21-24 ЛИПНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ "КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА" (ФОТО)

21-24 липня в Карпатських горах відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора».

 

Базою фестивалю став готель «Коруна» в живописному урочищі Піги у Татарові.

 

Народження альманаху «Мантикора» святкували в ресторані «Лейбова гора» поблизу Криниченьки.

 

Вперше Західна Україна приймала конвент письменників, які працюють у жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії.

 

Дебют «Карпатської Мантикори», за оцінкою одного з його учасників, відомого російського культуролога Ігоря Сіда, пройшов успішно.

 

Підтвердженням цього стала участь в конвенті таких знакових постатей сучасної метареалістичної літератури, як Олексій Пєхов, Генрі Лайон Олді, Марія Галіна, Ярослав Вєров, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран. З доповідями на конвенті виступили літературний критик Михайло Бойко, літературний оглядач, письменниця Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Глєб Гусаков і Олександр Шишкін, літературній критик Аркадій Штипель та інші. Віце-президент Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) Іраклій Вахтангішвілі презентував збірник фантастичних творів «Фантастика.UA».

 

Темою конвенту стала метафізика у фантастиці. Що, власне, доречно співпадає з назвою. Адже мантикора – істота містична, мешканка того світу, де живуть гобліни, ельфи і дракони. Учасники «Карпатської Мантикори» приділили багато уваги проблемі гностицизму у фантастиці і фентезі. Зокрема, літературний критик з московської «Независимой газеты» Михайло Бойко підкреслив, що фантастична література у всі часи включала в себе елементи гностицизму, а Глєб Гусаков вважає фендом (співтовариство фантастів) аналогом релігійної секти. Олег Ладиженський і Дмитро Громов наголосили на тому, що в сучасному світі сюжетна література впевнено відвойовує свої позиції не лише в комерційному форматі, але й в елітарному дискурсі.

 

На фестивалі-конвенті було презентовано перший випуск альманаху «Мантикора» - чотиристасторінковий фоліант, де вміщені і твори в жанрах фантастики і фентезі, і критичні статті, і цікаві інтерв’ю. Координатором цього проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Вінтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба і Ольга Деркачова. В альманасі надруковані 14 оповідань, які перемогли в конкурсі фантастичного оповідання «Золота Мантикора». Призи (великі і дуже важкі статуетки з бронзи і мармуру) та дипломи вручалися переможцям під час фестивалю. Також дипломами і пам’ятними медалями за видатний внесок у світову фантастику були нагороджені Г.Л.Олді, О.Пєхов, І.Чорний, М.Галіна, Г.Гусаков та І.Вахтангішвілі.

 

Культуролог Ігор Сід: «Нова літературна доба у світі характерна тим, що зникають кордони поміж окремими «літературними провінціями», які кілька століть розходились у просторі, немов тектонічні плити. Фестиваль «Карпатська Мантикора» перекинув міст між фантастикою та елітарною літературою. Як для дебютного заходу він виглядав цікаво і сильно».

 

Культуролог Катерина Дайс: «Я много лет хотела посетить Ивано-Франковск, поскольку изучаю творчество украинских писателей. Благодаря фестивалю «Карпатская Мантикора» и лично Владимиру Ешкилеву эта поездка состоялась. Фантастические пейзажи Карпат, Святые места, тот дух братства, который царил на фестивале, послужат сильным зарядом для международных культурных связей, новых совместных проектов и диалога культур».

 

 

 


25.07.2011 1736 0
Коментарі (0)

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

620
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

494
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

984
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

12410 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1527
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2899

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

184

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

289

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

777

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

2174
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

207
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1360
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

736
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

289
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

421
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

510
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

824
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3520
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

316
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

506
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

799
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

999