Як правильно вибрати якісні шкільні зошити?


Шкільні зошити – як не розгубитись у яскравих кольорах. Останні літні дні – напружена пора для батьків школяриків, адже за кілька днів необхідно своїх юних здобувачів знань у повному екіпіруванні відправити до школи.

 

Здавалося б, зараз придбати все необхідне шкільне приладдя – не проблема. Орієнтуєтись на суму, яку можете собі дозволити витратити на підготовку до школи та, відштовхуючись від неї, підбираєте все необхідне.

Однак, в останні роки, актуальнішою стає проблема не де і що саме придбати до школи, а яке ж це шкільне приладдя насправдаі, чи ціна відповідає його реальній якості, який цей рівень якості та, що особливо важливе, чи не несе це приладдя з собою шкоди для підростаючого організму. Тай загальний рівень доходів мільйонів батьків школяриків породжує ще одну ділему - де краще збирати дитину до школи – у магазинах, де начебто мала б бути якісна і перевірена продукція, чи на ринках та базарах – там нібито і продукція така сама, і ціна набагато привабливіша. Однозначно дати відповідь на запитання де кращі шкільні товари неможливо.

Для того, щоб у яскравому, привабливому різномаїтті зробити правильний вибір батькам також доведеться дечому повчитись. Найходовішим шкільним приладдям є зошити. Діти, звичайно, більше уваги приділяють їх зовнішньому вигляду, адже їм хочеться, щоб вони в них були найкрасивішими, з модними героями дитячих фільмів на обкладинках.

Тож, як би важко не було батькам протистояти натиску своєї малечи, однак, варто приділити увагу не тільки зовнішньому вигляду обкладинки, а, перш за все, якості та безпечності конкретного виробу. І зорінтуватись у якості саме цієї продукції досить не складно. До речі, згідно ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Загальні технічні умови» на сторінках обкладинки дозволено розміщувати ілюстровану та навчальну інформацію державною мовою за узгодженням її змісту з Міносвіти України. Тому, коли на Вас з обкладинок споглядають страшні озброєні роботи чи якісь незрозумілі звірята-мутанти, навряд, навіть з огляду на всі реформаторські течії української освіти, у Вас виникне думка, що освітянськими експертами саме цьому малюнку дозволено впливати на формування свідомісті та психіки юних громадян.

А четверта сторінка обкладинки кожного шкільного зошита має бути найважливішою для батьків, адже саме там повинно бути нанесено маркування із зазначенням: назви продукції, назви країни виробника, назви підприємства-виробника, основної призначеності продукції, відомості про сертифікацію, юридичної адреси виробника, обсягу зошита в аркушах, позначення стандарту, за яким продукція виготовлена, а, також, артикулу, штрих коду, сорту (для виробів другого сорту).

 

Другим етапом оцінки якості зошита є огляд його внутрішніх сторінок з якими безпосередньо і доведеться працювати дитині. Зрозуміло, що сторінки не повинні мати надривів, порізів, забруднень, складок, зморшок, залощених і матових смужок та інших дефектів, що заважають якісній роботі учнів у зошиті. Зріз зошитів повинен бути рівний та чистий, а кути можуть бути прямі або закруглені.

А щодо вигляду безпосередньо аркушів - основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці у місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення – не більше 2 мм.

Лінії графічних сіток повинні співпадати на лицьовій та зворотній сторінках. Не варто зупиняти свій вибір на зошитах з надзвичайно білосніжними чи навпаки жовтуватими аркушами. Кориснішими для зору будуть такі, сторінки яких мають колір світлого пряженого молока, адже надмірна білизна різатиме очі, а для читання тексту на жовтуватих сторінках доводить напружувати зір.

Наголосимо, що надзвичайно важливо, щоб кінці скоб були загнуті всередину зошита, забезпечували скріплення аркушів та унеможливлювали травматизм. Здавалося б вимоги не складні, однак і вони не завжди дотримуються виробниками.

Серед основних видів порушень, які допускаються при виробництві зошитів, є дефекти зовнішнього вигляду; відсутність санітарно-гігієнічних висновків на продукцію; неналежний контроль вхідної сировини та якості готової продукції; відсутність маркування продукції, або маркування не в повному обсязі; незадовільна організація приймального контролю готової продукції; незабезпеченість підприємств нормативною документацією; використання непридатних засобів вимірювальної техніки; відсутність технічних описів, конструкторської документації та зразків еталонів на продукцію; відсутність періодичних випробувань готової продукції.

Також, особливо свідомим та несором’язливим покупцям варто пам’ятати, що ви маєте право вимагати у продавця документи про якість та безпеку зошитів – зареєстровану Декларацію про відповідність або сертифікат відповідності.

 

Отже, кілька хвилин Вашої ретельної уваги допоможуть у обранні якісних зошитів та забезпечать Вашу дитину комфортною і безпечною продукцією.


04.09.2011 5932 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

295
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13577 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1540
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6093
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1446

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1154
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

505
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1553
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13509
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

221
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

467
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2