Як розуміти стабільний попит на золото з ​​Азії

 

 

Все быстрее растет осознание факта беспрерывного накопления золота в Азии. Индусы уже давно являются крупнейшими покупателями золота и у них есть традиция дарить золото в благоприятное время. Такое золото в основном статистически классифицируется как ювелирные изделия и западники предполагают, что растущая цена на золото задушит этот источник спроса. А это говорит о непонимании ими индийского рынка сразу на нескольких уровнях.

 

Причина, по которой золото покупается в форме ювелирных изделий, заключается в очень низкой стоимости переработки. Это скорее надежное хранилище ценности, в чем и заключается суть проблемы для индусов. Более того, отношения Индии с бумажными деньгами никак нельзя назвать счастливыми. Представьте себе молодую пару, поженившуюся в середине 1960-х гг. Невеста, вероятно, получила в подарок пять-шесть унций золота в виде ювелирных украшений. Их цена, включая наценку ювелира в 1965 году, равнялась приблизительно 200 рупиям за унцию в чистом эквиваленте, тем самым мы получаем общую стоимость приданого в 1,200 рупий (обменный курс рупии к доллару США в 1965 году равнялся бы 4.76 рупий к $1). На каждый праздник Дивали, годовщину свадьбы и рождение ребенка любящий муж покупал бы еще золота, если мог себе это позволить. Часть металла перешла бы к их детям после того как те обзавелись собственными семьями.  

 

Сегодня золото стоит около 95,000 рупий. Как форма сбережений золото без труда побило все, что могло бы прийти в голову нашей индийской паре. Им сейчас за шестьдесят, и они с нетерпением ждут выхода на пенсию, что позволит им сосредоточиться на семье, детях и внуках. Сравните это с нашим более сложным миром, с нашими пенсиями с недостаточным финансированием, которых не хватит на то, чтобы на них реально жить. Многие из нас будут полагаться на государство с его минимальной пенсией, для выдачи которой оно обложит налогами наших детей. И западные ровесники нашей индийской пары столкнутся с тем, что на получаемые ими ежегодные пенсионные выплаты, если таковые у них будут в принципе,  можно будет купить все меньше и меньше товаров и услуг, по мере того как они становятся старше.

 

Поэтому не стоит пренебрежительно отбрасывать индийскую любовь к золоту, как простую традицию. Индусы в своих инвестиционных предпочтениях демонстрируют куда большую проницательность, чем большинство западных граждан. И не только индусы, - не будем забывать обо всей Юго-восточной Азии и китайцах, которые очень сильно отстали, так как им разрешили владеть золотом только восемь лет назад. По словам Альберта Чена (Albert Cheng) из Всемирного совета по золоту, китайцы за это короткое время уже обошли индусов как крупнейшие покупатели золота.

 

Индусы отличаются от китайцев лишь тем, что индийское правительство почитает своим гуру Кейнса, и поэтому ненавидит золото, считая свой народ отсталым. Китайское правительство напротив поощряет свое население покупать все больше и больше. Если объединить Китай, Индию и все остальные золотолюбивые страны Юго-Восточной Азии, то мы сегодня получим почти три млрд человек, которые точно знают, что золото – это гораздо лучшая долгосрочная форма сбережений, чем любые бумажные деньги.

 

Из всего этого можно сделать еще  один вывод - цена не имеет значения. Посмотрите, что произошло с тех пор как золото достигло максимума год назад: объемы продаж в Азии все время росли, тогда как западные фондовые менеджеры и СМИ продолжали спорить пойдет ли золото  вверх или вниз. Но азиаты инстинктивно знают, что на самом деле дешевеют бумажные деньги, а горький опыт говорит им, что они никогда не растут.

 

Алесдер Маклеод,

Goldenfront.ru

 


03.12.2012 Алесдер Маклеод 1730 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

516
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

785
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

558
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5472
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1457
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1339

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

395

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1218

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1056

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

972
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

286
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10662
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

365
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

635
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5679
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1450
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

344
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

246
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

597 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1035
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

901