Як правильно надати першу допомогу при укусах змій, кліщів, або при травмі

 

 

У літній період, особливо під час відпочинку на природі, зростає кількість таких травм, як укуси кліщів або й змій. Так, за минулий рік до травмпункту Івано-Франківська поступило п’ятеро пацієнтів з укусами змій, а один такий випадок трапився уже цього року.

 

В.о завідуючого міським травматологічним пунктом Олег Кушнір розповідає, що для нашого регіону зміїні укуси не є особливо небезпечними, зміїна отрута не є смертельною, тому причини для виникнення паніки відсутні.

 

Отрута потрапляє у кровотік, пошкоджує нервову і геморагічну системи. На місці укусу одразу виникає набряк, який швидко поширюється, з’являється головокружіння, в’ялість, головний біль, нудота, задишка.

 

„При укусі змії варто не рухатися, щоб інфекція не розповсюджувалася по організму. Вище місця укусу людині потрібно накласти тугу пов’язку, але в жодному разі не джгут, при якому порушується кровопостачання у кінцівці та є загроза виникнення некрозу тканин. По можливості треба спробувати видавити краплі отрути з ранки, проте висмоктувати отруту категорично заборонено. Адже, якщо пошкоджена слизова оболонка в ротовій порожнині, наявний хоча б один хворий зуб, тощо, отрута одразу потрапить до організму того, хто надає постраждалому допомогу. Не варто також надрізати ранку, це тільки сприятиме розповсюдженню інфекції, і не можна припалювати місце укусу”, – наголошує Олег Кушнір.

 

Він радить при можливості дати людині, яку вкусила змія, антигістамінні препарати, а саме преднізолон. Саме антигістамінні препарати запобігають виникненню анафілактичного шоку. А після цього постраждалого варто якнайшвидше транспортувати до медичного закладу.

 

У травмпункті Івано-Франківська є у наявності протизміїна сироватка, але її вводять не завжди, тільки у важких, критичних випадках. Так, минулого року, з п’яти випадків укусів змій, сироватку вводили тільки одному пацієнту.

 

Небезпечними є також і укуси кліщів, тому варто пам’ятати: кліщі вибирають місця, де шкіра є найменш твердою, найчастіше це міжлопаткові та пахові ділянки.

 

«Місце укусу не потрібно змащувати олією, варто постаратися викрутити кліща проти годинникової стрілки звичайним пінцетом. Коли частина кліща залишається під шкірою, у цьому немає нічого страшного, шкіра регенерує і виштовхуватиме залишки комахи. Якщо кліща видалити протягом першої доби, то укус не несе особливої загрози, адже інфекція не встигає потрапити у організм. Проте при зволіканні може виникнути хвороба Лайма, минулого року у Івано-Франківській області було 25 випадків виникнення цього захворювання – різновиду кліщового енцефаліту, який пошкоджує нервову систему», – розповідає Олег Кушнір.

 

За його словами, після укусу кліща людина має звернутися до травмпункту, якщо навколо місця укусу буде почервоніння, пацієнта направляють на консультацію до лікаря-інфекціоніста.

 

Поширеними під час літнього відпочинку є такі травми, як розтягнення зв’язок гомілково-ступневих суглобів, забої, переломи. При наданні першої допомоги варто прикласти до кінцівки холод, дати знеболюючі препарати, знерухоміти ушкоджене місце і доставити потерпілого до найближчого медичного закладу.

 

Надання своєчасної і правильної медичної допомоги – це те, про що має знати кожна людина. Адже виконання простих правил і рекомендацій може врятувати життя. 


15.06.2015 1307 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

641
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2244
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1993
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2017
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6031 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2296 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

173

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

987

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

988

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

469
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1923
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3825
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26339
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

420
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10333 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

425
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

261
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

425
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

508
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1437