8 міфів про безпечний секс

Фундація Анти-СНІД-США в Україні (AHF Ukraine) розвінчує популярні міфи про безпечний секс та презервативи.

В магазинах та аптеках споживачу пропонують доступний широкий асортимент засобів контрацепції, найпопулярнішому з них – презервативу – присвячують соціальну рекламу та флешмоби. Саме цей простий у використанні виріб зможе захистити від захворювань та інфекцій, які передаються статевим шляхом, та убезпечить від небажаної вагітності, Проте, навіть попри все це, дехто часто нехтує контрацепцією, обираючи незахищений секс, розповідає УП. Життя.

 

1. Презерватив – це дорого

Одна з найрозповсюдженіших причин, чому люди відмовляються від використання презервативів – це ціна.

Найбільше ціни на такі засоби контрацепції б'ють по кишені молоді, наприклад, студентів, які змушені жити у гуртожитку на одну стипендію та просто не мають бюджету на подібні витрати.

Або школярів старших класів, які вже живуть статевим життям, але не отримують ані стипендії, ані мінімальної заробітної платні, та живуть за рахунок своїх батьків.

Насправді ж, презервативи можна отримати безкоштовно. Такі вироби часто розповсюджують під час вуличних акцій та флешмобів до Дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного дня презерватива або Дня всіх закоханих.

Крім того, безкоштовні контрацептиви можна взяти в офісах профільних громадських організацій та фондів, у центрах для наркозалежних тощо.

2. Презерватив – це непристойно

Ті ж молоді люди, які мають кошти на презерватив, нерідко відмовляються від покупки через сором.

Школярі та студенти часто просто не наважуються попросити контрацептиви в аптеці, гадаючи, що в цей момент чинять щось "протизаконне".

Презервативи – цілком законний та нормальний спосіб контрацепції, у використанні якого немає нічого незвичайного. Як і у тому факті, що люди займаються сексом. Тому з подібними комплексами потрібно боротися якнайшвидше.

3. Діти не повинні знати про секс

Часто відчуття сорому та невпевненості у підлітків у подібних ситуаціях – наслідок некоректного сексуального виховання. Цьому питанню не приділяють достатньо уваги у школах, розповідаючи про секс побіжно та поверхово. Батьки ж у переважній більшості воліють не відповідати на "незручні" запитання дітей, адже самі вважають подібні бесіди чимось непристойним.

Як це змінити?

По-перше, для сексуального виховання дітей у школах мають залучатися спеціалісти. Не варто змушувати консервативних учителів поважного віку пояснювати дітям, що таке секс і як правильно вдягати презерватив.

По-друге, батьки мають бути завжди готові до розмови "про це" зі своєю дитиною. Якщо син чи донька підійшли до вас із питанням, звідки беруться діти, не варто відкладати пояснення "на потім" – найбільш вчасним для розмов є саме той момент, коли дитина самостійно проявляє цікавість до теми.

Під час пояснень не варто також вдаватися до суто дитячих метафор на кшталт "пєстіків-тичинок". Необхідність говорити про секс завуальовано, не вживати прямих позначень у майбутньому може стати причиною невпевненості. Розповідаючи дітям про секс, одразу пояснюйте, як правильно цим займатися: що таке презерватив, для чого він потрібен, де його можна взяти. Поясніть дитині, що коли вона буде готова вступити у доросле життя, зможе розраховувати на вас у разі необхідності – наприклад, попросити купити для неї презервативи.

4. "Я і так все вмію"

За даними дослідження, яке провела компанія CHOICE, 41% респондентів неправильно використовують презервативи. Це призводить до пошкоджень, а отже, збільшує ризики зараження інфекціями, які передаються статевим шляхом. Зокрема, складнощі можуть виникати під час вдягання презерватива, або тоді, коли потрібно швидко і правильно його зняти.

У дослідженні йдеться також, що 1,6% чоловіків та жінок використовували презерватив повторно, хоча це категорично не рекомендується робити. Експерти з AHF Ukraine проводять майстер-класи для школярів та дорослих, де демонструють, як правильно користуватися презервативами.

5. Презерватив зменшує чутливість

Дійсно, чимало людей упевнені, що презерватив суттєво знижує чутливість під час сексу. Особливо ця думка розповсюжена серед чоловіків. Тож цей гумовий виріб не використовують, аби посилити приємні відчуття. Проте сьогодні існує багато видів презервативів: надтонкі й майже не відчутні, або навпаки – ребристі чи з крапками, які тільки посилять задоволення одному, чи навіть обом партнерам.

6. Не важливо, де зберігати презервативи

Насправді – важливо. Найкраща температура для зберігання презервативів – нейтральна, та, що зветься "кімнатною". Презервативи краще зберігати у зручному місці, там, де вони не зможуть випадково пошкодитися. Наприклад, їх не варто носити у задніх кишенях джинсів, де виріб може випасти або зачепитися за щось під час сидіння, вставання або перевдягання.

7. Займатися сексом із презервативом – не довіряти партнеру

Вже згадане дослідження CHOICE показує, що чим частіше люди займаються сексом, тим рідше вони використовують презерватив. Зокрема, від презерватива часто відмовляються партнери, пов'язані між собою тривалими стосунками, або одружені пари. Попросити партнера використовувати презерватив у цьому випадку для багатьох – прояв недовіри, підозри у зраді тощо.

В реальності ж, навіть якщо ваш партнер протягом останніх пари років дійсно не має інших сексуальних партнерів, окрім вас, це, на жаль, не дає йому стовідсоткового алібі цілком здорової людини. Пам'ятайте, що деякі захворювання можуть протікати безсимптомно. Так, що й сама людина не буде нічого підозрювати. Чому так відбувається? Про це – у наступному пункті.

8. Я здоровий, тому мені це не потрібно

Чи не найпопулярніший аргумент, який можна почути від тих, хто свідомо відмовляється від використання презерватива: "Я і так здоровий, у мене все добре". Більшість людей роблять такі висновки лише через те, що не мають видимих, очевидних проблем зі здоров’ям. Проте жодного разу за все життя не робили тест на ВІЛ, гепатити та інші вірусні інфекції, що передаються статевим шляхом.

Сітілайти й білборди, які сьогодні можна побачити на вулицях міст, нагадують, що ВІЛ – невидимий, а тому очевидних симптомів може і не бути. Навіть якщо ви мали незахищений статевий контакт кілька років тому, але не перевірялися з тих часів, уже знаходитесь у зоні підвищеного ризику.

Експрес-тестування сьогодні можна пройти у державних поліклініках, приватних клініках, профільних медичних закладах, у центрах для наркозалежних, а також під час вуличних акцій у мобільних медичних пунктах. Це абсолютно безкоштовно, безпечно та анонімно, а результат буде відомий уже за кілька хвилин.


02.03.2018 4015
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

697
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6092 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

77
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1941
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

280
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450