986 калушан офіційно володіють зброєю. Міський голова — теж

 

Як з’ясували "Вікна", отримати у Калуші зброю не дуже складно. Варто мати медичну довідку встановленого зразка, копію договору страхування, заповнити клопотання і заяву, оплатити 172 гривні, і Ви — повноцінний власник мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї чи газового пістолета.

 

Як повідомив старший інспектор дозвільної системи Калуського МВ УМВС в Івано-Франківській області Василь Грещук, всього у міськвідділі зареєстровано 620 мешканців Калуша та Калуського району — власників гладкоствольної зброї, 68 — нарізної, 3 — комбінованої, 10 — холодної, 69 — спецзасобів травматичної дії, 216 — власників газової зброї.

 

Також на території міськвідділу УМВС розташовані 3 об’єкти дозвільної системи: Центр поштового зв’язку №2 (власниками 24-х пістолетів є переважно жінки. — Авт.), Ощадбанк, де зареєстровано 7 пістолетів та 1 автомат, та ДП “Калуське лісове господарство”, працівники якого володіють 38-ма гладкоствольними рушницями.

 

У Калуському міськвідділі УМВС можна отримати дозвіл на мисливську гладкоствольну і газову зброю, а на решту — нарізну та спецзасоби травматичної дії — у секторі дозвільної системи управління громадської безпеки УМВС в Івано-Франківській області.

 

Отож, щоб отримати дозвіл на придбання мисливської нарізної, комбінованої, гладкоствольної, пневматичної зброї, арбалетів та пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями необхідно подати такі документи: письмове клопотання на ім’я начальника МВ УМВС; заповнену картку-заяву; медичний висновок лікувального закладу про відсутність протипоказань, що перешкоджають придбанню зброї; копію договору страхування; довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування; платіжне доручення (квитанцію) установи банку про оплату послуг за видачу такого дозволу; довідку про наявність чи відсутність судимості. Медична довідка має встановлену форму 127-о включно з висновками нарколога та психіатра.

 

Громадянам із “непогашеною” судимістю дозвіл на зазначену зброю не надається. За реєстрацію дозволу на зброю необхідно заплатити 172 гривні, а при перереєстрації, яка передбачена раз на 3 роки, — 34 гривні. Але є нюанс: для отримання дозволу на придбання пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (зокрема, так званих газових пістолетів. — Авт.) також потрібно подати документ, який дає підстави для видачі такого дозволу.

 

До переліку осіб, які мають право на придбання засобів активної оборони (пістолетів і револьверів для відстрілу гумовими кулями), належать: працівники суду, правоохоронних органів і їхні близькі родичі, а також особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, журналісти і позаштатні журналісти, депутати України, члени суспільних формувань із охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовці (крім тих, хто проходить термінову військову службу. — Авт.), держслужбовці, які мають категорії і ранги.


— Кожних три роки власники зазначеної зброї мають пройти її перереєстрацію, — стверджує Василь Грещук. — Треба поновити медичну довідку про відсутність протипоказань, які перешкоджають володінню зброєю, і надати копію договору страхування та квитанцію про оплату послуг за перереєстрацію зброї.

 

Довідка. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1992 р. №2471-12 “Про право власності на окремі види майна” правом придбання мисливської гладкоствольної зброї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, а мисливської нарізної зброї — 25-річного віку, на холодну та пневматичну зброю — 18-річного віку. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак, власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.


03.10.2011 2393 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

7363 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1109
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

617
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5633
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1521
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1385

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

460

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1279

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1103

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1008
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

346
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

401
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1345
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

421
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

691
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5730
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

437
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

303
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

643 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1088
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

944