Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради провів анонімне опитування учнів і батьків щодо харчування у шкільних їдальнях.
Спеціалісти опитали 3896 батьків (35%) учнів 1-4 класів та визначили, що 94% школярів користуються послугами їдальні та шкільного буфету.
60% опитаних задоволені якістю харчування (якістю гарячого харчування задоволені 60%, обсягом порцій - 70% респондентів).
Найбільше батьки незадоволені асортиментом страв та співвідношенням ціни та якості запропонованої продукції.
Сума грошей, яку батьки готові виділити на сніданок, становить 8-10 гривень (50% батьків), на обід – 10-15 гривень (39 % опитаних). 36% батьків утримались від відповіді.
59% опитаних батьків готові оплачувати гаряче харчування у шкільній їдальні у розмірі 60% вартості сніданку.
Також фахівці департаменту освіти опитали батьків чиї діти навчаються у середніх та старших класах - 2576 батьків (34%).
Відтак, 84% школярів 5-10 класів, на думку батьків, в той чи інший спосіб користуються послугами їдальні (снідають, обідають) та шкільного буфету.
53% опитаних задоволені якістю харчування (57% високо оцінюють якість гарячого харчування; 52% - задоволені обсягом порцій).
Найбільше незадоволення батьки висловлюють щодо малого асортименту страв та напоїв (23% опитаних), обсягу порцій (17%) та високих цін (16%). Близько 15% респондентів незадоволені низькою якісю їжі та недотриманням санітарно-гігієнічних норм.
28% батьків щодня дають своїм дітям 10-14 гривень на придбання продукції в шкільному буфеті.
10-15 гривень на шкільні обіди готові витрачати 46% опитаних.
55% опитаних довіряють адміністрації закладів та вважають, що саме адміністрація школи має здійснювати контроль за якістю харчування школярів.
29% респондентів покладають контроль за якістю харчування на батьківські комітети, раду батьківського самоврядування.
Також опитали 2725 (35%) учнів 5-10 класів.
Відтак, 78% школярів 5-10 класів в той чи інший спосіб користуються послугами їдальні (снідають, обідають) та 85% - послугами шкільного буфету.
60% учнів задоволені гарячим харчуванням (оцінюють його як «смачно»), обсягом порцій та якістю їжі (56%).
Посилаючись на результати опитування у Департаменті освіти і науки Івано-Франківської міськради вважають, що стан організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста Івано-Франківська в цілому задовільний.
Виявлені недоліки – результат неналежного контролю за станом організації харчування відповідальних у школі осіб.