Безпечна та ефективна: Агентство ЄС оприлюднило висновок про вакцину AstraZeneca

Європейське агентство з лікарських засобів дійшло висновку, що протикоронавірусна вакцина Oxford-AstraZeneca є "безпечною та ефективною".

Водночас там заявили, що продовжать вивчати можливий зв'язок між препаратом та побічними ефектами у вигляді тромбозу, які він нібито здатен викликати, пише BBC Україна, передає Фіртка.

Переконливих доказів цих тверджень досі немає. Попри це, вже 13 європейських країн вирішили тимчасово призупинити вакцинацію Oxford-AstraZeneca.

Із закликом продовжити кампанію вакцинації цим препаратом раніше виступила Всесвітня організація охорони здоров'я. ВООЗ має оприлюднити детальний висновок щодо Oxford-AstraZeneca у п'ятницю, 18 березня.

Низка країн, зокрема Німеччина, Італія, Франція та Нідерланди, призупинили використання препарату після повідомлень про нечисленні випадки тромбозу в деяких вакцинованих пацієнтів.

Щеплення принаймні однією дозою AstraZeneca отримали близько 17 мільйонів людей у Європейському Союзі та Великій Британії.

При цьому виявили менше ніж 40 випадків утворення тромбів у людей, які отримали вакцину. Доказів того, що вони були спричинені саме вакцинацією немає.

Але уряди кількох країн все ж вирішили вжити превентивних заходів. Їхні офіційні представники пояснювали, що хочуть дочекатися висновку Європейське агентство з лікарських засобів.

"Ми не можемо допустити жодних сумнівів щодо вакцини", - сказав міністр охорони здоров'я Нідерландів Уго де Йонге.

Розробник вакцини англо-шведська компанія AstraZeneca наполягала, що немає жодних доказів зв'язку підвищеного ризику згортання крові та щеплення. Там зазначили, що у ЄС та Британії зареєстрували 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки легеневої емболії.

Як заявила Ен Тейлор, головна медична директорка компанії, це менше, ніж сто випадків на групу у 17 млн людей, тобто менше, ніж можна було очікувати.

Водночас за її словами, пандемія призвела до підвищеної уваги до людей, які отримують щеплення. Розробник вакцини наполягає, що препарат пройшов ретельну перевірку під час клінічних випробувань і є безпечним.

В Україні в рамках вакцинації використовують препарат Covishield. Це ліцензований аналог саме Oxford-AstraZeneca.


Нагадаємо, 15 053 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 18 березня 2021 року. Крім того, на Прикарпатті за добу 559 підтверджених випадків.

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19. Проте, у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації.

Крім того, проти COVID-19 вакцинувався Зеленський.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.


Читайте також:

ВООЗ та ЕМА наполягають на продовженні вакцинації препаратом AstraZeneca

У яких країнах призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca (ІНФОГРАФІКА)


18.03.2021 1573
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1737
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

864
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

943
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2031
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3528
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2437 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

768

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

671

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

643

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

661
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10309
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1158
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5229
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

970
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2767
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1154
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

366
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

682
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

588
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

633
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

987 2