В Івано-Франківську триває реформування лікарень міста


На сьогодні одним із найактуальніших питань у сфері галузі охорони здоров’я є запровадження реформ. Власне, на сьогодні в країні відбувається реформа первинної ланки охорони здоров’я і триває підготовка до реформи вторинної ланки. А вторинною ланкою є стаціонари медичних закладів.

 

Як розповідає заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук, реформа вторинної ланки охорони здоров’я передбачає оптимізацію ліжкового фонду. Тобто це такі дії і заходи, які можуть зробили роботу стаціонарів у лікарнях більш ефективною.

 

Медики відзначають – у закладах охорони здоров’я Івано-Франківська є надлишок місць у певних лікарнях. Так відділення гастроентерології, хірургії, урології, терапевтичні відділення у весняно-літній період часто є напівпорожніми. В той же час інші відділення лікарень є переповненими і пацієнти  вимушені лежати в лікарняних коридорах. Усі ці проблеми мають і фінансову сторону. Адже за напівпорожніми на сьогодні відділеннями закріплена стала кількість медичного персоналу. А це означає значні грошові витрати – люди отримують зарплати, надбавки, нічні, святкові, тощо, а хворих у таких відділеннях немає.

 

Саме тому Урядом і було ініційоване проведення реформи галузі. Однією з першорядних вимог реформи є реорганізація ліжкового фонду медичних закладів з метою ефективного використання наявних ліжок. Також за рахунок тих місць у стаціонарах, які не є достатньо заповненими, медики зможуть відкрити інші відділення, яких у місті на даний час просто немає. Власне, така реформа у Івано-Франківську триває уже не перший рік.

 

«Ми реорганізували відділення судинної неврології Центральної міської клінічної лікарні.  Додали 10 ліжок за рахунок вільних місць гастроентерологічних ліжок терапевтичного відділення. Наступним кроком стане, знову ж таки за рахунок гастроентерологічних ліжок МКЛ №1, створення відділення відновного лікування терапевтичного профілю. Нам вкрай необхідні ендокринологічні ліжка, адже у Івано-Франківську є дуже багато хворих на цукровий діабет. В обласній лікарню для жителів міста існує черга на госпіталізацію і вони не можуть отримати достатню медичну допомогу. Тому відкриття 15 ліжок відділення ендокринології буде дуже потрібним», – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Окрім того, у Івано-Франківських лікарнях відчувається нестача пульмонологічних місць. Є проблема з хоспісним відділенням, якого просто немає. Потрібні також місця сестринського догляду – структури, яку необхідно впровадити у міській системі охорони здоров’я. Також на часі завершення лікарні невідкладної допомоги на базі Центральної міської клінічної лікарні.

 

Івано-Франківські медики мають план реорганізації вторинної ланки галузі охорони здоров’я і його у місті реалізують крок за кроком. Так в 2011-2012 роках у ЦМКЛ 5 ревматологічних ліжок, яких у місті було забагато, перепрофілювали у 5 ліжок неврологічного профілю. Із 10 ліжок лор-відділення і 10 офтальмологічних місць було організовано інтервенційне відділення кардіохірургії.

 

«Ходять чутки, що ми реформуємо тільки Міську клінічну лікарню №1, проте це не так. Медичну реформу у Івано-Франківську було розпочато із ЦМКЛ. А на сьогодні у нас діє наказ, згідно з яким із 1 лютого 40 ліжок терапевтичного відділення Міської лікарні №1 будуть оптимізовані і на їхній базі ми розгорнемо 40 ліжок денного стаціонару при міській поліклініці №1. Ці місця працюватимуть у дві зміни. А наступним нашим кроком буде відкриття відділення відновного лікування при Міській лікарні», – повідомив Володимир Вовчук.

 

Зміни, які відбуваються на сьогодні у медицині Івано-Франківська, відбуваються у рамках реформи сфери охорони здоров’я по усій Україні. Проте, уже на прикладі лікарень Івано-Франківська, можна побачити перші результати. Адже лікарні не закриваються. Навпаки, у них з’являється можливість відкриття нових відділень, які дуже потрібні івано-франківським пацієнтам.


04.02.2013 2201 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123