Аномальні зони світу

 

У нашому світі все ще існує багато запитань, на які навіть сучасна високотехнологічна наука поки що не дає чітких відповідей. В даній статті пропонуємо Вам ознайомитися з розповідями про декілька аномальних зон.

 

Дивні явища, які в них відбуваються, ще не знайшли логічного та обгрунтованого наукового пояснення. Факти, що підтверджують існування аномальних зон, доходять до нас з самої давнини, в народних казках та сказаннях, а також в своїх щоденниках їх чимало описували мандрівники, письменники та вчені. З розвитком науково-технічого прогресу росте кількість пояснень загадкових фізичних, чи, можливо, краще сказати метафізичних явищ, але залишаються до сих пір і такі, чиї загадки поки що не були розгадані. Хтозна, можливо, саме хтось з читачів Bannex розкриє їхні таємниці… 

Долина Джатінга

Долина Джатінга знаходиться в горах індійського штату Ассам. Кожного серпня тут спостерігається загадковий феномен — посеред ночі з неба починають падати птахи. За словами дослідників, пернаті перебувають у напівнепритомному стані і навіть не намагаються вирватися, коли їх беруть у руки. Індійський зоолог Сенгупта, який довгий час вивчав це явище, прийшов до висновку, що причинами дивного «птахопаду» служать геофізичні аномалії та особливий стан атмосфери, які накладаючись один на одного і «збивають» птахів, що пролітають над долиною, порушуючи роботу їх нервової системи. Але це лише гіпотеза, яка ще потребує експериментальної перевірки.

Нез’ясовні чудеса відбуваються в індійському штаті Ассам, в долині Джатінга. Зовні долина нічим не відрізняється від сотень інших у горах індійського штату. Точніше, це навіть не долина, а просто западина розміром два на десять кілометрів, оточена лісистими схилами. Посеред неї стоїть маленьке село, де життя тече так само неспішно, як і сто років тому. Лише раз на рік Джатінга оживає. До кінця серпня сюди з усієї округи сходяться селяни, щоб взяти участь в незвичайному святі, назва якого в перекладі з мови асами звучить як «ночі падаючих птахів».

В останні дні літа, коли ночі стають довшими, на сільській площі спалахують багаття. І ось ближче до півночі в повітрі з’являються зграї птахів. Вони кружляють над самими головами людей, так що їх легко збити бамбуковим шестом. Деякі з них відразу падають на землю. Залишається тільки підібрати посланий з неба видобуток, ощипати і засмажити на вогнищі для святкової трапези. Нескладна робота. «птахопад» триває дві-три ночі поспіль, причому він регулярно повторюється протягом багатьох десятків років.

Виявив загадкову долину англійський чаєвод Є.П. Джі, який сам спостерігав такий «птахопад» і описав його в книзі «Дівоча природа Індії» у 1957 році. Сам він не був орнітологом, і фахівці визнали його повідомлення про дивний феномен розважальною вигадкою. Лише зоолог Сенгупта зацікавився незвичайною поведінкою птахів і відправився в гори Ассама, щоб на місці перевірити достовірність розказаного чаєводом.

Все виявилося саме так, як описав Джі. Більше того, під час «птахопад» окремі птахи залітали прямо в кімнату, якщо там горіло світло. За словами Сенгупта, вони знаходилися в напівнепритомному стані і навіть не намагалися вирватися, коли їх брали в руки. Такий стан триває у птахів кілька днів. Весь цей час вони сидять нерухомо, відмовляються від їжі, але потім, будучи випущені на волю, відлітають.

Про «феномен Джатінги» Сенгупта повідомив п’ятидесяти видним орнітологам в Європі і США. Але ніхто з них не зміг запропонувати пояснення Ассамського «птахопаду». Причому, згідно їхній загальній думці, більше ніде в світі нічого подібного ніколи не спостерігалося. Зате самі жителі долини пояснюють це явище наступним чином. Вони стверджують, що таким незвичайним способом боги винагороджують їх за праведність. На пам’яті багатьох поколінь в долині не було скоєно жодного хоча б трішки значного злочину — ні вбивств, ні крадіжок, ні перелюбств.

Сам Сенгупта прийшов до висновку, що причинами дивного «птіцепада» служать геофізичні аномалії та особливий стан атмосфери, які, накладаючись один на одного, і «збивають» птахів, що пролітають над долиною, порушуючи роботу їх нервової системи. Але це лише гіпотеза, яка ще потребує експериментальної перевірки.

Птахи в польотах орієнтуються по Сонцю, Місяцю, зіркам, магнітному, а, можливо, і гравітаційному полях Землі. Для деяких, очевидно, орієнтиром можуть служити певні флуктуації в атмосферному тиску. Вчений припускає, що під долиною знаходиться магнітна аномалія. Але її вплив проявляється тільки при певному стані атмосферного електричного поля і тільки вночі. Сенгупта вважає, що заснувші в своїх гніздах птахи в гіпнотичному або сомнабулічному стані летять на світло запалених багать.
Так чи інакше, але зрозумілого пояснення цьому феномену досі немає.

«СРІБНІ» КОЛОДЯЗІ

Розташовані в пустельному містечку Ресоф в Сирії. Серед пісків, в розвалинах стародавнього міста збереглося чотири порожні криниці. Вода в них давно вичерпалася. Глибину колодязів точно ніхто не знає. Відомо тільки, що вони дуже глибокі — камінчик летить до дна приблизно 15 секунд. Місцеві жителі приписують старим криницям, буквально, чарівні властивості – зцілювання будь-яких недуг. Якась аномальність місця дійсно спостерігається. На практиці це виглядає так — якщо на ніч опустити в них на мотузку відро брудної і навіть зацветшей води, до ранку вона стає кристально чистою і смачною. Очевидно це пов’язано з бактерицидними властивостями грунту. Але деякі люди подейкують про більш «високі» сили, адже згідно легендам колодязі побудували «срібні люди», описи зовнішності яких, більше схожі на описи прибульців.

ВЕДЛОЗЕРО
Озеро в Карелії. У 1928 році над селом Шукнаволок поблизу Ведлозера спостерігався проліт циліндричного десятиметрового тіла з хвостової частині якого спливало червоне полум’я та іскри. Пробивши лід, загадковий об’єкт пішов під воду. Після цього місцеві жителі стали зустрічати на березі дивне головату істоту, трохи більше метра ростом з тоненькими ручками та ніжками. При вигляді людей істота тут же пірнула назад у воду, від чого і отримало кличку «водяний». У тих місцях спостерігалися з тієї пори і аномальні явища. Так в 1932 році на село «зійшла» щільне чорна хмара. За його зникнення на землі залишилося желеподібна речовина, яку селяни збирали в пляшки і використовували як ліки. В даний час в селищі Шукнаволок спостерігаються дивні перешкоди телебаченню, тоді як у сусідньому селі (через п’ять кілометрів) таких перешкод вже немає.

ЗОНА ПРЕЙЗЕРА
Зона прейзера розташована в Каліфорнії в місті Санта-Крус. Ця аномальна зона була виявлена ​​в 1940 році Джорджем Прейзером. Сьогодні невелика територія на схилі пагорба, зарослого велетенськими евкаліптами, стала місцем паломництва туристів. Біля входу на аномальний ділянку землі лежить бетонна балка. Один її кінець перебуває в зоні дії загадкових сил, інший поза нею. За допомогою наявного у гіда рівня кожен може переконатися, що балка лежить абсолютно горизонтально. Однак якщо на протилежні кінці балки поставити двох чоловік приблизно однакового зросту, то що знаходиться в зоні буде виглядати значно нижче, а помінявшись місцями з своїм напарником набагато вище його. Всередині зони стоїть невелика дерев’яна хатина, яку Джордж Прейзер побудував 40 років тому. Вона сильно перекошена. При підході до неї відвідувачі відчувають посилюється тиск, так що доводиться нахилятися вперед, щоб утримати рівновагу. Компас в зоні веде себе досить дивно: в метрі від землі він точно показує сторони світу, але варто його опустити трохи нижче, стрілка змінює своє положення на 180 градусів. Важка металева куля, з силою пущенапо жолобу (нахиленому до центру зони), не проробивши і половини шляху, зупиняється і з прискоренням котиться назад. Точно так само, порушуючи закон гравітації, поводяться і неметалічні предмети. Всі ці явища максимально посилюються в центрі зони — всередині хатини. Найбільш потужний вплив відчувається людьми там же. Їх хилить до землі з такою силою, що складається зорове враження, ніби вони ширяють у повітрі …


18.11.2012 6528 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

273
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1690
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3147
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1138
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1158
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1195 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

235

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1109

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

929

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

409
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

320
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2485
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1235
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1307
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15175
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7475
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

327
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

612 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

457
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

380
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

470