Як одягнутися на пробіжку навесні

 

/data/blog/75742/a2294b7d4be0d27a5f4e56368a973f62.jpg

 

Як одягнутися на пробіжку навесні.

 

Весна — час, коли багато хто повертається до активних занять спортом у місті. Поради досвідчених бігунів з різним стажем і рівнем підготовки про те, як одягатися на пробіжку у місті, щоб не запариться, не замерзнути, не пошкодити ноги і не проклинати себе в процесі за неправильний вибір.

 

На щастя, екіпіруватися для весняно-літнього бігу набагато простіше і дешевше, ніж для зимового. Але є кілька принципових моментів.

 

По-перше, кросівки повинні бути саме бігові — не кеди, не тенісні або баскетбольні. Навантаження на ноги і, зокрема, на ступні при бігу дуже велика, так що це важливо.

 

Щоб підібрати правильні кросівки, потрібно визначитися з типом своєї пронації. Простіше кажучи, завалюється чи стопа при приземленні, і якщо завалюється, то куди. Подивіться на підошву своїх улюблених черевиків. Якщо вона стирається рівномірно — швидше за все, проблем у вас немає, вам підійдуть так звані «нейтральні» кросівки (neutral). Якщо з одного краю підошва стирається набагато сильніше потрібні кросівки з категорії «стабільність» (stability). У цьому разі, а також якщо у вас в анамнезі плоскостопість — подумайте про інвестиції в індивідуальні устілки (наприклад, формтотикс).

 

Кросівки обов‘язково треба поміряти, походити, побігати і пострибати в них небагато, щоб упевнитися, що вони добре сидять. Бігове взуття потрібно брати на піврозміру більше, так як від навантаження і спеки стопи злегка збільшуються в розмірі.

 

Бігова одяг не обов’язково повинна бути дорогою і надтехнологічною, але обов‘язково повинна бути функціональною, зручною і добре сидіти — щоб не соромно було піти побігати в парку або по набережних.

 

Що стосується майок, вибирайте на свій смак і погодні умови (з рукавами або без). Шорти, капрі або довгі спідниці (на біговому жаргоні вони називаються «тайтсы») — теж питання погоди і смаку. Варто звернути увагу на наявність кишеньки, куди буде зручно класти гроші, ключі та телефон.

 

Для дівчат дуже важливо придбати спеціальний спортивний бра, причому чим більше груди, тим більше значення це має з точки зору здоров’я. В США навіть є окремий бренд з промовистою назвою moving comfort, який займається виключно виробництвом бра для бігу, фітнесу та йоги.

 

Як тільки приходить весна, одні бігуни тут же надягають легкі штанці і закидають куди подалі утеплені зимові брючки, інші до останнього кутаються в найтепліше. Треба пам‘ятати, що під час фізичного навантаження всі процеси в організмі прискорюються. Включається природна терморегуляція, і нам починає здаватися, що температура повітря на 10-15 градусів вище, ніж вона є насправді. Ось на цю вудку краще не потрапляти.

 

Потрібно як можна довше бігати в рукавичках, інакше крему для рук не напасешся. Та й шкіра від вітру все одно потріскається.

 

Навесні необхідно (власне, як і взимку) зберігати принцип багатошаровості в одязі. Сьогодні можна не боятися того, що будеш схожий на капусту: виробники спортивного одягу давно використовують надлегкі матеріали, які вбирають вологу, зберігають тепло і захищають від вітру (в таких випадках одяг зазвичай промаркована ярличком Windstopper — це спеціальна мембрана, яка захищає від вітру, але в той же час пропускає повітря).

 

На пробіжку навесні надягають футболку ,що вбирає вологу, зверху — легку кофту або худі, а наверх — легку вітровочку, яка, якщо що, захистить ще й від дощу. На ноги легінси зі спеціальними легкоатлетичними смугами (вони вшиті зсередини, дарують класні відчуття і ніби фіксують м’язи). Для вітряної погоди порекомендую бафф. Найприємніші ті, які зроблені з флісу.

 

vkurse.ua


29.04.2015 1530 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2114
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

984
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

980
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2119
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3584
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2509 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

815

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

717

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

676

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10346
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1193
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5292
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1020
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2823
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1190
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

414
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

254 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

724
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

618
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

665