5 депутатів Івано-Франківської міськради можуть позбутись мандатів (інфографіка)

За підсумками 2017 року п’ять депутатів Івано-Франківської міськради можуть бути відкликані за відсутність на сесіях та засіданнях комісій. Найбільше минулого року прогулювали Петро Гавриш та Андрій Грималюк зі “Свободи”, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк та колишній міський голова Віктор Анушкевичус.

 

Депутат місцевої ради, який пропустив за рік понад половину сесійних засідань ради чи половину засідань постійних депутатських комісій може бути відкликаний. Про це йдеться у ч. 5 ст. 20 Закону України “Про статуст депутатів місцевих рад”.

 

Хто прогулює сесії міськради?

У 2017 році Івано-Франківська міськрада провела 11 засідань. Понад 50% засідань пропустили два депутати – Петро Гавриш та Андрій Грималюк.

7 з 11 засідань пропустив “свободівець” Петро Гавриш. У 2017 році Гавриш відзначився судовими процесами проти АТОвця Олексія Замкового. У 2016 році під час слухань стосовно масштабної забудови вулиці Макогона, за яку агітував Гавриш та вся фракція ВО “Свобода”, стався конфлікт. Тоді між Замковим, якого підтримала місцева громада та Гавришем сталась бійка – Замковий відреагував на образливі вигуки Гавриша ляпасом в сторону депутата. Натомість депутат намагався копнути АТОвця, проте громада його відтягнула. На судовому засідання Замкового обвинувачують у завданні “побоїв без тілесних ушкоджень”.

 

Ще один представник фракції “Свободи” у міськраді Андрій Грималюк пропустив 6 із 11-ти сесійних засідань. У відповіді на запит міськрада вказала, що 5 засідань пропущено у зв’язку із тривалою поїздкою закордон.

 

“Кілька засідань сесії міської ради пропустив, бо був за кордоном – підтягував знання англійської мови. Якщо я колись і пропускаю сесійні засідання, то завжди є на то поважна причина, наприклад у 2013-2014тих роках пропускав через активну участь у Революції гідності, а потім поїхав в Айдар”, – коментує Грималюк свою відсутність на сесіях.

 

Майже половину засідань сесії міськради пропустила керівниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Депутатки не було на 5-ти засіданнях. Кулинич живе та працює у Львові. Вона очолює департамент економічного розвитку Львівської міської ради.

По 4 засідання пропустили депутати від УКРОПу Володимир Олійник, та  Сергій Гаєвський, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, представник БПП “Солідарність” Микола Ковальчук та Петро Гречанюк з “Самопомочі”. По 3 сесійних засідання з 11-ти пропустили Володимир Балагура, Володимир Кушнір з БПП “Солідарність” та Дмитро Чміль з УКРОПу.

 

Чому депутати не виконують своїх обов’язків?

Два депутати міськради не були на жодному засіданні комісії, чим паралізували її роботу.

“Свободівець” Андрій Грималюк, окрім сесій, прогулював ще й засідання комісії з питань регламенту та депутатської діяльності. З 4-х засідань комісії, що були протягом року депутат не був на жодному.

 

Ту ж комісію жодного раду не відвідав позафракційний депутат Ігор Саварин. У березні 2017 року Саварина виключили з фракції УКРОП за голосування всупереч рішенням фракції. На телефонні дзвінки журналіста Центру Політичних Студій Саварин так і не відповів.

 

Варто зазначити, що комісія з питань регламенту та депутатської діяльності налічує 4-х депутатів. Два з них не були присутні на жодному засіданні за рік. За відсутності кворуму виходить, що комісія рік була бездіяльною. У межах повноважень комісії стоїть контроль за відповідністю рішень ради до чинного законодавства, Конституції України, питання депутатської етики та захист прав людини.

 

Голова комісії Галина Куницька підтвердила інформацію про те, що Грималюк та Саварин були відсутні на засіданнях комісії. Зазначила, що Андрій Грималюк був відсутній у зв’язку із відрядженням закордон. Стосовно причин відсутності Саварина голова комісії інформації не має.

 

“Секретаріат повідомляв про засідання комісії усіх її членів. Нас на засіданнях було двоє, але рішення приймати ми не могли, бо, згідно регламенту, комісія приймає рішення більшістю голосів. Вона є чинна, правомірна, але оскільки не було кворуму, то ми виносили лише пропозиції на сесії, а не приймали рішення комісії”, – коментує Галина Куницька.

 

Її колега по комісії Ігор Корсун теж підтвердив відсутність двох колег на засіданнях комісії.

 

“Відповідь очевидна – раз нема кворуму, то засідання комісії не відбувались як такі. Питання ми розглядали, але рішення не приймались через відсутність кворуму”, – зазначає Корсун.

 

5 із 6-ти засідань комісії з питань житлово-комунального господарства пропустив колишній міський голова, а нині депутат міськради від УНП Віктор Анушкевичус.

 

“Я дуже часто буваю закордоном. Тричі, коли проводились комісії я був якраз у відрядженнях закордоном, один раз я хворів і за ще один раз не можу вам сказати – просто не пригадаю. Але є така ситуація, що повідомляють пізно – є порушення регламенту з повідомленням про час і місце засідання і з наданням матеріалів, які будуть розглядатись. По комісіях мені телефонували “сьогодні на післязавтра”, а у мене вже були квитки на руках і потрібно було їхати у відрядження”, – зазначає Віктор Анушкевичус.

Екс-мер в комісію потрапив лише в кінці 2016 року – понад рік, за його словами, намагався потрапити до бюджетної комісії, але там він “не був потрібен”.

 

Трохи менше засідань тієї ж комісії пропустив керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк. Депутат прогуляв 4 із 6-ти засідань.

 

“Так сталось, що на час засідань комісії я був у відрядженнях, тому і не відвідував”, – пояснює депутат.

 

Секретар комісії з питань бюджету Петро Гавриш прогулював не лише сесії. Попри важливі функції у своїй комісії він пропустив 6 із 11-ти засідань. Як і Саварин, Петро Гавриш на телефонні дзвінки журналістів не відповідав.

 

Бюджетна комісія налічує у своєму складі 8 депутатів. 5 із них – представляють ВО “Свобода”. Слід зауважити, що членами бюджетної комісії хотіли стати керівник фракції УКРОПу Володимир Олійник, депутат від УНП Віктор Анушкевичус та голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Їх заяви на участь у роботі комісії не набрали достатню кількість голосів на сесіях, оскільки більшість у міській раді склали фракції ВО “Свобода”, БПП “Солідарність” та ВО “Батьківщина” які не підтримують дані заяви. Наразі Олійник та Кулинич не є членами жодної комісії.

Депутати від “Об’єднання “Самопоміч” Петро Гречанюк та Олександра Федорук пропустили по 2 з 5-ти засідань своїх комісій. Гречанюк є членом комісії з питань житлово-комунального господарства а Федорук в комісії з питань гуманітарної політики. 2 з 6-ти засідань комісії з питань ЖКГ пропустив УКРОПівець Мстислав Тарас – це 33% прогулів, по 3 з 11-ти засідань комісії з питань бюджету пропустили Володимир Кушнір з БПП та Мар’ян Вагилевич зі “Свободи” – 27%. По 2 із 8-ми засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин пропустили Володимир Балагура та Володимир Фецич з БПП – 25% пропущених засідань.

 

Відповідальні депутати Івано-Франківської міськради

Попри велику кількість “прогульників”, є у рядах депутатів міськради і відповідальні депутати. 11 обранців були присутніми на усіх 11-ти сесійних засіданнях ради у 2017 році.

18 депутатів міськради відвідали усі засідання постійних депутатських комісій у роботі яких беруть участь.

Нагадаємо, що ГО “Центр Політичних Студій” здійснює громадську атестацію депутатів місцевих рад в Івано-Франківській області.

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

 

Автори: Віталій Світлик, Михайло Джогола


Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

7692 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1584
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1462
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2499
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4204
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3016

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

818

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1241

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1142

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

2162
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1502
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1258
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1035
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

357
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

460
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1671
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1508 5
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20153
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

117
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

489 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

542
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

885