Чому слід ходити пішки: 9 аргументів

 
 
 
Всі лікарі та спортивні експерти сходяться на думці, що ходьба - найбільш безпечний вид фізичної активності для будь-кого.
 

Вона доволі ефективна, аби тримати під контролем вагу та запобігати хворобам. Вона ідеальна для того, аби "розвантажити" мозок та подумати про своє, помилуватися навколишньою природою, якщо ви прогулююєтесь парком чи заповідником. А якщо у навушниках ще й звучить улюблений трек, вона легко перетвориться на тотальне задоволення. 

 

Ходьба є абсолютно безкоштовна і нею можна займатися будь-коли та будь-де. Вона не потребує спеціального одягу, обладнання, тренажерів, килимків, гантель тощо.

 

Прогулянки пішки знижують рівень зайвої ваги

Люди, що ходять на роботу пішки, менш імовірно матимуть проблеми із зайвою вагою. Останнє дослідження стверджує, що навіть якщо ходити по 20 хвилин на день, можна знизитиризик передчасної смерті на 30%. А 30 хвилин щоденної ходьби спалюють близько 150 калорій.

 

 

Ходьба запобігає діабету

Ходьба допомагає врегулювати рівень цукру в крові та тримає рівень інсуліну на низькому рівні. Ходьба протягом 15-ти хвилин на день після кожного прийому їжі, так само ефективна як і 45-ти хвилинна прогулянка на день. Це на той випадок, якщо вас лякають довгі маршрути та часові відрізки.

 

Ходьба корисна для серця

Всім відомо, що у рейтингу найкорисніших вправ, біг краще ніж ходьба, правда? Але це не обов'язково, якщо йдеться про серцево-судинні захворювання.

Одне із досліджень, проведене у 2013-ому році показало, що "ходуни", які долають ті самі відстані, що й "бігуни", можуть насолодитися зниженням високого кров'яного тиску, зниженням рівня холестерину та зменшити ризик захворіти на ішемічну хворобу серця. Крім того, якщо ви ходите у високому темпі, під час якого комфортно говорити, але уже важко співати, ваше серце працюватиме у оптимальному режимі.

 

 

Ходьба підходить для кожного

Ви вагітні? Страждаєте від ожиріння? Маєте артрит? Ходіння - м'який вид фізичної активності для більшості людей, кажуть лікарі. Крім того, вона допоможе полегшити біль від хронічної хвороби, навіть якщо ви тільки почали займатися нею і проходите лише 2 хвилини на день.

 

Ходьба піднімає настрій та захищає від стресів та тривоги

Рухи тілом - відомий спосіб вивільнення ендорфінів, набору, що складається із хімічних речовин, відповідальних за гарне самопочуття, які пригнічують больові рецептори мозку та дарують відчуття щастя та ейфорії.

Ось чому фізичні вправи загалом та ходьба зокрема, рекомендуються, аби полегшити симптоми легкої та помірної депресії. У 2005-ому році дослідження показало, що ходьба протягом 35-ти хвилин п'ять разів на тиждень, або 60 хвилин тричі на тиждень, мали гарний вплив на симптоми м'якої та помірної депресії.

 

 

Ходьба допоможе краще спати вночі

Тревел-експерти радять гуляти новим містом у день прибуття. Сонячне світло додасть гормону мелатоніну, який в свою чергу, збільшує відчуття сонливості.

 

Ходьба доступна і зручна

Тут не треба купувати абонемент до спортивної зали, модний спортивний одяг. Вам також не потрібно вчитися ходити. Достатньо купити пару зручного взуття. Якісь іграшки, лічильники кроків, навушники і музичні плеєри - не обов'язкові, але можуть зробити прогулянку менш виснажливою.

 

Ходьба познайомить вас з сусідами

Якщо вже сьогодні ви прогуляєтесь навколо власного будинку, вас здивує кількість дружніх облич, які ви зутрінете.

 

 

Ходьба дасть можливість помилуватися птахами й метеликами

Як прекрасно вийти на вулицю та опинитися наодинці з природою. Зверніть увагу на деталі, потіштеся від пташиного співу та насолодіться різнобарв'ям метеликів. 

Як відомо, нещодавнє дослідження, проведене експертами галузі охорони здоров'я свідчить, що фізичні вправи можуть сповільнити старіння та збільшити середню тривалість життя. Вправи несуть переваги, незалежно від віку чи стану людини. Кожній рекомендується принаймні 20-25 хвилин ходьби на день, "змішуючи" її із швидкою ходьбою чи повільним бігом.

А ще одне дослідження, опубліковане виданням The Guardian каже, що інтенсивні, довготривалі вправи перевантажують процес захисту організму від запалень, тимчасово ставлячи під загрозу його здатність захищати себе.

Вчені виявили, що фізичні вправи, насправді, стимулюють потужний анти-запальний процес, головну частину "вбудованого" в тіло лікувального процесу організму.

А регулярні фізичні вправи помірної інтенсивності можуть боротися із слабо вираженими запаленнями, що лежать в основі багатьох хронічних захворювань, в тому числі діабету, серцево-судинних захворювань, деменції, різних видів раку та депресії.

 

life.pravda.com.ua


18.09.2015 1747 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1054
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2779
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

964
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1026
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1031 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

877

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1081
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

132
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2329
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101