5 місць світу, які варто відвідати, поки їх не зруйнував клімат

 

/data/blog/108283/1b2b17721cb4d8eafeaacb27b8290fcd.jpg
 
 
31 об'єкт всесвітньої спадщини у небезпеці і може бути серйозно пошкоджений в результаті зміни клімату.

Про це йдеться у новій доповіді ЮНЕСКО.

Ось п'ять знакових пам'яток, які варто відвідати, бо у перспективі людство може їх втратити.

Галапагоські острови, Еквадор

Архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин, в тому числі черепах, морських ігуан, морських левів і навіть пінгвінів!

На жаль, система погоди відомий як Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що має помітний вплив на клімат) порушує їх життєдіяльність.

Галапагоські острови – архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин. Фото histori.rusin.org.ua

"Ель-Ніньо впливає на всю харчову мережу, знижує доступність фітопланктону та ріст водоростей, змушуючи невеликих риб і безхребетних мігрувати", – говориться в доповіді ООН.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору, який назавжди змінив наш погляд на світ природи.

Острови є не тільки красивим місцем відпочинку – вони частина важливої і крихкої екосистеми.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору. Фото KKulikov/Depositphotos

Єллоустонський національний парк, США

Це перший національний парк у світі. Рішення про його заснування підписав американський президент Уліс Грант у 1872 році.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону, повболівати за його гейзери та побачити зубрів і лосів у природному середовищі.

На жаль, згідно з доповіддю ООН, Єллоустонський парк – свічка, яка горить з обох кінців.

Єллоустонський національний парк - перший національний парк у світі. Фото pedro2009/Depositphotos

З одного боку, потепління температури викликають коротші зими, а це означає менше снігопаду для поповнення води в річках, озерах та болотах.

З іншого, тривалий пожежонебезпечний сезон протягом літніх місяців.

Яскраві ліси Єллоустону можуть замінити сухі чагарники.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону та повболівати за його гейзери. Фото f11photo/Depositphotos

Статуя Свободи, США

Протягом багатьох поколінь іммігрантів, вона була маяком надії і давала світло тим, хто хотів бути вільним.

Зараз гігантський мідний символ Америки знаходиться у серйозній небезпеці.

"Через підвищення рівня моря та вкрай низьку висоту острова статуя дуже вразлива до бурь", – йдеться в доповіді.

Статуя Свободи стала дуже вразлива до бурь. Фото lucidwaters/Depositphotos

Стоунхендж, Великобританія

Він був побудований тисячі років тому. Деякі з його каменів були переміщені на 200 миль, тоді коли колесо ще навіть не винайшли.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів.

Зміна клімату, в поєднанні з насиченістю туристичного пішохідного руху, може поставити під загрозу структурну цілісність найвідомішого стародавнього пам'ятника в світі.

"Занепокоєння щодо Стоунхенджа збільшує кількість опадів та повеней, що можуть призвести до пошкодження через яроутворення і більш вологих умов", – йдеться у доповіді ООН.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів. Фото vencav/Depositphotos

Венеція, Італія

Це місто тоне вже давно, але підвищення рівня моря хоже втопити його ще швидше.

"Повінь, особливі високі припливи та шторми завжди були проблемою для Венеції. Але тепер, коли рівень моря піднімається, проблема стає набагато більш серйозною", – йдеться в доповіді.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році, тож шлюзи повинні залишатися закритими довше і довше, що може привести до погіршення забруднення застійної води.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році. Фото Maridav/Depositphotos

Венеція є одним з найпопулярніших в світі туристичних напрямків, і місто багато в чому залежить від туристів.

Якщо туристи перестануть приїжджати через пошкоджених будівель або нестабільних конструкцій, економічний вплив на місто буде носити масовий характер.

 

Українська правда


05.06.2016 1829 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1141
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1049
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1062 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3138 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

163
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119