«Оцифрований Франківськ»: свято тваринників та молокозавод (відео)

 

 

“Оцифрований Франківськ” програма на ТРК "Вежа" про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

 

Перший відеоряд демонструє просто фрагменти видів центральної частини міста станом на 1960 рік. Спершу бачимо тодішню вулицю Радянську (сьогодні вул. Незалежності, стометрівка). Цікавим є те, що вона ще не була цілком пішохідною, через неї пролягала дорога. Особливим моментом є те, що перед стоматологічним корпусом Медичного університету бачимо не звичні два фонтани з лавками, а невеличкий скверик, відділений парканцем.

 

Друга локація, це сьогоднішній Вічевий Майдан. На місці сучасного великого фонтану, бачимо клумби із зеленими насадженнями, а також продовження вже згаданої дороги.

 

Третій фрагмент – це початок сучасної вулиці Грушевського. Ліворуч в кадрі впізнається бокова частина театру кіно «Люм’єр». Варто звернути увагу як поводяться у даній кінохроніці перехожі. Люди сміливо ходять по автомобільних дорогах як по тротуару. Це зумовлено тим, що автівок на той час в місті не було так багато.

 

Друге відео 1960 року має назву «Свято тваринників» і є сюжетом серпневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик висвітлює з’їзд колгоспників з Прикарпаття в обласному центрі. Трудящі в національних строях з транспарантами під час урочистої демонстрації прямують до центрального міського стадіону. Перед присутніми виступають доярка колгоспу ім. Леніна, депутат Верховної Ради УРСР Тетяна Миколаївна Борин та свинар колгоспу ім. Сталіна Іван Микицей.

 

Після мітингу – народні гуляння в міському парку. В кадрі можна побачити пам’ятник Леніну, що колись стояв на алеї в парковій частині сучасної вулиці Шевченка. Також в кінохроніку потрапило і міське озеро.

 

Третій ролик 1961 р. має назву «Молокозавод». Сюжет висвітлює початок роботи в обласному центрі нового молокозаводу. Починається кінохроніка з кадрів нинішньої вулиці Грушевського. В сюжеті механізована техніка підприємства. Демонструється розлив молока по пляшках та виготовлення сиру. На своїх робочих місцях працюють апаратниця Ганна Килипник та старший майстер Іван Власенко. Вихованці дитячого садка задоволено п’ють виготовлену продукцію.

 

 

Читайте також:

«Оцифрований Франківськ»: Хор села Радча, травнева і жовтнева маніфестації (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: відкриття музею у ратуші, новорічна ялинка та дитячий кінотеатр (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: Відкриття універмагу в "Пасажі" та конкурс з оформлення балконів (відео 1959 року)

«Оцифрований Франківськ»: Травнева маніфестація та виставка підприємств у парку (відео)

«Оцифрований Франківськ»: 1 травня, вселення у нові квартири та жовтневий парад (відео)

«Оцифрований Франківськ»: прикарпатська художниця, фестиваль та лікар у горах (відео)

«Оцифрований Франківськ». Повернення переселенця до міста та медичний інститут (відео)

«Оцифрований Франківськ». Червона армія вдруге входить в Станіслав (відео)

«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)

«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)

«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)


14.10.2017 2144 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2126
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

988
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

983
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2121
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3586
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2512 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

817

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

721

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

677

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

681
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10349
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1195
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5295
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1023
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2825
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1194
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

416
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

258 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

726
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

621
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

669