АНТИКРИТИКА

 

Звичайний день, осінній день Франківська, зазвичай загорнутий в туман і приморозь, приносить спокій. Тільки цього разу крізь туман і шурхотіння листя, крізь вранішні промені сонця пройшло воно - «агітаційне чудо» - диво передвиборчих агітацій - пропаганда. Було доволі цікаво спостерігати за виборчими перегонами, за цькуваннями кандидатів кандидатами, згадувати «вчорашні» гучні справи про хабарі. Серце радіє, коли підходять підсумки, коли місто відроджується після виборів, вибори в цьому сенсі несуть нові розчарування та нові надії. Зазвичай після виборів очікуєш кращого, а виходить, як завжди.

Отже, все-таки за довгі роки поневірянь і мук на вул.Набережній буде справді шматочок Європи у вигляді дороги. Відтак буде змонтована ще одна траса для стрітрейсерів, котрі влаштовуватимуть перегони і виграватимуть чи програватимуть на крутих віражах життя, і не тільки вони. Такі ігри з долею вважаю безглуздими, краще вже, як кажуть «класики», «якщо кулю в лоб, то кулю в лоб». Іде природній відбір на свіжих дорогах нашого міста, коли виживає розумніший, а той, що слабший, менш спритний, стає «загибликом».

Напрошується перший висновок, котрий полягає в тому, що ми не готові йти до Європи, бо не змінилися самі, десь там глибоко в собі, всередині не вбили ще «совок». Звісно нам потрібен провідник, який мав би нас перевиховати, переконати та вичистити від всього ментального бруду. Погодьтеся, так зручно перекладати відповідальність на лідера народу, котрий за першої ж невдачі нас розчарує. І давайте четвертий майдан, п’ятий і т.д. поки вже не буде, що ламати … А не забагато жертв буде принесено?

Зміни треба вирощувати в собі, вирощувати в муках і праці, в прагненні збудувати новий Станіслав не тільки для себе і своїх дітей, але й для всіх тих знайомих та незнайомих, які дихають тим самим гірським, карпатським вітром, який приносить восени холод, дощ, а часом і сніг, а на весні топить кригу.

Переконуюся, що кращого міста для мене за Івано-Франківськ не існуватиме, і справа навіть не в любові до міста. Мене Станіслав, з усіма його недоліками та перевагами, зробив таким, яким я є, і тому я його люблю. Феномен міста про яке написано і напишуть безліч книжок полягає  в тому, що місто виросло в місцевості унікальній: місце сили гірських вітрів, поєднує в собі різноманітні культури і традиції, процвітає і розвивається, як дерево життя.  


20.11.2014 Василь Остап'як 1333 2
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

264
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

714
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1399
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2962
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1268
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1507

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

341

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1227

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1814 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2034
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

320
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

648
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

856
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

131
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

378
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

941
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

826
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

680
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

31
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

321
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

506
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

611