Аналітичний огляд: як блекаут впливає на ринок нерухомості в Івано-Франківську

Росія здійснює обстріли української енергетичної інфраструктури, щоб залишити населення без світла. Така ситуація вносить зміни у життя кожної людини, в тому числі і на їхні рішення про переїзд та купівлю нового житла. Про актуальний стан справ на ринку первинної нерухомості і як впливають на нього енергетичні обмеження, розповіли аналітики провідної будівельно-інвестиційної компанії blago developer.

Чи відсутність світла змінює рішення купувати квартиру

За даними аналітичного центру blago developer, від початку масових відключень світла в країні структура звернень змінилася. Для залучення клієнтів компанія використовує різні рекламні канали, більшість яких діджиталізовані. Коли у людей зникає світло, погіршується якість або взагалі зникає мобільний зв’язок та інтернет, кількість звернень через цифрові засоби зменшується. Але глобальної проблеми для девелопера це не становить. Купівля квартири є важливим і відповідальним рішенням, тому навіть при відсутності світла люди приїжджають безпосередньо в офіси продажу і на місці дізнаються, що їм цікаво.

«Продукт девелопера не віртуальний, а реальний. Тому компанія продовжує повноцінно працювати, обслуговуючи клієнтів у відділах продажу. При зверненні в офіс кожен отримує розгорнуту консультацію з можливістю огляду житлових комплексів та подальшим оформленням документів на купівлю квартири» – пояснюють в компанії.

Дещо гірше в період блекауту консультувати тих, хто фізично перебуває в інших областях. Менеджер може за кілька хвилин підготувати пропозицію з актуальними плануваннями та надіслати онлайн. Але через проблеми зі світлом людина перегляне її не зразу, а за 4 години чи за день-два.

Водночас незмінними є запити від українців, які емігрували за кордон. Багато з них планують повернення в Україну та вже цікавляться нерухомістю.

Як забудовники пристосовуються до блекауту

Як і будь-який інший бізнес в Україні, девелопери шукають способи продовжувати працювати без зупинок. Будівельна сфера є одна з найважливіших, адже від неї залежить створення нового житлового фонду, забезпечення житлом усіх, хто його потребує, та відновлення пошкоджених війною будівель. Також забудовники несуть відповідальність перед покупцями, які інвестували в будівництво ще до повномасштабного російського вторгнення. Наразі завершення початих проєктів є одним з пріоритетних напрямів усіх будівельних компаній.

За словами керівництва blago developer, для девелопера вкрай важливо виконувати усі обов’язки та поставлені завдання в обіцяні терміни. Щоб дотримуватися планів, забудовник з перших днів введення енергетичних обмежень закупив потужні генератори для забезпечення безперебійної роботи на будівельних майданчиках. На момент цієї публікації це 14 житлових комплексів у різних локаціях Івано-Франківська. Таким чином, не зважаючи на блекаут, будівництво усіх ЖК триває, а енергетична інфраструктура міста не перевантажується.

Також компанія вже другий місяць працює без вихідних, щоб розширити часовий діапазон для консультування. Таке рішення допомагає менеджерам обслуговувати усі звернення ще якісніше, швидше та зручніше для самих клієнтів.

Чи зменшилася кількість угод

Найбільший портал новобудов ЛУН оприлюднив дані по динаміці переглядів та звернень покупців первинної нерухомості Івано-Франківської області. Згідно з ними, зацікавленість аудиторії за першу половину грудня 2022 зросла на 38% у порівнянні з кінцем листопада. А на кінець року кількість звернень від покупців, що цікавилася новобудовами на Прикарпатті, зросла ще на 6,32%. Тобто, попри нестабільну енергетичну ситуацію, активність покупців первинної нерухомості з кожним тижнем лише зростала. Фахівці аналітичного центру blago developer розповідають, що у зв’язку з обстрілами в жовтні невелика кількість людей перенесли купівлю на листопад-грудень.

Чим це зумовлено? Перші дні блекауту викликали неабияку тривогу у всій країні. Люди сконцентрувалися на розв'язанні поточних побутових проблем, а такі питання як купівля квартири тощо дещо відклали. З невеликим проміжком потенційні покупці почали звикати до ситуації і шукати можливості адаптовуватися до нових умов. Тож хто раніше планував купівлю квартири, знову повернувся до цього питання.

Вже за період 1-10 січня загальний трафік по усій Україні виріс на 59% у порівнянні з трафіком за період 1-10 грудня (дані ЛУН). Кількість записів на візит зросла на 60%. Такий ріст попиту на початку січня пояснюється факторами стабільного електропостачання і відсутності обстрілів.

Чого слід очікувати вже в ближчому майбутньому

Великі будівельні компанії працюють системно і будуть й надалі реалізовувати свої проєкти, навіть якщо блекаут триватиме ще не один місяць. Як інструменти для досягнення цілей служитимуть потужні будівельні генератори, техніка на акумуляторах, перепланування робіт самих будівельних бригад та нарощення темпів будівництва. Звісно, кожне таке рішення несе за собою економічні розрахунки. Щоб зафіксувати ціну квадратних метрів і захистити себе від їх подальшого здорожчання, аналітики blago developer рекомендують купувати квартиру ще на етапі будівництва. І наводять переконливі дані:

З графіка видно, що усього за 6 місяців вартість квартир в середньому виросла на 40,8%.

Якщо дана динаміка буде зберігатися й надалі, вартість 1 кв. м в новобудові через 6 місяців орієнтовно складатиме 33 000 грн. При розрахунку на площу 60 кв. м це подорожчання на 953 000 грн.

Тому тим хто планує купівлю квартири, фахівці радять не відкладати це рішення, а обрати омріяне планування вже зараз.

Дізнатися про усі ЖК та ціни можна на сайті blago developer:

https://blagodeveloper.com

Партнерський матеріал


17.01.2023 1163 1
Коментарі (1)

Катерина 2023.01.18, 15:34

Поради "експарта" : купувати житло у забудовника на стадії будівництва під час війни? Ви серйозно? Зараз у Івано-Франківську дуже важко продати нерухомість, навіть зі знижкою до 70% від ціни яка була до війни, а тут такі поради замовляють від забудовників.

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1445
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2991
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1043
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1093
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1110 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3294 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

84

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1008

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

843

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

219
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2405
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1186
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

494
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15116
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7419
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

853
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

417
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

326
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

414
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

700
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1157