«Оцифрований Франківськ»: свято тваринників та молокозавод (відео)

 

 

“Оцифрований Франківськ” програма на ТРК "Вежа" про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

 

Перший відеоряд демонструє просто фрагменти видів центральної частини міста станом на 1960 рік. Спершу бачимо тодішню вулицю Радянську (сьогодні вул. Незалежності, стометрівка). Цікавим є те, що вона ще не була цілком пішохідною, через неї пролягала дорога. Особливим моментом є те, що перед стоматологічним корпусом Медичного університету бачимо не звичні два фонтани з лавками, а невеличкий скверик, відділений парканцем.

 

Друга локація, це сьогоднішній Вічевий Майдан. На місці сучасного великого фонтану, бачимо клумби із зеленими насадженнями, а також продовження вже згаданої дороги.

 

Третій фрагмент – це початок сучасної вулиці Грушевського. Ліворуч в кадрі впізнається бокова частина театру кіно «Люм’єр». Варто звернути увагу як поводяться у даній кінохроніці перехожі. Люди сміливо ходять по автомобільних дорогах як по тротуару. Це зумовлено тим, що автівок на той час в місті не було так багато.

 

Друге відео 1960 року має назву «Свято тваринників» і є сюжетом серпневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик висвітлює з’їзд колгоспників з Прикарпаття в обласному центрі. Трудящі в національних строях з транспарантами під час урочистої демонстрації прямують до центрального міського стадіону. Перед присутніми виступають доярка колгоспу ім. Леніна, депутат Верховної Ради УРСР Тетяна Миколаївна Борин та свинар колгоспу ім. Сталіна Іван Микицей.

 

Після мітингу – народні гуляння в міському парку. В кадрі можна побачити пам’ятник Леніну, що колись стояв на алеї в парковій частині сучасної вулиці Шевченка. Також в кінохроніку потрапило і міське озеро.

 

Третій ролик 1961 р. має назву «Молокозавод». Сюжет висвітлює початок роботи в обласному центрі нового молокозаводу. Починається кінохроніка з кадрів нинішньої вулиці Грушевського. В сюжеті механізована техніка підприємства. Демонструється розлив молока по пляшках та виготовлення сиру. На своїх робочих місцях працюють апаратниця Ганна Килипник та старший майстер Іван Власенко. Вихованці дитячого садка задоволено п’ють виготовлену продукцію.

 

 

Читайте також:

«Оцифрований Франківськ»: Хор села Радча, травнева і жовтнева маніфестації (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: відкриття музею у ратуші, новорічна ялинка та дитячий кінотеатр (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: Відкриття універмагу в "Пасажі" та конкурс з оформлення балконів (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: Травнева маніфестація та виставка підприємств у парку (відео)

«Оцифрований Франківськ»: 1 травня, вселення у нові квартири та жовтневий парад (відео)

«Оцифрований Франківськ»: прикарпатська художниця, фестиваль та лікар у горах (відео)

«Оцифрований Франківськ». Повернення переселенця до міста та медичний інститут (відео)

«Оцифрований Франківськ». Червона армія вдруге входить в Станіслав (відео)

«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)

«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)

«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)


14.10.2017 1929 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1371
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2648
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2178
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2250
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6776 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2530 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

417

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1246

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1353

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1499
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

367
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

230
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

641
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

129
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26598
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

608
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10533 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

136
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

160
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

471
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

622
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

686