В Івано-Франківську триває реформування лікарень міста


На сьогодні одним із найактуальніших питань у сфері галузі охорони здоров’я є запровадження реформ. Власне, на сьогодні в країні відбувається реформа первинної ланки охорони здоров’я і триває підготовка до реформи вторинної ланки. А вторинною ланкою є стаціонари медичних закладів.

 

Як розповідає заступник головного лікаря Івано-Франківська Володимир Вовчук, реформа вторинної ланки охорони здоров’я передбачає оптимізацію ліжкового фонду. Тобто це такі дії і заходи, які можуть зробили роботу стаціонарів у лікарнях більш ефективною.

 

Медики відзначають – у закладах охорони здоров’я Івано-Франківська є надлишок місць у певних лікарнях. Так відділення гастроентерології, хірургії, урології, терапевтичні відділення у весняно-літній період часто є напівпорожніми. В той же час інші відділення лікарень є переповненими і пацієнти  вимушені лежати в лікарняних коридорах. Усі ці проблеми мають і фінансову сторону. Адже за напівпорожніми на сьогодні відділеннями закріплена стала кількість медичного персоналу. А це означає значні грошові витрати – люди отримують зарплати, надбавки, нічні, святкові, тощо, а хворих у таких відділеннях немає.

 

Саме тому Урядом і було ініційоване проведення реформи галузі. Однією з першорядних вимог реформи є реорганізація ліжкового фонду медичних закладів з метою ефективного використання наявних ліжок. Також за рахунок тих місць у стаціонарах, які не є достатньо заповненими, медики зможуть відкрити інші відділення, яких у місті на даний час просто немає. Власне, така реформа у Івано-Франківську триває уже не перший рік.

 

«Ми реорганізували відділення судинної неврології Центральної міської клінічної лікарні.  Додали 10 ліжок за рахунок вільних місць гастроентерологічних ліжок терапевтичного відділення. Наступним кроком стане, знову ж таки за рахунок гастроентерологічних ліжок МКЛ №1, створення відділення відновного лікування терапевтичного профілю. Нам вкрай необхідні ендокринологічні ліжка, адже у Івано-Франківську є дуже багато хворих на цукровий діабет. В обласній лікарню для жителів міста існує черга на госпіталізацію і вони не можуть отримати достатню медичну допомогу. Тому відкриття 15 ліжок відділення ендокринології буде дуже потрібним», – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

 

Окрім того, у Івано-Франківських лікарнях відчувається нестача пульмонологічних місць. Є проблема з хоспісним відділенням, якого просто немає. Потрібні також місця сестринського догляду – структури, яку необхідно впровадити у міській системі охорони здоров’я. Також на часі завершення лікарні невідкладної допомоги на базі Центральної міської клінічної лікарні.

 

Івано-Франківські медики мають план реорганізації вторинної ланки галузі охорони здоров’я і його у місті реалізують крок за кроком. Так в 2011-2012 роках у ЦМКЛ 5 ревматологічних ліжок, яких у місті було забагато, перепрофілювали у 5 ліжок неврологічного профілю. Із 10 ліжок лор-відділення і 10 офтальмологічних місць було організовано інтервенційне відділення кардіохірургії.

 

«Ходять чутки, що ми реформуємо тільки Міську клінічну лікарню №1, проте це не так. Медичну реформу у Івано-Франківську було розпочато із ЦМКЛ. А на сьогодні у нас діє наказ, згідно з яким із 1 лютого 40 ліжок терапевтичного відділення Міської лікарні №1 будуть оптимізовані і на їхній базі ми розгорнемо 40 ліжок денного стаціонару при міській поліклініці №1. Ці місця працюватимуть у дві зміни. А наступним нашим кроком буде відкриття відділення відновного лікування при Міській лікарні», – повідомив Володимир Вовчук.

 

Зміни, які відбуваються на сьогодні у медицині Івано-Франківська, відбуваються у рамках реформи сфери охорони здоров’я по усій Україні. Проте, уже на прикладі лікарень Івано-Франківська, можна побачити перші результати. Адже лікарні не закриваються. Навпаки, у них з’являється можливість відкриття нових відділень, які дуже потрібні івано-франківським пацієнтам.


04.02.2013 2178 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

306
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13627 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1546
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6102
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

643
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13535
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

227
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

529
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

778 2