
За результатами досліджень, больовий синдром у поранених є майже завжди. Але підхід до його лікування на різних етапах медичної евакуації — різний.
Про це журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.
За його словами, пацієнти переміщуються з одного рівня медичної допомоги на інший, і бачення знеболення у різних лікарів — не однакове.
«Через це стикаємося з тим, що в тилових лікарнях отримуємо пацієнтів із вираженим больовим синдромом, який уже має ознаки хронічного. А лікувати такий біль набагато складніше», — пояснює Іван Тітов.
У таких випадках найефективнішим підходом є мультимодальне знеболення — це вплив на різні види болю різними фармакологічними засобами. Лікарі змушені комбінувати ефекти двох, трьох, іноді чотирьох препаратів або технік, щоб усунути біль.
«Біль майже завжди поєднується з іншими аспектами: безсонням, тривогою, страхом, нічними кошмарами. У таких пацієнтів часто порушений нічний сон, вони багаторазово прокидаються. І найчастіше головною причиною цього є саме біль», — каже Тітов.
Медик підкреслив, що нерідко анестезіологам потрібна допомога неврологів, психологів чи психіатрів, адже клінічні поради дозволяють зменшити психоемоційне забарвлення болю та досягти кращого контролю больового синдрому.
Більше читайте у матеріалі: «Війна принесла нові медичні виклики»: як в Івано-Франківську борються з больовим синдромом у поранених (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: