Як розуміти стабільний попит на золото з ​​Азії

 

 

Все быстрее растет осознание факта беспрерывного накопления золота в Азии. Индусы уже давно являются крупнейшими покупателями золота и у них есть традиция дарить золото в благоприятное время. Такое золото в основном статистически классифицируется как ювелирные изделия и западники предполагают, что растущая цена на золото задушит этот источник спроса. А это говорит о непонимании ими индийского рынка сразу на нескольких уровнях.

 

Причина, по которой золото покупается в форме ювелирных изделий, заключается в очень низкой стоимости переработки. Это скорее надежное хранилище ценности, в чем и заключается суть проблемы для индусов. Более того, отношения Индии с бумажными деньгами никак нельзя назвать счастливыми. Представьте себе молодую пару, поженившуюся в середине 1960-х гг. Невеста, вероятно, получила в подарок пять-шесть унций золота в виде ювелирных украшений. Их цена, включая наценку ювелира в 1965 году, равнялась приблизительно 200 рупиям за унцию в чистом эквиваленте, тем самым мы получаем общую стоимость приданого в 1,200 рупий (обменный курс рупии к доллару США в 1965 году равнялся бы 4.76 рупий к $1). На каждый праздник Дивали, годовщину свадьбы и рождение ребенка любящий муж покупал бы еще золота, если мог себе это позволить. Часть металла перешла бы к их детям после того как те обзавелись собственными семьями.  

 

Сегодня золото стоит около 95,000 рупий. Как форма сбережений золото без труда побило все, что могло бы прийти в голову нашей индийской паре. Им сейчас за шестьдесят, и они с нетерпением ждут выхода на пенсию, что позволит им сосредоточиться на семье, детях и внуках. Сравните это с нашим более сложным миром, с нашими пенсиями с недостаточным финансированием, которых не хватит на то, чтобы на них реально жить. Многие из нас будут полагаться на государство с его минимальной пенсией, для выдачи которой оно обложит налогами наших детей. И западные ровесники нашей индийской пары столкнутся с тем, что на получаемые ими ежегодные пенсионные выплаты, если таковые у них будут в принципе,  можно будет купить все меньше и меньше товаров и услуг, по мере того как они становятся старше.

 

Поэтому не стоит пренебрежительно отбрасывать индийскую любовь к золоту, как простую традицию. Индусы в своих инвестиционных предпочтениях демонстрируют куда большую проницательность, чем большинство западных граждан. И не только индусы, - не будем забывать обо всей Юго-восточной Азии и китайцах, которые очень сильно отстали, так как им разрешили владеть золотом только восемь лет назад. По словам Альберта Чена (Albert Cheng) из Всемирного совета по золоту, китайцы за это короткое время уже обошли индусов как крупнейшие покупатели золота.

 

Индусы отличаются от китайцев лишь тем, что индийское правительство почитает своим гуру Кейнса, и поэтому ненавидит золото, считая свой народ отсталым. Китайское правительство напротив поощряет свое население покупать все больше и больше. Если объединить Китай, Индию и все остальные золотолюбивые страны Юго-Восточной Азии, то мы сегодня получим почти три млрд человек, которые точно знают, что золото – это гораздо лучшая долгосрочная форма сбережений, чем любые бумажные деньги.

 

Из всего этого можно сделать еще  один вывод - цена не имеет значения. Посмотрите, что произошло с тех пор как золото достигло максимума год назад: объемы продаж в Азии все время росли, тогда как западные фондовые менеджеры и СМИ продолжали спорить пойдет ли золото  вверх или вниз. Но азиаты инстинктивно знают, что на самом деле дешевеют бумажные деньги, а горький опыт говорит им, что они никогда не растут.

 

Алесдер Маклеод,

Goldenfront.ru

 


03.12.2012 Алесдер Маклеод 1811 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1101
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2808
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

980
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1040
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1043 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3110 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

905

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

779

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1096
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

153
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2349
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1149
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

453
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15072
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7384
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

819
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

380
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

291
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

381
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

660
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1114