Андрій Цілик і Микола Микитюк розповіли про свій дебют у збірній

23-26 вересня національна збірна України в Ірані взяла участь у міжнародному турнірі "Quadrangular international futsal tournament", за підсумками якого підопічні Олександра Косенка фінішували на другій позиції. Новачками у складі "синьо-жовтих" стали два "ураганівці" - Микола Микитюк та Андрій Цілик, останній з яких відзначився двома голами за нашу збірну.


Нагадаємо, що наприкінці серпня троє гравців "Урагану" Микитюк, Цілик та Лисенко завоювали "бронзові" медалі студентського мундіалю. Настільки хвилююче у розташуванні національної збірної та які враження від виступів на міжнародній арені з клубною прес-службою поділилися самі дебютанти.

- Які емоції? Що відчуває спортсмен, якого вперше викликають в лави національної збірної?
 Цілик: Скажу, що це дуже приємно, що твою працю, старанність оцінили. Але водночас це дуже відповідально захищати кольори збірної. І що найголовніше - не можна ніколи на цьому зупинятися, бо сьогодні в збірній ти, а вже завтра - хтось інший. Тому - тільки працювати, і максимально віддаватися справі, яку ти любиш.
 
Микитюк: Звичайно, що це дуже приємно, але, якщо чесно, для мене навіть не очікувано. Мріяв грати за збірну України, але ще кілька років тому навіть не міг подумати, що буду грати в головній команді "Ураган" (Микитюк - вихованець клубної ДЮСШ - авт.). Було багато хлопців, які зі мною разом ходили на тренування в ДЮСШ, і я щасливий, що мені пощастило потрапити в число тих, хто дійшов, доріс до "основи". А виклик у збірну - це ще один приємний бонус і свідченням того, що треба продовжувати працювати. Хоча ніколи не думав, що ця мрія стане реальністю.

- Максим Павленко настанови якісь давав?
Микитюк: Максим Михайлович бажав успіху, щоб ми добре себе проявили, і закріпилися в складі. Підтримували і в "Урагані", раділи, що ми представляємо наш клуб в збірній.

Цілик: Найголовніша настанова - приїхати додому живими-здоровими, провести турнір без травм. З цією установкою ми впоралися (сміється - авт.).

- Яка, загалом, атмосфера у розташуванні збірної?
Микитюк: З Петром Шотурмою та Ігорем Корсуном ми пограли не один рік в "Урагані", у нас хороші дружні стосунки й за межами поля. Хлопці привітали з дебютом, підтримували. Відчувалося, що ми знаємо одне одного і під час матчів, була взаємодія, тому було трішки легше в цьому плані. Хоча зі всіма знайшли спільну мову, все було гаразд.

Цілик: Футзальний світ взагалі тісний, тому багатьох хлопців знали, а особливо приємно було пограти з Корсуном, Шотурмою, і справді відчувалася підтримка з їх сторони.

- Перше бойове хрещення в Ірані, які враження від країни, турніру? Рівня суперників?
Цілик: Звичайно, дуже цікаво поїхати в іншу країну, подивитися на їхню культуру, звичаї. Часу знайомитися з Іраном багато не було, у нас був один вихідний, ми гуляли містом, ходили в музей. Особливо цікаво було попробувати свої сили з такими суперниками, рівень яких дуже хороший. Це - великий досвід!

Микитюк: Тебриз дуже сподобався, це одне з історичних міст Ірану, цікава архітектура, привітні люди. Рівень турніру теж на достатньо високому рівні, збірна Ірану, наприклад, - "бронзовий" призер Чемпіонату світу (2016р. - авт.), багаторазовий чемпіон Азії. А це про щось говорить. Вони - дуже фізично сильні, витривалі. Добре виглядала збірна Японії - дуже технічні, швидкі, мобільні. Помітно зріс рівень Білорусі.

- Андрію, ти відзначив дебют двома голами…
Цілик: Забивати завжди приємно, але насамперед думаєш за результат для всієї команди, тому я не мав права розслаблятися чи втрачати концентрацію. Мені приємно, що зміг долучитися до перемоги збірної в обох матчах, але ще раз повторюся - це командний успіх, і заслуга всіх гравців.

- Що все-таки не вистачило, щоб обіграти господарів, збірну Ірану?
Микитюк: Думаю, що не вистачило терпіння, і наприкінці гри ми не витримали натиск суперника.

Цілик: При рахунку 1:0 нам не вистачило другого гола, якби ми його забили, гра б заспокоїлася. Ми мали хороші нагоди, два виходи "1 на 1", але підвела реалізація. Ми десь нервували, бо суперник мав моменти, а у нас 4-5 фолів, і вже не могли так агресивно забирати м’яч, як цього хотілося.

- Буквально на днях Олександр Косенко в інтерв’ю відзначив, що роботою новачків задоволений? Чи говорив щось особисто?
Микитюк: Особистої розмови з головним тренером не було, але всій команді сказав,що не варто засмучуватися, що це підготовчий турнір, тому ми багато наігрували, він спостерігав за взаємодією у "четвірках", постійно були зміни у "квартетах". Ми з Андрієм з однієї команди, але головному тренеру було важливо подивиться, чи можемо ми грати одне без одного, як швидко зможемо знайти порозуміння з іншими членами збірної.

Цілик: Завдання футболіста просте - слухати установку тренера, максимально віддатися на полі - забивати голи, робити вдалі асисти. Приємно, що Олександр Косенко відзначав, що потрібно проявляти себе індивідуально, не боятися, пробувати обігрувати. Загалом, сказав, що ми молодці.

- Якщо говорити про взаємодії в "четвірках", з ким почували себе найкомфортніше?
Микитюк: Це національна збірна, де професійні футболісти, тому грати зі всіма комфортно. Так, Шотурму, Корсуна краще знаю, з Ігорем грали в "Урагані" в одній "четвірці", але не можу сказати, що з іншими гравцями не знайшов спільної мови. З Радевичем, Легендзевичем були разом у студентській збірній.

- Власне про студентську збірну. "Бронза - задовільний результат на чемпіонаті світу? Якщо брати до уваги, що у півфіналі поступилися чемпіону - збірній Росії?
Цілик: Будь-яка нагорода приємна, але хотілося повернутися додому з "золотом". Напевно, в той момент збірна Росії була сильнішою за нас.

Микитюк: Звичайно, дуже хотілося виграти чемпіонат світу, потрапити в історію. Студентська збірна України вже вигравала мундіаль, але хотілося ще раз підтвердити цей статус.

- Що не вдалося у півфінальній грі?
Микитюк: Команда Росії - досить сильна, багато гравців студентської збірної грають у національній дружині. Знаємо, що рівень чемпіонату в Росії теж на хорошому рівні, і від нас була максимальна налаштованість на боєздатну гру. Десь не пощастило в деяких моментах, нам забили швидкі голи, тим більше, психологічно важко виходити з рахунку 0:3. В другому таймі ми мали перевагу, тиснули на суперника, але трішки не вистачило в кінці.

- Якщо повернутися до "Урагану", то як почуваєте себе зі стартом "реноваційного" сезону?
Микитюк: Почуваємо себе старожилами (сміється - авт.). Футбольне життя воно таке - хтось йде, хтось приходить. У нас оновлений склад команди, і разом працюємо над поставленими цілями, сподіваюся, в цьому сезоні ми зможемо вибороти комплект нагород. У нас дружній колектив, є досвідчені гравці, які допомагають, підказують. Головне - виконувати свою роботу і разом йти до перемог.

Цілик: У всіх нас спільна мета - перемагати, навколо неї ми об’єднані. Неважливо, хто з якої команди перейшов, зараз ми у футболках "Урагану" і повинні робити все від себе можливе, щоб здобувати трофеї для свого клубу.

- Що скажете про формат Екстра-ліги?
Микитюк: Це щось нове, цікаво! Тепер кожна гра - як плей-офф, і всі в регулярному чемпіонаті б’ються за очки. Треба віддавати всі сили, щоб виконати програму мінімум - потрапити у "шестірку". Зараз всі команди мають рівні шанси, всі розуміють, що кожна гра важлива.

Цілик: Формат цікавий, і особисто мені хотілося б, щоб був ще спарений тур, щоб було більше ігор. Це було б ідеально! А так за сезон виходить мало матчів, тим більше, якщо десь випалюєш через травму, дискваліфікацію чи через виклик у збірну. Добре, тепер є новий турнір "Кубок ліги".

- Ви пропустили перший етап Кубку ліги, напевно дивилися матчі "Урагану", в активі дві перемоги….
Микитюк: Провели дві хороші гри, забили м’ячі. Все, що відпрацьовували на тренування, те й реалізували в матчах.

- Яка футзальна мрія? Які нагороди хочеться здобути у вітчизняній Екстра-лізі?
Микитюк: Дуже хочеться виграти з "Ураганом" всі можливі трофеї, хочеться відчути ці емоції. А для цього, звичайно, треба працювати на максимум!

Цілик: Є ціль виграти чемпіонат, кубок, і далі здобувати нагороди на міжнародній арені.

- І наостанок - традиційні побажання для всіх вболівальників?
Микитюк: Підтримувати команду у важкі часи, і в час перемог. Ми граємо для вболівальників, вони нас мотивують, заряджають! Будемо робити все, щоб тішити їх голами, перемогами.

Цілик: Завжди вірити в "Ураган"! Це найголовніше!

Прес-служба НФК "Ураган"


02.10.2018 2091
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2195
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1024
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1004
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2147
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3604
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2538 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

844

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

732

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

694

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

687
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10361
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1204
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5318
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1039
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2836
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1202
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

429
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

286 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

744
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

634
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

685