З Патріаршого благословення: в Івано-Франківську науковці та представники УГКЦ підписали угоду про співпрацю (ФОТО)

Івано-Франківський національний університет нафти і газу та Бюро з питань екології Курії Івано-Франківської архієпархії УГКЦ тепер повноцінні партнери.

Угоду про співпрацю між двома структурами підписали сьогодні ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський та Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Владика Кир Володимир Війтишин, інформує Фіртка.

Церемонія підписання відбулася в межах розширеного засідання ректорату ІФНТУНГ за участю очільника Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука, керівника Екобюро УГКЦ Володимира Шеремети, ректорів та науковців ІФНТУНГ та інших івано-франківських вишів.

Налагодження співпраці привітав очільник УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, який перебуває з дводенним візитом в Івано-Франківську і завітав на розширене засідання ректорату ІФНТУНГ.

Виступаючи на зібранні, Патріарх відзначив, що сьогодні людство стоїть перед двома найважливішими глобальними проблемами. Це пошук нових джерел енергоносіїв та розв’язання глобальної екологічної кризи.

«Саме людина є причиною, а відтак першою жертвою цієї глобальної екологічної кризи», - відзначив Блаженніший Святослав.

З його слів, питання екології сьогодні вийшло за межі теорії й стало проблемою виживання людини. Тому сьогодні воно повинно цікавити не лише науковців, а кожну матір, батька, кожну людину.

«Коли я почув, що саме ті, хто займався нафтою і газом, сьогодні займаються пошуком альтернативних джерел енергії, що є цілих дві кафедри, я зрозумів, що ці люди є світлом наукової думки», - відзначив Блаженніший Святослав.

Очільник УГКЦ нагадав, що Папа Римський Франциск вперше в історії Церкви видав екологічну енцикліку «Славен будь», яка містить кілька ключових як для церкви, так і для суспільства загалом понять, як-от: сталий розвиток, вчення про екологічний гріх, а також екологічне навернення.

Відзначив, що, слідуючи настановам Папи, Українська греко-католицька церква сьогодні приділяє чимало зусиль та уваги саме розв'язанню екологічних питань. Для цього у її складі створено Бюро з питань екології, а в кожній єпархії є спеціально призначений священник, відповідальний за екологічне душпастирство.

Святослав також зауважив, що підписана сьогодні угода є унікальною. Адже це вперше, коли місцева митрополія та місцевий університет укладають подібну угоду про співпрацю.

Нагадаємо, в межах угоди відбуватиметься співпраця між ІФНТУНГ та Екобюром УГКЦ щодо реалізації спільних проєктів у сфері екології та використання відновлювальних джерел енергії. Зокрема, планується співпраці у сфері застосування інноваційних технологій для опалювання храмів УГКЦ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Освячення горельєфів та Архієрейська Божественна Літургія: на Прикарпаття завітає Патріарх Святослав 

Зацікавився долею простих людей: Папа Римський Франциск планує завітати в Україну 

Андрей Шептицький: як майбутній очільник УГКЦ заробляв кошти на благодійні проєкти 

Світ гине від браку любові: вислови митрополита Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами 

У Франківську вшанували пам'ять Митрополита Андрея Шептицького (ФОТО) 

У Калуші встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому (ФОТО/ВІДЕО)   

У Погоні відбулась перша проща дідусів, бабусь та людей похилого віку (ФОТО)


14.12.2021 Сергій Білий 1576
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2671
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20700
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1288 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

562

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

746

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1350
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24441
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

651
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

625
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2106 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771