Чим небезпечні вузли в щитоподібній залозі

Щитоподібна залоза належить до органів ендокринної системи. Вона виробляє йодовані гормони: тироксин та трийодтиронін, а також білок тиреокальцитонин. Ці важливі речовини регулюють найважливіші функції організму людини: дихальну, серцеву, нервову систему, обмін білків та ліпідів. Порушення гормонального балансу призведе до загального погіршення здоров’я та самопочуття.

Нестача гормонів призводить до гіпотиреозу, симптомами якого є набряки, сонливість, гальмування статевих функцій та обміну речовин. При дефіциті йоду виникає ендемічний зоб.

При виявлені порушення ендокринолог призначає дієвий препарат L-Тироксин, який можна придбати тут https://apteka911.ua/drugs/l-tiroksin-d1487, в МІС Аптека 911. Його приймають в комплексній терапії зоба, при раку щитоподібної залози, гіпотиреозі та після резекції ЩЗ.

Вузли щитоподібної залози: що робити після виявлення

Лікарі рекомендують проводити обстеження щитоподібної залози регулярно. Це викликано високими ризиками захворювань цього органу ендокринної системи внаслідок поганої екології, стресів, низької якості питної води та харчових продуктів. На УЗД у більшості пацієнтів виявляють вузлові утворення в щитоподібній залозі. Особливо вразливими до такого порушення є жінки, старші за 50 років. Головне питання після виявлення вузла — це визначення його доброякісності чи злоякісності.

Багаторічна статистика говорить, що 90% вузлових утворень є доброякісними, вони потребують постійного нагляду та відстеження динаміки. При сумніві лікар може призначити таке морфологічне дослідження, як біопсія. Процедуру проводять за допомогою тонкої голки, якою забирають клітини ЩЗ. Інформативність біопсії максимально висока, дослідження на 98% дає достовірний результат. Головним показанням для проведення пункції є вузловий зоб.

Як проводять аспіраційну біопсію

Призначення тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії (ТАПБ) має на меті виявлення злоякісних пухлин в щитоподібній залозі. Чим раніше буде встановлено діагноз, тим вищі шанси на одужання. Особливої підготовки до процедури не потребується. Етапи проходження біопсії:

  • пацієнт приймає положення лежачи, під голову кладуть циліндричну подушку;
  • виконується біопсія під контролем УЗД;
  • прокол роблять звичайною голкою шприца 5 чи 10 мл;
  • необхідності в знеболюванні немає;
  • місце проколу обробляють антисептиком та заклеюють пластиром.

Процедура вважається доволі простою, пацієнт одразу після неї може йти додому. Не заборонено приймати душ, займатись спортом та їсти. Біопсія дає можливість точно оцінити статус вузлів щитоподібної залози та призначити ефективне лікування. Будьте здорові!


Застосовуйте лікарські засоби або медичні вироби лише після консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією

Використання лікарських засобів та медичних виробів потребує обов'язкової консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією. Інструкція містить докладну інформацію про дозування, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Необхідність консультації з лікарем та ознайомлення з інструкцією пов'язана з унікальними особливостями кожного лікарського засобу та протипоказаннями.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Самолікування може призвести до небажаних наслідків здоров'я. Неправильний вибір лікарського засобу, неправильне дозування або недотримання режиму прийому можуть спричинити небажані побічні ефекти та навіть погіршити стан здоров'я. Тому не рекомендується займатися самолікуванням та завжди проконсультуватися з лікарем. Здоров'я – це найцінніше, що у нас є, і ми маємо піклуватися про нього правильно.

Партнерський матеріал


29.06.2023 735
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

399
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1772
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3272
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1181
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1210
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1269 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

308

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1156

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1002

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

427
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

368
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2524
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1268
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1363
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

583
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15221
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7518
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

372
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

843 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

507
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

415
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

503