2012: Світ вступає в зону сутінків

 

2012-й рік не принесе полегшення світовій економіці. Торішні негативні чинники так само все ще сильні і продовжують робити свій згубний вплив. Так, ризики уповільнення зростання економіки єврозони все ще значні, повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі в четвер після оголошення рішень регулятора щодо монетарної політики. Як і очікували аналітики, базова процентна ставка залишилася без змін - на рівні в 1,0% річних. Нагадаємо, за останні місяці минулого року вона була двічі знижена на 0,25%. Деякі експерти не виключають, що ця політика буде продовжена, і в I кварталі 2012 ставка знизиться ще на 0,5%. Невтішний прогноз дав керівник ЄЦБ і щодо інфляції в 17 країнах єврозони: у найближчі кілька місяців вона залишиться на рівні вище 2%.



По інший бік океану, в США триває зростання безробіття. А обсяг роздрібних продажів в грудні 2011 р. збільшився всього на 0,1% в порівнянні з листопадом, що є гіршим за експертні прогнози. Аналітики вважали, що в місяць традиційних передсвяткових розпродажів цей показник виросте на 0,3%. Тим часом роздрібні продажі є одним з найважливіших показників розвитку економіки США, тому що близько 70% ВВП країни складають витрати на особисте споживання.



Причина, по якій світ не може вибратися з кризи, що стартувала в 2007 р, - провал системи глобального управління, що стався в минулому, вважає Всесвітній економічний форум, за два тижні до щорічних зборів у Давосі презентував сьому за рахунком доповідь з оцінками глобальних ризиків світової економіки на поточний рік. Звіт складається на основі опитування декількох сотень експертів з різних країн і галузей. У документі аналізується 50 головних загроз, з якими може зіткнутися людство. Кожна загроза оцінюється за двома показниками: імовірності її настання і можливого негативного ефекту.



Цього року, порівняно з минулим, акцент змістився з екології на економіку. Саме її стан викликає найбільші побоювання експертів. А головними ризиками стануть економічна нерівність і хронічні проблеми держфінансів.



За даними Credit Suisse, найбідніша половина людства володіє лише 1% світового багатства, в той час як 1% найбагатших жителів планети володіє майже половиною світових активів. Якщо ситуацію не змінити, то весь світ, включаючи розвинені країни, зіткнеться зі зростанням соціальних протестів і нестабільності, націоналізму та протекціонізму, попереджає ВЕФ.

 

У доповіді особливо наголошується, що вперше за кілька десятиліть люди перестали вірити в те, що їхні діти будуть жити краще, ніж вони самі. Причому найсильніше ці настрої виражені саме в промислово розвинених країнах.


Масові акції протесту минулого року, на зразок руху "Захопи Уолл-стріт", є саме наслідком цієї тенденції. Держави, фінансові ресурси яких хронічно перенапружені, більше не можуть гарантувати зростання рівня життя населення. "Все частіше громадян просять брати на себе ті ризики щодо забезпечення безтурботної старості і доступу до якісної медицини, які раніше брали на себе уряди і корпорації", - цитує "РБК-Daily" слова гендиректора компанії Oliver Wyman Джона Дрзіка, чия компанія брала участь у підготовці доповіді.



Регулюючі норми, розроблені в минулому столітті, вже не відповідають сучасним реаліям з бурхливим ростом технологій, глобальної інтеграцією, виснаженням ресурсів і зміною клімату. Необхідно створити принципово нові, більш гнучкі регулюючі норми, які могли б працювати на випередження і були б не галузевими, а системними, вважають експерти.

 

При цьому важливо дотримати баланс. "Ми бачили приклади надмірного регулювання, скажімо, на виверження вулкана в Ісландії і недостатнє регулювання, як у випадку з кризою в зоні євро та іпотечним крахом", - нагадав директор з ризиків швейцарських Re Девід Коул.



Особливу увагу в доповіді приділено ризикам, пов'язаним з Інтернетом. За даними ВЕФ, за останнє десятиліття частка населення, що має доступ до Всесвітньої павутини, зросла з 8% до 35%, а число пристроїв, підключених до Мережі, до 2020 р. зросте з нинішніх п'яти до 31 мільярда. І хоча поки тероризм і військові дії у віртуальному світі не так небезпечні, як у фізичному, дуже скоро ситуація може змінитися. При цьому кіберзлочини вимагають набагато менше ресурсів, ніж реальні, і можуть завдати непоправної шкоди системам підтримки суспільної життєдіяльності. Навіть цілеспрямована дезінформація в Мережі може призвести до багатомільярдних економічних і політичних збитків, попереджають у ВЕФ.

 

Джерело: utro.ru


16.01.2012 1032 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

378
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

682
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

546
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5459
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1451
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1333

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

380

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1214

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1052

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

969
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

283
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10660
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

362
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

631
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1446
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

340
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

242
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

594 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1033
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

898