Церкву Московського патріархату у Вербіжі споруджує колишній настоятель церкви у Михалкові

 

/data/blog/104317/2c6d9b22208c0c21033c1c769688501a.jpg

ілюстративне фото

 

У Верхньому Вербіжі віруючі давно порозумілися між собою щодо того, до якої церкви ходити. Більшість у цьому селі прихожани Української православної церкви Київського патріархату.

 

Греко-католики моляться в інших храмах, які недалеко знаходяться. І перші, й другі не зраджують батьківським традиціям, живуть для Бога й України, як зараз прийнято казати. Прихильниками московського православія тут і не пахне. Спокій у селі збурив такий собі православний священик, приналежний до УПЦ МП Василь Ковбаснюк, з місцевих.

 

Цей ось отець, правильніше казати батюшка, попробувавши щастя на різних віддалених і не дуже парафіях, повернувся врешті до рідного села. Мабуть, подумав собі, що тільки вдома люди увірують у його високу і тяжку місію вести за собою заблукане стадо в лоно правдивої віри. Першим кроком збудував на своєму городі капличку. Для тих, хто прозріє.

 

Сама постать Ковбаснюка доволі загадкова. Ходить у монашій одежі, у розмові вчувається нездорова інтонація фанатика.

 

Ось що нам вдалося з’ясувати про дивного божого чоловіка.

 

Василь Ковбаснюк став відомим завдяки інтернету і друкованим ЗМІ, як настоятель церкви УПЦ МП у селі Михалків, яка в червні минулого року на загальних зборах вірян одностайно вирішила перейти під юрисдикцію УПЦ КП. І що вже не упрошували віряни, аби їхній душпастир послухався волі прихожан і сам повів свою паству у батьківську віру. Однак, не вблагали.

 

Отець Василій залишився вірний московському православію і гонорово покинув парафію, грюкнувши хвірткою. Далі за достовірність інформації не ручаюся. Кажуть, що правив то десь на Буковині, то біля Угорників, то у Коломиї в московській церкві на бульварі Лесі Українки, однак на якомусь ґрунті гостро зчепився з тамтешньою церковною адміністрацією. Врешті, позбувшись можливості правити у будь-якому храмі, опинився на своїй вітцівщині у Верхньому Вербіжі. Тут розгорнув цілительську і «проповідницьку» діяльність, а насправді чистої води гундяївську пропаганду. (Це при тому, що його мама й сестра є вірянами УПЦ КП).

 

Капличку переконливих розмірів уже мали освячувати. Однак, щось спинило намір Василя Ковбаснюка. Зокрема, мабуть, гвалт, який напереродні підняли громадські активісти.

 

Сільський голова Віктор Андрійчук заявляє, що капличку Василь Ковбаснюк збудував без жодних на те дозволів і документів. Ні сільрада, ні районна архітектура, ні земельне управління не були навіть поставлені до відома.

 

Єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан Гатала, до якого ми звернулися за коментарем, сказав наступне: «Стоїмо напередодні Великодня. Усі суперечки зайві. Тим більше, що докладаються зусилля для об’єднання українських православних церков у єдину національну церкву. А всілякі наміри, позбавлені Господньої волі і здорового глузду, самі перетворяться в ніщо, у їх числі намір того священика».

 

Самі ж мешканці села, з якими довелося поспілкуватися, ставляться до вчинку батюшки по-різному, але не схвалює ніхто. Одні вважають «місіонерство» священика смішним вибриком; інші різко засуджують, бо батюшка баламутить людей, переконуючи, що УПЦ МП є за суттю українською церквою.

 

На пряме запитання, чи засуджує агресію Москви на Донбасі, Василь Ковбаснюк туманно відповідає, що «всі люди браття». Тобто, ніяк не відповідає.

 

Ще інші роблять припущення, що він, позбувшись парафії у Михалкові, поконфліктувавши зі співбратами, боїться втратити інвестиції від Московської патріархії, тому терміново збудував церковцю у рідному селі на рідному городі.

 

Залишається сподіватися, що здоровий глузд візьме верх у цьому невдалому експерименті, розрахованому на людське марновірство і погану освіченість.

 

Іван ДЖИНДЖУРА, Дзеркало Коломиї


15.04.2016 543 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

313
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13668 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1553
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

857
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6117
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1713

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1267

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

593
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

869
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5915
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13553
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

235
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

537
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

477
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2