Чим лікувати біль в серці

Дискомфорт і больові відчуття зліва в грудях зазвичай асоціюються з серцевими патологіями. Однак дуже важливо визначити справжню причину для правильного лікування. Поставити точний діагноз може тільки лікар, але зорієнтуватися самостійно дозволяють явні відмінності від невралгії:

  1. Характер болю – гострий невралгічний та тупий або пекучий стенокардичний (наростаючий, з нестачею повітря).
  2. Локалізація – складно вказати, де конкретно болить (при стенокардії больовий синдром поширюється на всю область грудної клітини).
  3. Постійність – серце болить в будь-якому положенні (якщо коле виключно при глибокому вдиху або під час руху, проблеми пов'язані з хребтом або викликані защемленням нервів).
  4. Тривалість нападів – по 5–10 хвилин в середньому (при міжреберній невралгії тривають до декількох діб).

Класифікація серцевих препаратів

За наявності симптомів, які вказують на серцево-судинні захворювання, необхідна відповідна медикаментозна терапія. Щоб вона була ефективною та не призвела до негативних наслідків, слід розуміти різницю між ліками.

Основні серцеві препарати поділяються на наступні групи:

  • антиаритмічні використовуються для нормалізації ритму серцевих скорочень;
  • кардіотонічні показані при серцевій недостатності для підвищення скорочувальної сили міокарда;
  • антиагреганти перешкоджають тромбоутворенню;
  • периферичні вазодилататори надають судинорозширювальну дію;
  • препарати для систематичного комплексного лікування стенокардії, включно з гіполіпідемічними, антитромбоцитарними та блокаторами кальцієвих каналів.

Різновиди бувають частіше у вигляді крапель і таблеток (в тому числі сублінгвальних під язик). Також поширені розчини для ін'єкцій, що випускаються в ампулах. Які з них вибрати, залежить від конкретного захворювання та потреб організму. У кровотік швидше за все потрапляють лікарські засоби, які вводяться внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Тому ін'єкції та крапельниці практично незамінні при гострих станах, а для тривалого прийому актуальніші таблетки, капсули або краплі.

Що робити при серцевому болю

У відповідній формі випуску ефективні ліки підбираються в залежності від ситуації. Наприклад:

  • при легких нападах стенокардії, істерії, неврозах допомагає Валідол або Корвалмент;
  • при відчутті тяжкості, давлячих, колючих і ріжучих болях в серці застосовують Корвалол;
  • для пролонгованого ефекту при профілактиці та тривалому лікуванні стенокардії показаний Кардикет;
  • як екстрена допомога рекомендований Нітрогліцерин при загрудинному болю та розвитку ішемічної хвороби.

Будь-які дискомфортні відчуття, які не припиняються тривалий період часу, вимагають звернення до фахівця. При різкому погіршенні самопочуття та невідкладному стані, коли не настає полегшення, негайно викликають швидку допомогу. В очікуванні потрібно припинити будь-яку активність, присісти або прилягти, але з піднятою головою. Також слід полегшити дихання (розстебнути ґудзики, послабити ремінь) і забезпечити доступ свіжого повітря. Надалі тактика лікування та реабілітації залежать від діагнозу, поставленого кардіологом після додаткових обстежень.

Партнерський матеріал


23.05.2023 2127
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1204
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2933
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1024
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1078
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1092 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3222 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

971

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

818

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

376

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1113
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

195
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2387
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1177
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

481
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15097
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7406
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

840
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

403
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

313
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

398
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

684
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1137