Загибель риби на Прикарпатті: стала відома причина (ФОТО/ВІДЕО)

У селі Мошківці, що на Прикарпатті, під час лабораторного аналізу виявлено, що у річці, де загинула риба, вміст аміаку перевищив норму в понад шість разів.

Про це Суспільному Карпати повідомив представник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Андрій Небилович, пише Фіртка.

Нагадаємо, державну екологічну інспекцію не допустило на перевірку ТОВ "Карпатнафтохім", що розташоване в Калуській ОТГ. Працівники інспекції повинні були перевірити підприємство через випадок, що стався 18-го листопада в селі Мошківці Калуського району, коли в місцевій річці загинула риба.

Мертва риба плавала просто посеред річки. Зараз на цьому місці можна поодиноко знайти невеличку рибу. Причиною мору місцеві жителі називають каналізаційні колектори ТОВ "Карпатнафтохім", які розташовані поблизу річки.

Земельна ділянка Леонії Лазар розташована поблизу колектора, з якого, ймовірно, міг статися витік. Жінка розповідає, що дізналася про подію, коли до неї на подвір'я прийшли представники рибоохоронного патруля:

"Вони виловили ту рибу, порозкладали. Все знімали, писали, описували. Риби було достатньо. Скільки штук, я не знаю, бо не рахувала, але було досить. На ріці було біло. Торік теж у цей час чи у жовтні, то було гірше", – розповіла жінка.

Староста сіл Сівка-Войнилівська, Мошківці та Довжка Оксана Галка показала місце, де майже три тижні тому в річці знайшли мертву рибу.

"Були складені акти. Передана риба на аналіз Державній споживчій службі. Було моє звернення як сільського голови в екологічну інспекцію Карпатського округу. На нашій території проходять очисні стічні колектори, їх 17. Ми маємо угоду з "Карпатнафтохімом" на оренду земельних ділянок під ці колектори", – розповіла Оксана Галка.

За словами начальника рибоохоронного патруля в Івано-Франківській області Любомира Стрембіцького, повідомлення про мертву рибу в Мошківцях до них надійшло 18-го листопада. Тоді працівники два дні працювали на місці, встановлюючи ймовірну причину отруєння.

"Збитки загалом десь 8 мільйонів 200 тисяч. Це є незворотні збитки, бо кожна риба має репродуктивний цикл, вона б могла розмножуватися. Там було декілька примірників вирезуба чорноморського, морена звичайна, дуже багато було слижа, карася сріблястого, короп був", – розповів посадовець.

Проби води та риби того ж дня забрали на перевірку в Головне управління Держпродспоживслужби в області.

"Провели дослідження, за їхніми результатами виявлено факт підвищення вмісту аміаку на місці, де загинула риба у воді, майже у 6 раз. Якщо допустима норма є 0,39, то тут був виявлений показник 2,3. Тобто, це факт того, що є десь протікання стічних вод в саму річку", – зазначив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління Держпродспоживслужби області Іван Васьків.

У вівторок, 8 грудня, до приміщення "Карпатнафтохіму" навідалася державна екологічна інспекція Карпатського округу, аби провести перевірку за зверненнями, які надійшли від жителів сіл, де виявили мертву рибу. Проте охорона підприємства без пояснень не допустила їх на територію, розповів представник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Андрій Небилович.

Він повідомив, що в компетенції Держінспекції Карпатського округу – притягнути до відповідальності посадову особу за статтею 188 частиною 5 "За невиконання вимог посадових осіб Державної екологічної інспекції".

"Якихось даних, які б вказували на конкретного забруднювача немає. З врахуванням презумпції невинності що фізичної, що юридичної особи, вказані матеріали будуть скеровані до правоохоронних органів для встановлення винних осіб", – зауважив Небилович.

Дев’ятого грудня журналісти Суспільного Карпати також навідалися у "Карпатнафтохім", аби дізнатися причину відмови здійснити перевірку. Коментувати ситуацію щодо перевірок, які мала вчора проводити екоінспекція на "Карпатнафтохімі", відмовилися, посилаючись на те, що зараз більшість керівництва працює у дистанційному режимі.


Читайте також:

Прикарпатець вирощує на фермі африканських сомів (ВІДЕО)

На Прикарпатті браконьєр виловлював червонокнижну рибу


10.12.2020 1334
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

890
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11479 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2006
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1889
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2885
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4812

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

546

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1177

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1687

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1434
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1826
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1657
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8892
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

729
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

805
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1992
15.05.2024

У селі Чортовець, що на Прикарпатті, чоловіки встановили рекорд України, виконуючи ритуально-обрядовий танець сербен.  

983
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

473
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

442 1
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

820 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

857