандал – допінговий. Тодішнього лідера збірної Ірину Старих, яка стабільно здобувала медалі на етапах Кубку світу, вивели зі складу команди через позитивну допінг-пробу. Зрештою, у липні Міжнародний союз біатлоністів дискваліфікував її на два роки. Таке ж покарання, але на 8 років, отримала і титулована Катерина Юрьєва, яка щойно повернулася в спорт після першої дискваліфікації через допінг.

Після завершення минулого сезону росіяни втратили не тільки цих спортсменок. Пропускають цьогорічний сезон також лідери останніх років – Ольга Зайцева та Ольга Вілухіна. Втрати поніс і тренерський штаб - контракт з Піхлером не було продовжено. На прощання останній звинуватив російських спортсменок в постійному вживанні заборонених препаратів.

Та схоже, на цьому все не зупиниться - завдяки "ефективному" управлінню, яким так славляться наші сусіди. Про своє бажання покинути росіян заявив уже і Королькевич, якого розкритикував член правління Союзу біатлоністів Росії, олімпійський чемпіон Олександр Тихонов.

"До того, що Тихонов хоче мене відправити у відставку, я ставлюся спокійно. У будь-якому випадку це буде мій останній сезон в команді Росії. У мене немає бажання після таких розмов працювати під постійним пресингом. У такій атмосфері немає сенсу працювати", - заявив Королькевич.

Відзначимо, що й українська жіноча команда виступала на першому етапі Кубку світу без двох своїх лідерів. Чемпіонка світу-2013 Олена Підгрушна взяла паузу в кар’єрі, ставши заступником міністра спорту. Віта Семеренко, яка в Сочі-2014 виборола особисту "бронзу", не вийшла на старт в Остерсунді через хворобу. З цієї ж причини і Юлія Джима перебуває не в оптимальних кондиціях.

Другий етап протистояння біатлонних шкіл та спортивних баталій розпочнеться вже цього тижня – 12 грудня в австрійському Хохфільцені.

 


09.12.2014 938 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2432
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1137
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1077
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2258
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3696
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2676 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

938

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

804

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

753

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

716
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10428
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1280
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5416
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1132
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2927
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1277
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

377 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

817
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

704
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

753