Антибіотики не допоможуть

 

 

 

Соціологи фіксують факт зменшення шару "противсіхів" у електоральному пиріжкові України. З наближенням виборів громадяни знову розходяться по нішах своїх політичних уподобань. У випадку, коли виборці жорстоко розчаровані власними попередніми замилуваннями, вони обирають собі нових політичних ідолів. Цим пояснюється зростання рейтингу партії "Свобода", до якої перетікають симпатії колишніх прихильників національного та національно-демократичного спрямування.

 

Зупинилося падіння рейтингу Партії регіонів, бо її виборці просто не знаходять за кого голосувати – чогось симетричного "Свободі" у ніші антиукраїнсько-патерналістських уподобань наразі не створено. Втім на це ще є час. "Проекти заміщення" – ті, хто буде запропонований виборцям у мажоритарних округах під виглядом не провладних, а незалежних кандидатів, саме прокльовуються з під снігу – весна усе ж. Так само вигулькнуть нові партійні проекти. Вони вже на низькому старті і мають власні імена та прізвища. Вже споглядаємо їх в усій лайтбоксній, фотошопаній красі. Їхнім завданням буде відтягнути голоси у основних опозиційних сил і таким чином збільшити кількість мандатів, які отримають Партія регіонів та комуністи за рахунок пропорційного перерозподілу відсотків тих, хто не подолав п'яти відсоткового бар'єру. Разом із "незалежними" у Верховній Раді наступного скликання буде відтворено таку саму більшість, яка діє нині.



Цей сценарій в усій своїй невідворотності є очевидним для опозиції – справжньої, якій немає чого втрачати, крім перспектив політичного небуття, та вдаваної, яка сподівається знову прикидатися "борцями з режимом" у Раді наступного скликання. Тому "вдавана" й голосувала разом з провладними фракціями за чинний виборчий закон. За своєю руйнівною силою це голосування на порядки небезпечніше за підтримку ратифікації Харківських угод. Тепер Конституційний суд, цілком слушно з точки зору рівності прав громадян, позбавить "зіркових" опозиціонерів можливості одночасної участі у виборах в округах та за списками – ще мінус десятків зо три мандатів. Це вже дає шанси нинішній владі утворити конституційну більшість. Саме до цього об'єктивно опозиціонери та "опозиціонери" штовхають країну своєю безпорадністю.


Не погодять вони єдиних кандидатів в округах. Пройшовши до парламенту нарізно, "Батьківщина" та Фронт змін і, можливо інші, не спроможуться до солідарного голосування, а тим паче до утворення єдиної фракції Це вже поразка не лише на майбутніх парламентських виборах, а й на президентських у п'ятнадцятому році.



Альтернативний сценарій може запустити різке погіршення добробуту громадян, що матиме наслідком суспільні збурення. У цьому випадку вибори завжди можна скасувати під приводом нестачі коштів на них, чи зупинення чинності виборчого закону конституційним судом. Такий хід подій також влаштовує "опозиціонерів".



Парламентська опозиція сама завела країну у політичну безвихідь. Гнилим є не склад парламенту нинішнього скликання. Гнилим є інститут українського парламентаризму, і антибіотики проти цієї гангрени вже безсилі.

 

 

Костянтин Матвієнко,

УП


Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1055
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

866
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1997
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3363
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2609
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2607

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

345

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

788

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

748

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1705
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

436
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

791
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

669
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

419
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

448
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27105
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

895
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19739
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

500
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

455
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

784
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1495 5