10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років (фото)

 

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2030 року. Неминучість загибелі приверне до чудес додатковий наплив туристів. Вони захочуть подивитися на визначні пам’ятки Землі, яких зовсім скоро не стане, відзначають фахівці.

1. Белізький Бар’єрний риф

Белізький Бар’єрний риф сильно постраждав в 1998 році, втративши у багатьох місцях до 50% коралів. Його корали, як і раніше, знебарвлюються – як через глобальне потепління, так і через діяльність людини.

2. Конголезька западина

Конголезька западина – другий за площею масив джунглів після басейну Амазонки. До 2040 року до двох третин унікальної флори і фауни, за даними ООН, буде втрачено в разі неприйняття ефективних заходів щодо їх захисту.

Ліси піддаються нещадній вирубці з метою влаштування пасовищ, шахт, а також під час партизанської війни у цьому регіоні Африки. Зменшення площі лісової поверхні призводить до скорочення обсягів вбирання вуглекислого газу, а значить, і дощів, що сприяє зміні клімату.

3. Мертве море

За останні чотири десятиліття його площа скоротилася на третину, а обміліло воно на 24 метри. Колишні пляжі тепер на півтора кілометра далі від берегової лінії. Вода в Мертве море надходить лише з річки Йордан, але оточуючі її країни забирають з ріки все більше води. У результаті через 50 років Мертвого моря зовсім не стане.

Тим більше, що виробники косметики і вуглекислого калію постійно виснажують мінеральні запаси морського дна.

4. Національний парк Еверглейдс (Флорида, США)

Болота, які займають основну частину його території, піддаються забрудненню з боку оточуючих ферм, а також навалі чужих живих істот.

Не кажучи вже про те, що 60% місцевої води відкачують для постачання в довколишні міста і на ферми.

У результаті площа парку – єдиного місця, де мешкає флоридська пантера – вже скоротилася удвічі з 1900 року. Протягом 40 років флоридська пантера, як і ще 20 видів тварин, може повністю зникнути, пише Всвіті.

5. Мадагаскар

Якщо не врятувати ліси цієї острівної африканської держави, через 35 років вони будуть повністю вирубані і випалені, а їхні мешканці вимруть. Заповідники займають лише 5% території острова, не дозволяючи тваринам безпечно переміщатися по всьому Мадагаскару.

Деякі рідкісні види тварин острова навіть не були вивчені й зареєстровані, та, можливо, вимруть до того, як їх встигнуть дослідити.

6. Мальдівські острови

Якщо глобальне потепління продовжиться, ці острови, що підносяться лише на два з невеликим метра над рівнем моря, будуть затоплені. У 2008 році президент держави вже оголосив про придбання землі в інших країнах, зокрема, в Індії, для розселення громадян, які були змушені покинути рідні місця, затоплені океаном. У 2009 році, щоб підкреслити наступаючу небезпеку, він провів засідання уряду під водою.

7. Північний і Південний полюси

Глобальне потепління загрожує вимиранням 80% імператорських пінгвінів Антарктиди. В Арктиці ж знищення загрожує білим ведмедям, адже разом з таненням полярних льодів гинуть цілі екосистеми, включаючи харчові ланцюжки. Нові масиви льоду перестануть формуватися в Антарктиді протягом 20-40 років.

8. Популяція тигрів

Більше половини тигрів світу живе в Індії. Всього в світі в дикій природі їх залишилося 3200, тоді як в 1900 році в одній Індії їх було 100 тисяч. Повністю тигри можуть вимерти вже через 12 років. Для потреб китайської традиційної медицини вбивають у середньому по одному тигру на добу. Заповідники для тигрів існують, але вони не забезпечують надійних шляхів міграції самок, необхідних для повноцінного відтворення популяції.

9. Джунглі Тахуаману (Перу)

У перуанській провінції Мадре де Діос знаходяться мало не останні в світі запаси червоного дерева. І росте воно саме в джунглях Тахуаману. Але через незаконну вирубку вони скорочуються. США купують близько 80% червоного дерева. Адже з кожного дерева можна зробити меблів на мільйон доларів.

Лісоруби будують дороги, що дозволяє проникати в джунглі фермерам і мисливцям, а це, у свою чергу, турбує корінних жителів і знищує екосистему. Крім того, видобуток золота, який ведеться в сусідніх районах, призводить до забруднення повітря і води ртуттю.

10. Басейн річки Янцзи

Багато спостерігачів, включаючи китайських офіційних осіб, вже визнали, що більшість видів флори і фауни, що населяють цей природний регіон, знаходиться під загрозою знищення.

Виною тому вирубка лісів, будівництво гребель і утворення водосховищ. Існує також небезпека землетрусу.

Туристичні потоки можуть чинити двоякий вплив на природу: з одного боку, вони, очевидно, погіршують екологічний стан унікальних місць на Землі, лише прискорюючи їхню загибель. З іншого ж боку, місцева влада може витратити доходи від туризму на заходи щодо збереження чудес природи.


19.11.2013 2384 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

499
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5158
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1425
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1307
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2567
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3956

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

344

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1178

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1021

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

942
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

257
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

334
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

600
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5652
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1415
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

293
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

200
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

572 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1005
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

876