Через скільки окупиться посудомийна машина?

 

Одна "практична" пані запитала в магазині побутової техніки: "За який час посудомийна машина помиє посуд?". Продавець відповів: "У звичайному режимі за 45-65 хвилин, залежно від заданої температури". - "Та ну! - засміялася пані. - Я руками швидше вимию!"

Це типова помилка споживачів у підході до побутової техніки. Як посудомийна, так і пральна машини створені не тільки для того, щоб робити роботу швидше нас. Вони роблять цю важку невдячну роботу ЗАМІСТЬ нас​​, щоб ми в цей час могли займатися іншими, більш приємними справами. Крім того, машини забезпечують високу якість миття і гігієнічність: процес йде при температурі 60-65оС і навіть 70оС з використанням високоактивних миючих засобів. У цих умовах мікроорганізми гинуть.

Кожен предмет у машині омивається гарячою водою з миючими засобами набагато довше, ніж при ручній мийці. Для миття під краном таке нереально: ви б просто обпекли собі руки.

За даними GFK - міжнародної організації, яка досліджує світовий ринок, - насичення ринку посудомийних машин в Європі становить в середньому 37%. Тобто 37 зі 100 сімей вже мають побутові посудомийки. Першість у Європі (близько 57%) тримає Швеція. Після неї йде Німеччина (49 %). А на останньому місці серед розвинених європейських країн стоїть...Англія! Всього 21% англійських сімей знехтували традиціями і завели в будинку електричну посудомийку.

 

АРГУМЕНТИ І ЦИФРИ

Допитливі статистики підрахували, що середньостатистичній сім'ї, яка складається з чотирьох осіб, за рік припадає перемити 18 тисяч ножів, ложок і виделок, 13 тисяч тарілок, 8 тисяч чашок, а також незліченну кількість каструль, сковорідок, підносів, банок, пляшок. У кращому випадку ручне миття посуду займає близько однієї години в день. Посудомийна машина зажадає від вас за весь день 10 хвилин, щоб завантажити брудний посуд і вивантажити чистий. Рахуємо: 60-10=50 хвилин. Множимо заощаджений час на число днів у році: 50х65 = 18250 хвилин, або більше 12 діб. Половина, а для когось і ціла відпустка. Ну а за 10 років - 120 діб. Ви фактично продовжуєте своє життя, користуючись цим сучасним приладом.

Ви можете присвятити заощаджений час на освіту, цікаві поїздки, спілкування з дітьми, з друзями. Рахуємо далі. При ручному митті посуду під проточною водою з крана витрачається 60 літрів води в день. У той час як звичайній посудомийній машині на 12 комплектів потрібно не більше 14 літрів води в день. Разом (60-14)x365 = 16790 літрів води заощаджується за рік. Це більше 70 ванн гарячої води. Можна підрахувати, що на нагрівання такої кількості води витрачаються зайві 500 кВт.год електроенергії на рік. Ви відчуєте це на своєму гаманці, якщо у вас вдома електричний водонагрівач і лічильник витрати води. А уявіть, скільки палива потрібно спалити, забруднюючи атмосферу, якою ви дихаєте, щоб доставити у ваш будинок з водопроводу таку кількість зайвої гарячої води? І гроші на це, зрештою, теж беруться з вашої кишені. А ви порахуйте також вартість кремів і масок для рук для відновлення шкіри, оцініть свої нерви, зіпсовані під час виконання небажаної роботи і свій зіпсований настрій. І тоді вартість посудомийної машини прекрасно впишеться у ваш бюджет.

Пройшли часи, коли жінки прали руками. Зараз про це навіть страшно подумати! Невже так було?! Сьогодні багато жінок продовжують вручну мити посуд. Але приходить час і...

 

Придбавши посудомийну машину, жінки зауважують, що шкіра рук стала м'якше, а нігті твердішими (адже природа не передбачила, щоб людина багато раз на день плескалась в гарячій воді з додаванням лугу). Крім того, ви позбудетеся необхідності щодня як мінімум по годині вдихати випаровуваний водою з-під крана хлор. Словом, придбання посудомийної машини - початок нормального життя й ефективної економії часу, води, енергії, здоров'я. Вона окупиться дуже швидко. Але ось привести розрахунки окупності скрутно, бо як оцінити заощаджені дні, місяці, роки життя? Наше життя, наше здоров'я, наш час безцінні.

 

ПОСУДОМИЙНІ МАШИНИ


18.12.2013 4830 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1664
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

831
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

935
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2019
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3522
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2420 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

760

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

663

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

636

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

653
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10298
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1148
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5216
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

960
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2757
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1144
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

352
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

671
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

578
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

625
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

981 2