Вдруге за рік: мешканці села на Прикарпатті власноруч засипають ями на дорозі (ФОТО)

Жителі Верхнянської територіальної громади вдруге за рік самотужки взялися засипати ями від сіл Збора до Верхньої.

Ремонт шляху протяжністю 2,5 км не проводили понад 30 років, розповів староста сіл Збора і Кулинка Федір Нижник, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.

З його слів, через поганий стан дороги у село відмовляються їхати водії автобусів.

«Скільки ремонт протримається, ми не можемо дати гарантії, але хоча б щось, аби можна було проїхати, бо і "швидка", і пожежна, уже автобуси відмовлялися їздити. Головне, що автобус зі сполученням їде аж у Львівську область. Ним їздять і львів'яни, і наші — і Кулинка, і Збора, тому дорога не лише для нашого села», — каже староста.

З бюджету громади гроші на ямковий ремонт дороги у Зборі не виділяли, пояснює голова Верхнянської територіальної громади Михайло Маліборський. За його словами, мелений асфальт, яким засипають ями, дало одне із місцевих підприємств. Частину техніки для робіт надали сільські підприємці, ще частину – Верхнянська сільська рада.

Засипати ями на дорозі у селі Збора сьогодні вийшли й восьмеро місцевих жителів. Працюють люди тут другий день, розповідає місцевий житель Андрій Мендела.

«Це — не погана дорога, тут немає шляху, тут — напрямок. Ви зрозумійте, що із цього села до іншого — проїхати 2,5 км за 20 хвилин так, щоби зберегти автомобіль. Якщо ви хочете "вгробити" свою машину, ви проїдете і за 5 хвилин. А що казати про якусь "швидку" допомогу або про пожежну», — каже місцевий житель.

Їздить цією дорогою водій «швидкої» та житель села Збора Роман Мендела. За його словами, через поганий стан шляху важко доїхати вчасно до хворих у село.

«Коли їду туди на виклик, не знаю, коли приїду. В селі ж чекають, думають, що це — літак, раз і прилетів. Дали нам тепер нові автівки, гарно їдуть, все нормально. Усе є, а дороги погані», — розповів водій.

Ремонтує дорогу з односельцями й Василь Булавинець. Чоловік каже, на дорозі через ями постійно ламається його автомобіль.

«Уже передні стійки міняв на такій дорозі. Ви б подивилися спочатку. Це була катастрофа. Це був жах. Це такі ями тут були перед мостом, що катастрофа. Там об’їжджали ледь не полем», — розповідає чоловік.

Зі слів голови Верхнянської територіальної громади Михайла Маліборського, разом із жителями Збори звертався в облдержадміністрацію та в державне підприємство «Дороги Прикарпаття», на балансі якого перебуває цей шлях, з проханням виділити гроші для ремонту.

Однак поки що фінансування не отримали. Відтак, за словами голови Верхнянської територіальної громади, наступного року у громаді планують зробити проєктно-кошторисну документацію на ремонт дороги у Зборі.

«У нас є 50 кілометрів місцевих доріг. Одночасно зробити проєктно-кошторисну документацію – це ще не означає, що ці дороги наступного року відремонтують. Відповідно, якщо буде фінансування з держави, ми дамо ще співфінансування наше, щоб зробити капітальний ремонт і щоб не мучити людей на отаких ямкових ремонтах. Самі розумієте, що це не є надовго, але наразі ми це робимо лише з безвиході», — каже Михайло Маліборський.

Керівник підприємства «Дороги Прикарпаття» Роман Сілецький повідомив, що зараз перебуває на нараді в Києві. Отож, не може надати коментар щодо можливості фінансування капітального ремонту дороги у селі Збора.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

В Івано-Франківській територіальній громаді цьогоріч капітально відремонтували 26 доріг 

Поточний ремонт доріг в Івано-Франківську: відомо, які роботи і де вже виконано

Фотогалерея


Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2826
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20971
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1924
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1309 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2332
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3997

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

635

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2106

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

785

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

56
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

710
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

720 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795