10 причин їсти вівсянку кожен день

 

 

 

Як би діти не старались відмовити батькам в проханні їсти вівсянку, все ж варто її полюбити через декілька її корисних властивостей. Вона додає енергії, захищає від різних вірусів і покращує травлення.

 

А ще якщо ви поєднаєте з вівсянкою улюблені фрукти та додатки, то вівсянка вам здаватиметься не такою вже й поганою.

 

10 причин починати ваш день з вівсянки

З вівсянкою легко худнути

Вівсянка за своїми поживними якостями не поступається іншим корисним сніданкам. В ній міститься особливий вид розчинної клітковини – бета-глюкан, що стимулює вироблення гормону, який відповідає за апетит. Після ранкової вівсянки відчуття повного шлунку і ситості може тривати до декількох годин, позбавляючи від згубних перекусів і зайвих калорій.

Вівсянка знижує тиск

В журналі American Journal of Clinical Nutrition оприлюднили результати тестів, згідно з якими ефективність вівсянки аналогічна лікам, що знижують рівень кров'яного тиску. Так що як мінімум гіпертонікам включити корисну кашу в щоденний раціон буде не зайвим.

Вівсянка налагоджує метаболізм

Як відомо, вівсянка багата клітковиною, причому як розчинною, так і нерозчинною. Перша форма покращує мікрофлору кишечника, а друга – налагоджує його перистальтику.

Читайте також: Що таке метаболізм і як його прискорити: рекомендації дієтолога

Вівсянка очищує від токсинів

Можна побачити, що вівсянка і живить організм, і допомагає йому позбутися від "сміття", – виводить токсини та прочищає артерії від надлишків жиру.

Вівсянка бореться з безсонням та поганим настроєм

Такі процеси відбуваються через те, що овес допомагає виробленню "гормону ситості": він не тільки контролює апетит, але і є антидепресантом. Більш того, вівсянка, приготована на вечерю, вирішить проблеми з поганим сном. Адже в ній також міститься вітамін B6, який стимулює мелатонін (гормон сну) і пригнічує серотонін, нестача якого веде до безсоння.

 

Вівсянка регулює рівень цукру і холестерину

Напевне, ви щоразу дивуєтесь, коли читаєте про корисність вівсянки. Адже це так. По-перше, у цієї культури низький глікемічний індекс, а по-друге, та сама розчинна клітковина позитивно впливає на рівень цукру у всіх, хто їсть вівсянку систематично, а не тільки для тих, хто страждає від діабету, і на додачу овес активно знижує холестерин.

 

Вівсянка захищає від вірусів та бактерій

А зараз це є чи не найважливіше. В осінню пору, коли люди починають "підхоплювати" різні віруси, чудовою "панацеєю" для імунітету стане вівсянка. Все той же бета-глюкан тренує природні захисні сили організму і його опірність інфекціям і вірусам.

Читайте також: Сирна дієта: як досягнути бажаного результату лише за три дні

 

Вівсянка знижує ризик розвитку онкології

Вчені з Голландії та Великобританії довели прямий зв'язок між споживанням їжі, збагаченої клітковиною, і зниженням ризику розвитку раку (10 грамів клітковини знижують ризик на 10%). А у вівсянці клітковини хоч відбавляй.

 

Вівсянка покращує пам’ять та концентрацію

Вівсянка справді допомагає швидше розвиватися мозку і центральній нервовій системі. Вона зміцнює нейрони, вуглеводи дають мозку енергію, а вітамін В1 активізує кровопостачання мозку, за рахунок чого поліпшуються пам'ять і концентрація.

 

Вівсянка є чудовим джерелом енергії

Чому з вівсянки краще починати день, а не їсти її в обід? Спортсмени знають це напевно: вівсянка – ідеальний енергетик, який містить всі вітаміни групи B, фосфор, кальцій, залізо, магній, мідь, калій, натрій і клітковину, що зберігаються в організмі протягом тривалого часу.

 

24tv.ua


19.09.2017 2819 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

965
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

953
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3056 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

114
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

434
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

361
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096