10 порад від Папи Римського, як бути щасливим

 

 Фото: credo-ua.org

 

Папа Римський Франциск дав 10 порад людям, які у сучасному світі шукають способи бути щасливими.

 

Список своїх способів мати радість і щастя в житті Папа Римський представив в інтерв'ю аргентинському тижневику "Viva", який цитує портал Catholic News Service, пише Збруч.

 

"Живи і дай жити". – Кожен повинен застосовувати цей принцип.

"Давай себе іншим". – Люди мають бути відкриті і щедрі навзаєм, бо якщо ти цофаєшся в себе самого, то ризикуєш, що станеш еґоїстом. А стояча вода легко починає загнивати.

"Поводься в житті спокійно". Папа Римський, пояснюючи цей принцип, навів приклад з аргентинського роману Рікардо Гуїральдеса, в якій головний герой Дон Сеґунда Сомбра на старість ретроспективно оглядає своє життя: коли той був юнаком, був потоком, каміння несучим; дорослим – став стрімкою рікою; на старість, далі рухався, але вже повільно, як вода у ставі. Зізнався, що найбільше йому подобається ця остання картина – треба вміти йти життям з делікатністю, скромністю і спокоєм.

"Май здоровий підхід до відпочинку". – Ми втратили такі приємності як мистецтво, література чи спільна забава з дітьми. Консумпціоналізм приніс нам постійний неспокій і стрес, люди втратили здорову культуру відпочинку. Їх час поглинається в такому темпі, що вже нема змоги з ніким ним ділитися. "Хоч багато батьків довго працює, мусять знайти час на забаву з дітьми. Родини повинні вимикати телевізори принаймні при їжі, бо хоч телебачення дозволяє нам орієнтуватися у вістях, не дозволяє нам спілкуватися між собою".

"Неділя має бути святом". – Працівники повинні мати її вільною, це день для родини.

"Знайдімо нові способи забезпечення молодим людям гідної роботи". – Всі ми мусимо більш постаратися. Бо молоді, котрі не мають в житті шансів, легко сідають на наркотики і частіше суїцидуються. Не вистачить тільки дати їм їжі. Впевненість, що власною роботою можуть заробити на хліб для родини, дає їм відчуття гідності.

"Поважай природу і опікуйся нею". – Деградація довкілля – це одне з найбільших викликів, перед якими ми нині стаємо. Однак не задаємо собі безперестанку питання: "Чи необмеженим і деспотичним уживанням природи людство не здійснює самогубства?".

"Перестань бути негативним". – Потреба говорити зле про інших означає низьке відчуття самооцінки і замість підвищитися самим, тягнемо донизу інших. Швидко забути про негативні справи є здоровим.

"Не навертай; шануй віру інших". – Людей ми можемо інспірувати, даючи свідчення, однак якнайгірше, що може бути, це паралізуюче навернення:  "Говорю до тебе, щоб тебе переконати". Ні. Кожна людина входить в діалог, виходячи з власної тожсамості. Церква зростає завдяки атракційності, а не наверненню...

"Працюй на користь миру". – Живемо в  часи багатьох воєн, тому заклик до миру має бути сьогодні криком.


14.08.2014 1673 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

980
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

795
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1912
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3265
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2563
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2555

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

256

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

742

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

699

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1626
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

372
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

709
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

627
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

362
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

389
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27052
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

852
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19687
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

440
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

405
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

740
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1365 4