Чому слід ходити пішки: 9 аргументів

 
 
 
Всі лікарі та спортивні експерти сходяться на думці, що ходьба - найбільш безпечний вид фізичної активності для будь-кого.
 

Вона доволі ефективна, аби тримати під контролем вагу та запобігати хворобам. Вона ідеальна для того, аби "розвантажити" мозок та подумати про своє, помилуватися навколишньою природою, якщо ви прогулююєтесь парком чи заповідником. А якщо у навушниках ще й звучить улюблений трек, вона легко перетвориться на тотальне задоволення. 

 

Ходьба є абсолютно безкоштовна і нею можна займатися будь-коли та будь-де. Вона не потребує спеціального одягу, обладнання, тренажерів, килимків, гантель тощо.

 

Прогулянки пішки знижують рівень зайвої ваги

Люди, що ходять на роботу пішки, менш імовірно матимуть проблеми із зайвою вагою. Останнє дослідження стверджує, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизитиризик передчасної смерті на 30%. А 30 хвилин щоденної ходьби спалюють близько 150 калорій.

 

 

Ходьба запобігає діабету

Ходьба допомагає врегулювати рівень цукру в крові та тримає рівень інсуліну на низькому рівні. Ходьба протягом 15-ти хвилин на день після кожного прийому їжі, так само ефективна як і 45-ти хвилинна прогулянка на день. Це на той випадок, якщо вас лякають довгі маршрути та часові відрізки.

 

Ходьба корисна для серця

Всім відомо, що у рейтингу найкорисніших вправ, біг краще ніж ходьба, правда? Але це не обов'язково, якщо йдеться про серцево-судинні захворювання.

Одне із досліджень, проведене у 2013-ому році показало, що "ходуни", які долають ті самі відстані, що й "бігуни", можуть насолодитися зниженням високого кров'яного тиску, зниженням рівня холестерину та зменшити ризик захворіти на ішемічну хворобу серця. Крім того, якщо ви ходите у високому темпі, під час якого комфортно говорити, але уже важко співати, ваше серце працюватиме у оптимальному режимі.

 

 

Ходьба підходить для кожного

Ви вагітні? Страждаєте від ожиріння? Маєте артрит? Ходіння - м'який вид фізичної активності для більшості людей, кажуть лікарі. Крім того, вона допоможе полегшити біль від хронічної хвороби, навіть якщо ви тільки почали займатися нею і проходите лише 2 хвилини на день.

 

Ходьба піднімає настрій та захищає від стресів та тривоги

Рухи тілом - відомий спосіб вивільнення ендорфінів, набору, що складається із хімічних речовин, відповідальних за гарне самопочуття, які пригнічують больові рецептори мозку та дарують відчуття щастя та ейфорії.

Ось чому фізичні вправи загалом та ходьба зокрема, рекомендуються, аби полегшити симптоми легкої та помірної депресії. У 2005-ому році дослідження показало, що ходьба протягом 35-ти хвилин п'ять разів на тиждень, або 60 хвилин тричі на тиждень, мали гарний вплив на симптоми м'якої та помірної депресії.

 

 

Ходьба допоможе краще спати вночі

Тревел-експерти радять гуляти новим містом у день прибуття. Сонячне світло додасть гормону мелатоніну, який в свою чергу, збільшує відчуття сонливості.

 

Ходьба доступна і зручна

Тут не треба купувати абонемент до спортивної зали, модний спортивний одяг. Вам також не потрібно вчитися ходити. Достатньо купити пару зручного взуття. Якісь іграшки, лічильники кроків, навушники і музичні плеєри - не обов'язкові, але можуть зробити прогулянку менш виснажливою.

 

Ходьба познайомить вас з сусідами

Якщо вже сьогодні ви прогуляєтесь навколо власного будинку, вас здивує кількість дружніх облич, які ви зутрінете.

 

 

Ходьба дасть можливість помилуватися птахами й метеликами

Як прекрасно вийти на вулицю та опинитися наодинці з природою. Зверніть увагу на деталі, потіштеся від пташиного співу та насолодіться різнобарв'ям метеликів. 

Як відомо, нещодавнє дослідження, проведене експертами галузі охорони здоров'я свідчить, що фізичні вправи можуть сповільнити старіння та збільшити середню тривалість життя. Вправи несуть переваги, незалежно від віку чи стану людини. Кожній рекомендується принаймні 20-25 хвилин ходьби на день, "змішуючи" її із швидкою ходьбою чи повільним бігом.

А ще одне дослідження, опубліковане виданням The Guardian каже, що інтенсивні, довготривалі вправи перевантажують процес захисту організму від запалень, тимчасово ставлячи під загрозу його здатність захищати себе.

Вчені виявили, що фізичні вправи, насправді, стимулюють потужний анти-запальний процес, головну частину "вбудованого" в тіло лікувального процесу організму.

А регулярні фізичні вправи помірної інтенсивності можуть боротися із слабо вираженими запаленнями, що лежать в основі багатьох хронічних захворювань, в тому числі діабету, серцево-судинних захворювань, деменції, різних видів раку та депресії.

 

life.pravda.com.ua


18.09.2015 1693 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2113
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

984
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2117
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

716

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1189
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

253 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665