В театрі кіно «Люм’єр» в рамках культурно-освітнього проекту «Битва районів» від ГО «Кінороби» відбувся прем’єрний показ короткометражних документальних фільмів про Івано-Франківськ та його мешканців.
Соціальний проект «Битва районів», який реалізує ГО «Кінороби», об’єднав фахівців та любителів документального кіно. Протягом двох місяців аматори та початківці в галузі кіновиробництва працювали над створенням короткометражних документальних стрічок про Франківськ, а точніше про франківчан – звичайних незвичайних людей, які живуть поруч із нами, та історії яких вже є частиною історії нашого міста.
Проект «Битва районів» відбувся завдяки підтримці міського голови Руслана Марцінківа, який зазначив, що цей проект зі зйомками документального кіно про Франківськ є дуже важливим для міста.
Міський голова пообіцяв, що і надалі підтримуватиме подібні кінопроекти і розвиток кіновиробництва в Івано-Франківську.
Зазначимо, що метою культурно-освітнього проекту «Битва районів» є розвиток кіно-культурного середовища та кіновиробництва в Івано-Франківську.
За останній рік ГО «Кінороби» реалізували декілька освітніх проектів зі зйомки соціальної та комерційної реклами, а також ігрового кіно. Цього разу франківчани мали можливість отримати знання і практичний досвід зі зйомки документального кіно.
Продюсер ГО «Кінороби» Сергій Караванець підкреслив: «Всі відібрані експертами проекту учасники пройшли навчальний курс документалістики від освітніх партнерів проекту – українських фахівців документального кіно. Крім того, впродовж всього процесу роботи над фільмами учасники мали можливість отримувати менторську підтримку від експертів проекту – сценаристів та режисерів, що працюють в галузі документального кіно».
В проекті взяли участь: Ірина Фіщук з фільмом «Голос стін», Надія Шегда і Руслан Веселий з фільмом «Час лікаря», Христина та Назар Сороки з фільмом «Щонеділі Воскресіння» і наймолодший учасник проекту 14-річний Андрій Сидорук з фільмом «Промприлад. Реновація.»
Ірина Фіщук, учасниця проекту: «Цей проект дозволяє людині стати художником, тільки замість мольберту і фарб ми маємо камеру та комп’ютер. А ще це можливість передати не тільки картинку, але й відчуття, стан, хвилювання, це так ніби стаєш творцем іншої реальності. Проект захоплює, а ще надихає».
Христина Сорока, учасниця проекту: «Ми дуже раді, що зважилися взяти участь у цьому проекті, бо саме завдяки йому зуміли по-новому глянути не тільки на свій район, а й на людей, що наповнюють його життям. Працювати було дуже цікаво, за що вдячні нашому ментору Олександру Брагіну та героям. І, звісно, тішить, що є люди, які прагнуть розвивати кінематограф в Івано-Франківську і залучають до цього мешканців міста».
Переможців не визначали, адже всі представлені фільми виявилися дуже різними. Всіх учасників нагородили сертифікатами та пам’ятними нагородами.