Депутати підбираються до ЗМІ

 

Депутати Івано-Франківської обласної ради щороку виділяють кілька мільйонів на утримання комунальних засобів масової інформації. Тому час від часу вони мають право спитати: куди йдуть бюджетні гроші?


І це нормальна практика. Саме тому обласні комунальні ЗМІ — ОТБ «Галичина», газета «Галичина», журнали «Перевал» і «Дзвіночок» періодично звітуються. Інша справа, коли депутатів більше цікавить не використання бюджетних коштів, а посади керівників комунальних ЗМІ…

 

 

Уже майже місяць в Івано-Франківську говорять про те, що об’єднана опозиція в облраді — фракції «Свободи» та «Батьківщини» — має намір «прибрати до рук» обласне телебачення «Галичина» та однойменну газету. Мовляв, на місце Ольги Бабій (директора ОТБ «Галичина») претендує депутат Ярослав Ткачівський («Свобода»), а на місце Петра Парипи (головний редактор газети «Галичина») — Василь Артим із «Батьківщини». З партійного боку ініціатива навіть виглядає логічною, адже Петро Парипа позапартійний, а Ольга Бабій є членом «Нашої України» — партії, яка нині перебуває на маргінесах. Але наскільки питання логічне стосовно того, що ЗМІ десь таки мають бути незалежними?

 

У кулуарах опозиційні депутати озвучують думки легко. А от на диктофон — не хочуть. Отже, скаржаться, що не мають свого «рупора», через який могли б доносити інформацію до виборців. А щоби ЗМІ були лояльніші, їх мають очолити свої люди. Саме за ініціативи таких людей 14 січня в облраді створили робочу групу, яка перевіряє діяльність обласних ЗМІ. Комісію очолив свободівець Сергій Федорців, є там також і Ткачівський, і Артим. А що думає про це керівництво облради?

 

«Оскільки ЗМІ дбають за прозорість депутатів, — прокоментував ситуацію перший заступник голови обласної ради Олександр Левицький, — то у деяких депутатів виникла думка, щоб таку ж саму прозорість вони продемонструвати щодо своєї діяльності».

 

За словами Левицького, нині депутати знайомляться, спілкуються та аналізують діяльність названих ЗМІ. А поки триває робота тої групи, про результати говорити зарано. Далі робоча група вирішить, яким має бути її висновок.

 

За словами головного редактора газети «Галичина» Петра Парипи, те, що є, важко назвати перевіркою. Каже, він надав ряд документів, які стосуються внутрішньої роботи редакції, щоб засновник мав більш-менш повну інформацію про те, що діється в газеті. Крім того, він дав депутатам проект свого звіту.

 

«Навідалися до редакції два депутати, — розповідає Парипа. — Хотіли зустрітися з колективом, я їм цю можливість надав, вони послухали колектив і пішли».

 

А керівник ОТБ «Галичина» Ольга Бабій говорить, що готова прозвітувати про кожен день телебачення. «Якщо у когось є амбіції, то це його справа, — каже вона. — Я не належу до людей боязких і не відчуваю, що ми перед кимось завинили. До цього треба ставитися спокійно та нормально. А звіт на сесії обласної ради — це нормальне явище».

 

Також Ольга Бабій зауважила, що наразі вона не бачить жодних кроків від депутатів прибрати ЗМІ у свої руки. І додає: усе це так чи інакше буде розглядатися на комісії, яку вона очолює (комісія з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, самоврядування, захисту прав людини, законності та правопорядку — Авт.).

 

Отже, як бачимо, навіть якщо депутати і планують посунути Ольгу Бабій і Петра Парипу, то це буде непросто. Бо Ольга Бабій очолює комісію, без рішення якої досить складно буде проштовхнути кардинальні зміни. А в Петра Парипи є свій козир — колектив, який ще й співзасновник газети. І саме колектив затверджує головного редактора. Звісно, можна спробувати внести зміни до статуту газети, але без погодження з трудовим колективом це також навряд чи вдасться.

 

Чим закінчиться ця історія, ми мали б довідатися на березневій сесії облради. Поки що виглядає на те, що ЗМІ переможуть. А хто хоче власного «рупора», то хай позичить мегафон.


Тетяна Соболик, Репортер


04.03.2013 Тетяна Соболик 1252 6
Коментарі (6)

Чирва 2013.03.04, 15:10
Показова картинка! Нещодавно відбулося судилище податківця-оборотня над колегою-журналістом Русланом Коцабою. На захист свободи слова до судової зали піднялися всі ЗМІ окрім зазначених у статті комунальних. Жодного слова підтримки від них не прозвучало! - Мабудь не було команди... А може була, і конкретна :"МОВЧАТИ!!!"
Іван 2013.03.04, 17:24
Я вас прошу."Судилище" було над Луценком. А в Коцаби була вдала піар-акція, і Строїч йому дуже допоміг, бо придурок. Хтіли б засудити - ніхто б не врятував. Але добре, хай знають, що буває і так.
Я 2013.03.04, 21:04
Міняти Бабій на Ткачівського, а Парипу на Артима - смішно. Це змінити "шило на мило". Жоден з цих чотирьох не вартий очолювати такі ЗМІ. Зрештою, які редактори, такі і ЗМІ. Треба молодших... От подивіться, як працюють Галицький кореспондент, Репортер, 3 студія. Пердуни коло корита не здатні створити щось нове, все по шаблону, рутинно і не цікаво...
Множення на ноль 2013.03.04, 21:59
Я вважаю, що Парипа і Бабій - люди з минулого. Хоча і не найгірші. Але Ткачівсткий і Апим????????!!!!! Це не щиро на мило, це просто множення на ноль. Заміна хоч яких з недоліками особистостей на пігмеїв???? Слів немає, одні матюка з цією "опппозицією". Ганьба!
Пук 2013.03.04, 22:12
ФРАНКІВСЬКУ - ТОРБА! ЗІ ВСЬОГО МІСТА НЕ ЗНАЙТИ ЛЮДЕЙ ДЛЯ ДВОХ - ТРЬОХ ПОСАД?????????????? ПРОТЕ ЗАРАДИ ТОГО, ЩОБИ ОТА ПАНІ З ОРДЕНАМИ КНЯГИНІ ЗАБРАЛАСЬ ПОДАЛІ ДО БАРЛОГУ, МОЖНА Й ТКАЧІВСЬКОГО ПОТЕРПІТИ. А, ДО РЕЧІ, НЕЙМОВІРНА ЗАГАДКА: ЗНАЙДІТЬ ТРИ ВІДМІННОСТІ МІЖ ПАРИПКОЮ І АРТИМОНОМ
БУК 2013.03.06, 07:49
А що ви хотіли? У Львові є четверта влада, хоча б та ж газета "Експрес", що домоглася тепер фактично перезавантаження президентського намісника тв владного Бомонду. В тихому болоті Івано-Франківській області неме ланцюгових псів демократії, тут уражає популярністю придворна журналістика. Назвіть, кого можуть захисти (а може, справді є випадки?) керівники двох "Галичин", коли самі бояться за свою особисту влаштованість упродовж довготермінової праці7.. Пристосувалися та створюють видимість свободи слова. Нема корпоративної спільноти, бо за рулем ОО НСЖУ призначені керманичі з "колишніх"... Вони мовчали, коли приходили за іншими, а тепер імовірно йдуть по них... Але які зміни варто очікувати в болоті?... Хіба бульки...Всі домовляться, бо так звикли, так легше їм... І при чім тут плебс, хто про нього реально дбає?
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1136
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2831
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

990
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1048
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1060 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3133 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

918

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

786

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

162
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2358
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1157
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

458
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15078
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7390
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

824
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

387
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

669
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1118