CNN: Таліби закликають афганських жінок залишатися вдома, тому що солдати "не навчені" їх поважати

Жінка-журналіст отримала дзвінок з попередженням, що вони "скоро прийдуть". Жінка-депутат сидить і чекає своїх вбивць. Маленька дівчинка задається питанням, як довго її шкільні ворота залишатимуться відкритими.

З того часу, як таліби прийшли до влади в Афганістані, захопивши столиці провінцій з блискавичною швидкістю, складно було уявити, яким стане життя афганців за межами Кабула. Особливо для жінок. У четвер телеканал CNN звернувся до трьох жінок - усім їм близько 20 років, вони мають освіту, журналісти спробували поглянути на те, як на їхнє життя вплинула швидка зміна режиму і як вони ставляться до свого майбутнього під правлінням талібів.

Наростає страх серед жінок та дівчат в Афганістані після того, як таліби наказали працюючим жінкам залишатися вдома, визнавши, що вони в небезпеці через солдатів бойовиків.

Інструкція надійшла в той же день, коли Світовий банк припинив фінансування в Афганістані, посилаючись на занепокоєння щодо безпеки жінок, і протягом кількох годин після того, як ООН закликала до "прозорого та оперативного розслідування" повідомлень про порушення прав людини після захоплення талібів.

Муджахід сказав, що вказівки залишатися вдома будуть тимчасовими та дозволять групі знайти способи гарантувати, що до жінок "не ставляться без поваги" або "не дай Бог, не поранили". Він визнав, що цей захід був необхідним, оскільки солдати талібів "постійно змінюються і не навчаються".

"Ми раді, що вони увійшли в будівлі, але ми хочемо переконатися, що вони не відчувають жодних турбот", - сказав він. "Тому ми попросили їх взяти відпустку з роботи, поки ситуація не прийде в норму і не будуть запроваджені процедури, пов'язані з жінками, а потім вони зможуть повернутися на роботу, як тільки це буде можливо".

Коли востаннє панувала ця влада у 1996-2001 роках, бойовики заборонили жінкам виходити на робоче місце, перешкоджали їм виходити з дому без супроводу та змушували їх закривати все тіло.

Боєць "Талібану" проходить повз кабульський салон краси, де зображення жінок знищили фарбою


Група наполягає, що її нова ера буде більш поміркованою, але лідери Талібану відмовилися гарантувати, що права жінок будуть дотримані, і багато з них уже стикнулися з насильством.

Світовий банк оголосив у вівторок, що припиняє фінансову підтримку Афганістану на тлі занепокоєння щодо долі жінок під правлінням Талібану, завдавши чергового удару по економіці, яка значною мірою залежить від іноземної допомоги.

"Ми глибоко стурбовані ситуацією в Афганістані та її впливом на перспективи розвитку країни, особливо для жінок",- заявила речник Світового банку Марсела Санчес-Бендер у заяві CNN.

А п’ятеро жінок з відомої афганської команди з робототехніки прибули до Мексики у вівторок після видачі гуманітарних віз. У перші місяці відродження влади талібів в Афганістані жінки все більш ізолювалися від суспільства, і багато з них стали об’єктами утисків та нападів, включаючи гучне вбивство трьох журналісток у березні.

На початку липня повстанці зайшли до офісів банку Азізі в південному місті Кандагар і наказали дев’яти жінкам, які працюють там, виїхати, повідомляє Reuters. Жінкам-касиркам банку сказали, що їхні місця займуть родичі чоловічої статі.

На тлі посилення занепокоєння з боку міжнародного співтовариства, Організація Об'єднаних Націй закликала до "прозорого та оперативного розслідування" порушень прав людини, "скоєних усіма сторонами конфлікту" у вівторок, після екстреного засідання Ради з прав людини.

Але ряд неприбуткових організацій засудили агентство за аналіз його мови після прийняття резолюції, спочатку запропонованої Пакистаном. Джон Фішер, Женевський директор Human Rights Watch, заявив у своїй заяві, що ООН" не змогла створити сильний орган моніторингу прав людини та виконати свою відповідальність щодо захисту афганського народу".

Він сказав, що резолюція "є ляпасом в бік афганських правозахисників та правозахисників, які з жахом спостерігають, як навколо них руйнується верховенство права". Талібан також попередив у вівторок, що США повинні дотримуватись терміну виходу наступного тижня, і сказав, що вони "більше не дозволяють евакуацію афганців", хоча джерело повідомило CNN в середу, що очевидна заборона ще не відчутно вплинула на прибуття в аеропорт Кабула.

За даними представника Білого дому, з Афганістану у вівторок евакуйовано близько 19 000 осіб, у тому числі 11 200 евакуйованих на військових рейсах США та 7800 на рейсах коаліції. Це трохи менше у порівнянні з попереднім днем, коли США повідомили, що 21 000 людей евакуйовані з аеропорту Кабула на 37 військових рейсах США, що перевозили 12 700 евакуйованих, а також 57 рейсів коаліції, які перевозили 8900 людей.

Шалена західна евакуаційна операція в аеропорту Кабула надала єдину можливість для багатьох афганців втекти з країни за останні дні, і натовп біля об'єкта збільшився з моменту захоплення бойовиками влади.

Але президент США Джо Байден повторив, що він має намір дотримуватись свого терміну 31 серпня для виведення військ з Афганістану - до тих пір, поки таліби не порушать поточні операції евакуації або доступ до аеропорту. Провідні американські союзники вже закликали до продовження операцій щодо евакуації, щоб вивести більше охочих людей.

за матеріалами CNN


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


25.08.2021 885
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1219
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2534
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2118
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2172
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6558 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2457 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

340

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1152

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1287

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1406
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

283
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

588
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2067
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26518
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

557
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10470 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8016
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

540
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

407
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

550
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

626
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1587